СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 11

  • 82 405
  • 847
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 2 769
Имат състезания, обаче не помня кои , със сигурност участват и в олимпиадата по немски. Имаше и екскурзия във Велбург това лято, уви е отложена заради ситуацията.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 10:54 от звездица

# 766
  • Мнения: 4 279
А школите за 5 клас кога се избират? Сега при записването ли? Ако детето реши да не посещава школата след като се е записало, каква е процедурата за отписване?

# 767
  • Мнения: 4 204
Няма проблем някой, ако се откаже.

# 768
  • София
  • Мнения: 12 302
Много благодаря за отговорите.
Имам опит с Велбург, ще е отлично ако може и Николета да се включи.
Интересувам се от немските езикови лагери макар да записахме английска паралелка. До четвърти клас близначките бяха в Шилер и участваха в езиков лагер именно с тази фирма. В момента Николета е с В1 по немски, затова предполагам, че нивото и ще е близко с немските паралелки в края на осми клас и със сигурност ще има познати деца.
Въпроса ми по-скоро беше дали изобщо има подобни лагери и дали биха се съгласили, ако има учители с тях да поемат дете от английските паралелки. Много се радвам, че се организират  и в СМГ такива езикови лагери, а от Велбург имаме засега обещание, че догодина ще се проведат отложените тази година лагери. Малката ми дъщеря завърши четвърти клас в Шилер и трябваше и тя да е на лагер това лято, но по обясними причини не се проведе.
Благодаря и за информацията относно състезанията и олимпиадите.

# 769
  • Мнения: 4 279
Много благодаря!

# 770
  • София
  • Мнения: 3 123
А школите за 5 клас кога се избират? Сега при записването ли? Ако детето реши да не посещава школата след като се е записало, каква е процедурата за отписване?

Може да се откаже ,може също и да се включи по-късно в друга школа.Моето дете се отказа от една школа и в края на първи срок се записа на география.

# 771
  • Мнения: 4 279
География май няма за 5 клас.

# 772
  • София
  • Мнения: 20
А школите за 5 клас кога се избират? Сега при записването ли? Ако детето реши да не посещава школата след като се е записало, каква е процедурата за отписване?

Може да се откаже ,може също и да се включи по-късно в друга школа.Моето дете се отказа от една школа и в края на първи срок се записа на география.

Дъщеря ми миналата година категорично отказа в началото да се запише на школа, но през октомври сама пожела да пробва с математика и си остана. Само като пример го давам.

# 773
  • София
  • Мнения: 3 123
Не е обявена просто,почти по всички предмети има.И миналата година я нямаше при записването и писахме математика и информатика.Но  после се оказа,че има и по география,история,БЕЛ.Така че ,това записване сега е малко проформа.

# 774
  • Мнения: 10 782
А доволни ли сте от директора Антоан Тонев? Има ли положителни промени в училището, откакто той е там?
Беше директор в 17 СОУ и само за една година направи чудеса. А и лично съм много доволна от него, защото в момента, в който поисках детето ми да бъде преместено в друг клас, той реагира адекватно.
Сега има някакви шансове детето да бъде прието на второ класиране и затова ми е интересно как се развива СМГ под негово ръководство.

# 775
  • София
  • Мнения: 20
А доволни ли сте от директора Антоан Тонев? Има ли положителни промени в училището, откакто той е там?
Беше директор в 17 СОУ и само за една година направи чудеса. А и лично съм много доволна от него, защото в момента, в който поисках детето ми да бъде преместено в друг клас, той реагира адекватно.
Сега има някакви шансове детето да бъде прието на второ класиране и затова ми е интересно как се развива СМГ под негово ръководство.
Млад е, но се справя. Има диалог с него и винаги намира начин да изчисти недоразумения, ако има такива. Чак чудеса не са направени, защото си беше и преди ОК училището. За мен е много показателно, че миналата година приеха 156 деца и освен близнаците на две-три от тях няма надпланов прием. Вярно, че промениха наредбата, но и си е до устояване, защото "вратички" винаги ще се намерят.

# 776
  • София
  • Мнения: 1 132
Млад е и амбициозен по отношение на ученето и резултатите.
Отначало бях скептична, поради това, че идва от различна област, но се вписа в духа на гимназията.
Децата го харесват, подкрепя ги.
Чудесно се справи с организацията на ДО, така че учебният процес да започне гладко още от 17-ти март.
Но все пак е временно изпълняващ и не се знае докога ще е в гимназията, след като ще има конкурс.

# 777
  • София
  • Мнения: 20
Млад е и амбициозен по отношение на ученето и резултатите.
Отначало бях скептична, поради това, че идва от различна област, но се вписа в духа на гимназията.
Децата го харесват, подкрепя ги.
Чудесно се справи с организацията на ДО, така че учебният процес да започне гладко още от 17-ти март.
Но все пак е временно изпълняващ и не се знае докога ще е в гимназията, след като ще има конкурс.

Дано да спечели конкурса, защото в момента има такъв и той е в списъка. Аз лично ще се радвам, ако това се случи! Нашето образование определено има нужда от такива млади и образовани хора.

# 778
  • Мнения: 2 182
Млад е и амбициозен по отношение на ученето и резултатите.
Отначало бях скептична, поради това, че идва от различна област, но се вписа в духа на гимназията.
Децата го харесват, подкрепя ги.
Чудесно се справи с организацията на ДО, така че учебният процес да започне гладко още от 17-ти март.
Но все пак е временно изпълняващ и не се знае докога ще е в гимназията, след като ще има конкурс.

Дано да спечели конкурса, защото в момента има такъв и той е в списъка. Аз лично ще се радвам, ако това се случи! Нашето образование определено има нужда от такива млади и образовани хора.
Кои са кандидатите за директор?

# 779
  • София
  • Мнения: 20
Млад е и амбициозен по отношение на ученето и резултатите.
Отначало бях скептична, поради това, че идва от различна област, но се вписа в духа на гимназията.
Децата го харесват, подкрепя ги.
Чудесно се справи с организацията на ДО, така че учебният процес да започне гладко още от 17-ти март.
Но все пак е временно изпълняващ и не се знае докога ще е в гимназията, след като ще има конкурс.

Дано да спечели конкурса, защото в момента има такъв и той е в списъка. Аз лично ще се радвам, ако това се случи! Нашето образование определено има нужда от такива млади и образовани хора.
Кои са кандидатите за директор?

Не зная дали има конкретни. Просто тази година РУО - София обявиха общ конкурс за директори на много софийски училища, тъй като сегашните директори излизат в пенсия или други причини. И на този линк са допуснатите кандидати, там го видях:
http://ruo-sofia-grad.com/wp-content/uploads/2020/07/Spisak-na-d … Ola0b-Qcub2vhAo74

Може да е само за узаконяване на временното положение...

Общи условия

Активация на акаунт