СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 11

  • 81 973
  • 847
  •   1
Отговори
# 825
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Салонът не стига за всички и се получава така в наистина студените месеци, когато не може да се играе на двора. Иначе към края на март, началото на април го няма вече този проблем. Но това, че цъкат на телефоните е избор на децата, иначе им се дава възможност да играят шах например.

# 826
  • Мнения: 128
Салонът не стига за всички и се получава така в наистина студените месеци, когато не може да се играе на двора. Иначе към края на март, началото на април го няма вече този проблем. Но това, че цъкат на телефоните е избор на децата, иначе им се дава възможност да играят шах например.
Според мен стига да няма сняг и виелици винаги могат да се измислят спортни игри на двора при добро желание от учителя ...

# 827
  • Мнения: 4 255
А вие споменахте, че много състезатели по шах имало при Паскалев.Той играе ли с децата или просто се развиват, заради недостига на място през студените месеци?
Като има такъв проблем, защо не им намалят часовете, поне да не стоят в училището?Или пък да ги водят в някой друг салон, да се плаща нещо допълнително....

# 828
  • Мнения: 2 182
При нас нямаше проблем със салона, защото в 5-7 клас бяхме по 4 паралелки и четните класове учеха в една смяна, нечетните - в друга. Но винаги салонът се е ползвал само когато времето изобщо не позволява да играят навън. И през зимата са на двора, ако е сухо.
За отбора по шах, който ръководи Паскалев, не знам подробности. Ако имате интерес, попитайте на родителската среща. Както и за другите спортове, които ще се предлагат на 5-класниците. На нашите РС учителите по ФВС презентираха възможностите.

# 829
  • Мнения: 4 204
Да на сини, бели, зелени училища с Паскалев може да има спорт, но в учебно време няма, а в ДО пишеха за олимпийски игри. Освен цъкане на телефон в столовата, аз друг спорт не съм видяла.

Извинете, но за кой клас и учител говорите?
 И двете ми деца са имали напълно пълноценни часове по физическо при поне 4 преподавателя. За толкова се сещам в момента.
За ДО има опция да си изключиш камерата и да цъкаш на телефона. Не казвам, че е бил такъв случая при Вас, но при нас категорично се леееше яка пот.

# 830
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Салонът не стига за всички и се получава така в наистина студените месеци, когато не може да се играе на двора. Иначе към края на март, началото на април го няма вече този проблем. Но това, че цъкат на телефоните е избор на децата, иначе им се дава възможност да играят шах например.
Според мен стига да няма сняг и виелици винаги могат да се измислят спортни игри на двора при добро желание от учителя ...
   На практика е така - никой не ги държи вътре, ако има и най- малка възможност да са навън. И в снега са се вихрели, със снежни топки, имат нужда😄

# 831
  • София
  • Мнения: 3 484
За ДО има опция да си изключиш камерата...
А имаше ли опция всеки да си има своето мнение? При един и същи учител едни са доволни, други не. Да не говорим, че и мнението на дете и родител се различава.
По време на ДО никой не търси спорт в училище. А и едва ли някой пита какво са тренирали децата по време на ДО.
В старото училище имахме една хлапачка по модул ФВС, която през цялото време ги караше да ходят патешката. И децата смятаха, че това е часът за изтезания. За мен и това е прекалено.

Мисля стана ясно, че салонът не достига и това силно ограничава възможностите за спорт.

# 832
  • Мнения: 2 182
Твърде голяма дискусия за физическото се получи, съгласна съм, все пак С-то в името не идва от спортно 🙂
На мен са ми по-интересни изпляскани във форума мнения, че децата от СМГ не се пускат на националните олимпиади. Това си заслужава да се обсъди в детайли точно в тази тема.

# 833
  • София
  • Мнения: 2 768
Това пък за пръв път го срещам като твърдение😳
Но всеки здравомислещ би се уверил, че е абсолютно безпочвено, само като отвори произволно резултати от национални олимпиади. Много ми е интересно какво ще е обяснението на защитници на тезата, при условие, че дежурно в тях има добра присъственост от училището, (с изключение на езиците извън английския).

# 834
  • Мнения: 2 182
Мини да попрочетеш темата на 125-то. Интересни твърдения има за СМГ. Надявам се поне това за олимпиадите да се отнася за НПМГ все пак 😉 Но само авторката може да внесе яснота.

# 835
  • Мнения: 6 926
И аз се чудя защо се връзвате на такива щуротии. Да си говорят каквото искат. Спор и отрицателни емоции са излишни. Протоколите в сайта на мон говорят достатъчно.
Не съм чела твърдението. Аз мога да кажа, че според мен тази година в 7 клас сами си порязаха децата с първия кръг на олимпиадата по бел, но това си е мое мнение. Много тъпо за мен е решението на мон първите кръгове да се измислят и проверяват от учителите на съответното училище. Но каквото-такова.

# 836
  • София
  • Мнения: 3 390
Много тъпо за мен е решението на мон първите кръгове да се измислят и проверяват от учителите на съответното училище. Но каквото-такова.
Да, и за мен.

# 837
  • Мнения: 2 182
Ааа, изобщо не ми дреме. Но в темата на 125-то са основно майки без деца в СМГ/НПМГ и приемат за чиста монета твърденията на майка с деца в тези училища.
Maria77, специален поздрав за теб:
https://m.bg-mamma.com/?topic=982569.570#
# 582

Последна редакция: нд, 26 юли 2020, 10:23 от Warwick

# 838
  • София
  • Мнения: 2 768
Ей сега видях темата за 125, но ми се струва, че тезата произлиза от родител на дете в СМГ.  Но същия потребител твърди, че с СМГ не очакват учениците да знаят таблицата за умножение😂 така че спирам да се връзвам.

# 839
  • София
  • Мнения: 3 390
Добре, заинтригувахте ме, отивам да чета как не ги пращат по олимпиади 🙄🤩

Общи условия

Активация на акаунт