За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 554
  • 769
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 118
new leaf, благодаря за отговора. Аз също мисля да кърмя на поискване без да налагам график, да следя количество на погълната кърма и тн. Стана ми интересно просто защото много подробно е изброила Izzie2615 грамажите на всяко хранене и се чудих дали не е редно да се следят. Благодаря! Flowers Bouquet

# 511
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Сега, с дете на година и половина, мога да кажа, че когато е малко бебето, се пътува много по-лесно. Не сме пътували повече от 6-7 часа с него все още с кола и то само в България, не мога да бъда полезна, но на 4 месеца си спеше, само спирахме за смяна на памперс, кърмене, почивка на гръбчето(да лежи малко, докато сменям памперса), беше много лесно. Вече е подвижен, скоро ни предстои по-дълъг път и мисля да тръгнем в ранни зори, за да може да спи през по-голямата част от пътя. На мои приятелки децата пътуват по-лесно само по тъмно вече като по-големи, въобще става по-сложно и с храненето. Като чета и блога на бебета на път, радвам им се как си летят и обикалят света с бебетата, вече деца. Така и така се отваря тази тема, може ли да споменете без какво не тръгвате на път като аптечка за деца? Коментирах с педиатърката, тя каза: панадол и свещички ефералган за температура, свещички вомитосхил против повръщане, цикатридина спрей за рани, също арника 30  и гел за рани, за чревни вируси пробиотик(ама се чудя дали да не взема нещо друго), фенистил капки при алергии, за превръзка на рани нещо и термометър, вит C ще си взема също. За България не се вживявам така, нося само Панадол, но за чужбина си се иска запас.
Относно грамажите, те са ориентировъчни, аз си купих везна, все пак нямах никаква представа, служеше ми за добър ориентир, нашето дете досега си хапва обилно, рядко отказва храна, хапваше си с апетит порциите, които му давах, на моя близка детето си яде доста по-малко от препоръчителния за възрастта грамаж, но тя си суче все още активно на 9 месеца(на 1-2 часа). Нашето дете до 7 месец щеше да гръмне, особено сега като гледам снимките и ми е смешно. Вече се издължи, краката му са като клечки, след 8 месец започна да качва много малко тегло, за храната винаги съм се водела по него, понякога ме плаши какви количества храна изяжда, но иска като свърши и хленчи, давам.
Когато четях за никнене на зъбки, срещах информация, че уж от самото никнене не би следвало да се вдига температура, но понеже имунитетът падал в тези моменти, с това обясняваха появата на температура, но срещах и противоположна информация, за щастие температура от зъби не е имал.

# 512
  • София
  • Мнения: 39 715
Magi K.B., единствените грамажи и пропорции, които спазвах бяха при приготвянето на АМ.
АМ започнах да давам в началото на 5ти месец. Захраних на 8.

# 513
  • Мнения: 385
new leaf, благодаря за отговора. Аз също мисля да кърмя на поискване без да налагам график, да следя количество на погълната кърма и тн. Стана ми интересно просто защото много подробно е изброила Izzie2615 грамажите на всяко хранене и се чудих дали не е редно да се следят. Благодаря! Flowers Bouquet
Не разбира се, дали ще сложиш 220или 200 е все тая. Просто аз така свикнах от началото на захранването.Иначе, както казах, не го насилвам да яде и после не меря колко е останало Simple Smile) 200 гр ми е една порция ориентировъчно.

# 514
  • Мнения: 35 069
Това с везната го правих точно месец.
Отначало и с АМ бях стриктна. Ама за кратко.
Моето ядеше много стабилно ама си беше скакалец. Само на корем получаваше обем след като се наяде Wink
Това беше постнала една рускиня за аптечка

# 515
  • Мнения: X
Червено гърло се оказа и Т идвала от него. Днес не е вдигала повече от 37,7. Нормално ли е от гърлото Т да не изчезва 2 дни?? Cry

# 516
  • Мнения: 18 268
Съвсем нормално. А и 37.7 не е кой знае каква t.

# 517
  • Мнения: 1 001
Може да продължи 5-7 дена. Много течности, по-малко храна да не дразни гърлото. От гърло по принцип се вдига по-висока Т дори, при дъщеря ми е било почти 40.

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 1 357
Имам едно питане към майките с по-големи деца, които са били на АМ. Ако детето е заспивало на ръце, кога е започнало да заспива без да се е друскало на ръце или няма такава вероятност?

# 519
  • София
  • Мнения: 18 635
Голямото дете до 2,4.Като гледам малйата е на 1,8 и тя натам върви.

# 520
  • Мнения: 442
Имам едно питане към майките с по-големи деца, които са били на АМ. Ако детето е заспивало на ръце, кога е започнало да заспива без да се е друскало на ръце или няма такава вероятност?
Здравейте, моя бебок на 6 месеца сам се отказа да го приспивам на ръце, като го гушнех и почваше да плаче и да се дърпа.

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 1 357
Имам едно питане към майките с по-големи деца, които са били на АМ. Ако детето е заспивало на ръце, кога е започнало да заспива без да се е друскало на ръце или няма такава вероятност?
Здравейте, моя бебок на 6 месеца сам се отказа да го приспивам на ръце, като го гушнех и почваше да плаче и да се дърпа.
Значи може да има светлина в тунела и при нас. Вече е на 6 месеца и понякога вечер се дърпа, но на обяд си иска на ръце.

# 522
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Голямото дете до 2,4.Като гледам малйата е на 1,8 и тя натам върви.

Отчаяхте ме😂😂
Освен и в това да търся хубавата страна,която е,че правя ръце без да ходя на фитнес,дундуркайки 9 килограмивия си син!

# 523
  • Мнения: 1 001
Моята е била на кърма ама заспиваше на ръце до 1г3м Joy Вече като се приспиваме, лягам до нея на спалнята и заспивам понякога преди нея Joy

# 524
  • Мнения: X
Аз имам питане как се приспива като се отбие, ако е свикнало с кърмене да се приспива?

Общи условия

Активация на акаунт