За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 628
  • 769
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 456
Не мога да повярвам, че има лекари, препоръчващи днес вода със захар 😳😳😳
Знам, трудно се намира добър педиатър, но на ваше място бих потърсила друг.
И ми е интересно къде в България се препоръчва глюкоза и захар във водата? От лекар, не от баби?

# 736
  • Мнения: 892
Моя роднина пък твърдеше, че гледам бебетата на прекалено студено- 21 градуса през деня по бодита. Трябвало на 28 градуса, че и с вълненко елече...
Вода със захар (чаена лъжичка на 100 мл) масово се препоръчва и дава.
Съвети много и всякакви, дано всяка майка отсее най-добрите за бебетата.

# 737
  • Мнения: 1 134
Аз съм в Русе. Не съм мислила за смяна, тази си дава направления, ходим при други педиатри при нужда, просто вече доста отсявам от това, което казва.
Иначе, не че искам да защитавам, но много прехвалена кожна лекарка не даде правилна диагноза, а тази нашата любима със захарта във водата беше категорична какво и що е. Явно така са в Русе 🤷♀🤪

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 09:40 от Ива Кръстева

# 738
  • Мнения: 162
Мами, нормално ли е горни странични резци да излезнат преди горни централни резци? Малчо е на 11 месеца

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Момичета, каква вода давате на бебетата? И до каква възраст горе-долу трябва да се преварява водата им?

# 740
  • Мнения: 2 124
Аз никога не съм преварявала давам бебешката вода на ХИП, на водата си пише кога е бутилирана.

# 741
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, каква вода давате на бебетата? И до каква възраст горе-долу трябва да се преварява водата им?

До навършване на 6 месеца давах само преварена /той не пиеше много/. Със захранването започнах да купувам тази на Бебелан.

# 742
  • Мнения: 6 201
Зъбите могат да излизат в различен ред,не виждам нищо притеснително че не е спазена "поредността им".Статистиката е за в повечето случаи, не е задължителна.Познавам и с избили кучешки първи и с такъв зъб и преди година.Важното е да ги вади лесно и без усложнения.
Моят пие изворна вода от 7 месец,никога не съм преварявала.

# 743
  • Мнения: 18 391
Много майки си мислят, че ще избият различни от предните резци зъби, защото им се струва, че венците се белеят или са подути отстрани, а си избиват по обичайният ред.

# 744
  • Мнения: 6 510
И аз съм в Русе Wink явно тук така процедират,малко остарели разбирания... ММ изобщо не я хареса тази педиатърка, но вече записахме бебо при нея и не знам кога и как може да я сменим. Ще я ползваме само за ваксините явно, докато намерим друг педиатър.
За водата на мен в отделението ми казаха само чиста изворна вода да давам и то само когато е много горещо и по една-две глътки.

# 745
  • Мнения: 162
Много майки си мислят, че ще избият различни от предните резци зъби, защото им се струва, че венците се белеят или са подути отстрани, а си избиват по обичайният ред.

На моя обаче си излезнаха направо, има странични резци, а централни няма.

# 746
  • Мнения: 18 391
Може, има и такива случаи. Интересно ми е след години, като се сменят млечните, дали пак от тях почват.

# 747
  • Мнения: 595
Момичета, каква вода давате на бебетата? И до каква възраст горе-долу трябва да се преварява водата им?
Зависи от възрастта.Аз започнах да давам със захранването, от лъжичка, иначе нямаше как.Не съм преварявала първите глътки, давах вода от розови бутилки различни марки.Сега давам от кана с филтър - на 12м е бебето

# 748
  • Мнения: 2 405
Много майки си мислят, че ще избият различни от предните резци зъби, защото им се струва, че венците се белеят или са подути отстрани, а си избиват по обичайният ред.

На моя обаче си излезнаха направо, има странични резци, а централни няма.

И при моята дъщеря се получи така. Централни долу 2,а разци има горе 2,долу 1.

# 749
  • Мнения: 267
Мами някоя от вас купувала ли е златни инвестиционни монети за бебе? Преди ОББ и Сибанк да се слеят, Сибанк имаха много хубави,но сега не успях да намеря каталог. Ще се прибираме в България след месец и половина и ми трябва за подарък,но не мога да открия красива за бебе или Богородица с младенеца, ако някоя от вас може да ми помогне ще съм много благодарна Heart Eyes Весели слънчеви дни

Общи условия

Активация на акаунт