Перилни препарати и омекотители – 58

  • 49 075
  • 724
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 11 623
Вчера една позната много ми похвали тези препарати и по-специално този с бикарбонат за бяло пране. Някой ползвал ли ги е и можете ли да дадете мнение?
https://www.chanteclair.it/cura-dei-tessuti/detersivi-per-lavatr … e-con-bicarbonato
На тази марка съм ползвала гел за цветни дрехи и обезмаслителя, много съм доволна. Белите дрехи ги пера с прахообразен, но мога да взема и да го пробвам следващия път.
Благодаря, Natt! Аз днес на удържах и взех един течен за бяло с бикарбонат 23 пранета за 7 лв. , прахообразен нямаше. Изпрах на 50 градуса няколко бели тениски, които си бяха добре и една бяла хавлия. Не знам дали не дозирах добре, но всичко имаше леко сивкав оттенък та после ги пуснах пак с прах за бяло и се оправиха. Иначе има много лекичък и нежен аромат. Ще пробвам пак на по-висока температура и ще пиша.

# 136
  • Мнения: X
Течен за бяло Grinning

# 137
  • Мнения: 2 898
От години пера с тези и досега не съм имала сивеещо бяло пране
https://www.kosmosonline.bg/images/images_items/big/466.jpg
https://www.kosmosonline.bg/images/images_items/big/186.jpg
От време на време с праха за бяло на Denkmit.

# 138
  • Мнения: 551
Гледах в ДМ парфюм за дрехи, слага се в пералнята и са едни гранули в едно голямо шише, ще се опитам да намеря снимка. Цената е около 8 лева. Исках да ви попитам ползвали ли сте този или подобен продукт, защото аз не съм никога, единственото нещо което съм ползвала за пералнята е омекотител, но нещо не мога да намеря моя аромат или някой които поне малко се задържа.

# 139
  • Мнения: 68 648
Щом имаш излишни пари...

# 140
  • Мнения: 28
Здравейте, вече започнах да пазарувам разни неща за посрещането на бебето, но все още се чудя какъв перилен препарат да взема. В интернет има много мнения за Тео бебе, Сано максима, Ариел бебе, Персил и т.н и вече тотално се обърках Grin Моля за мнение според вас кой е възможно най-щадящият прах за пране за новородено.

# 141
  • Мнения: 4 660
Ако искате да е щадящ ще слагате по малка доза прах + допълнително изплакване. Аз използвам Тео бебе и Персил сенситив.

# 142
  • Мнения: 1 884
Здравейте, вече започнах да пазарувам разни неща за посрещането на бебето, но все още се чудя какъв перилен препарат да взема. В интернет има много мнения за Тео бебе, Сано максима, Ариел бебе, Персил и т.н и вече тотално се обърках Grin Моля за мнение според вас кой е възможно най-щадящият прах за пране за новородено.
Здравей,течен тео бебе алое .Мирише уникално Heart Eyes

# 143
  • Мнения: 68 648
Тя пита за щадящ. Ароматът НЕ е щадящ...а алерген.
Точно на Тео бебе пък е такъв силен, че през девет баира се надушва.

За бебе - прах /не течен/ за бяло, с лек аромат или без аромат. Без омекотител. 60 градуса по възможност. С допълнителни изплаквания.

# 144
  • Мнения: 6 622
Пера с Персил Сензитив на 60 градуса, най- дългата програма с две допълнителни изплаквания. Течен и омекотител за бебе не са препоръчителни. Не се изплакват хубаво ,а омекотителя хич и е възможно да предизвикат алергични реакции.

# 145
  • София
  • Мнения: 3 845
Пера с Персил Сензитив на 60 градуса, най- дългата програма с две допълнителни изплаквания. Течен и омекотител за бебе не са препоръчителни. Не се изплакват хубаво ,а омекотителя хич и е възможно да предизвикат алергични реакции.

+1.
Персил Сензитив - един от най-добрите прахове на пазара.
Друга възможност - Denkmit Ultra Sensitive -  малко е скъп, но пък няма никакъв аромат.
Тео бебе  - не препоръчвам. Пробвах го лично, на наши дрехи. Не изпира добре.

Обобщено: За бебе става всеки ПРАХ за бяло, който не е силно ароматизиран. Високи температури на пране. Да се изплаква добре, за да се избегнат всякакви остатъци от препарат, които са алергени.
По възможност - сушене на слънце.
За по-голяма дезинфекция - гладене.

# 146
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 811
Здравейте, вече започнах да пазарувам разни неща за посрещането на бебето, но все още се чудя какъв перилен препарат да взема. В интернет има много мнения за Тео бебе, Сано максима, Ариел бебе, Персил и т.н и вече тотално се обърках Grin Моля за мнение според вас кой е възможно най-щадящият прах за пране за новородено.

Здравей! Тъй като съм баба на 2 внука вече, си позволявам да изразя мнение.
За малкото време, в което децата бяха при мен, мога да споделя, че прах Тео Бебе се справи успешно откъм изпиране на ежедневно пране. Няма никакъв аромат след изпиране. Аз си добавях Бинго сензитив омекотител, защото си го харесвам (а и снаха ми).
Аз лично споделям за пране на бебо, който бе на 4 месеца, тъй като баткото, който е на 4 години, е към общото пране.
Когато обаче се наложи да се пере пюре от дрехи - остават леки петна по дрехите, ако предварително не се третират. Както казва снаха ми: Това въобще не е проблем., а и с времето петната си избледняват.
Искаше ми се да пера бялото на 60 градуса, но се събираха много малко дрехи и затова преминахме на пране на 40 градуса с цветоулавяща кърпичка.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 21:54 от didka pitka

# 147
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Ако искате да е щадящ ще слагате по малка доза прах + допълнително изплакване. ....
Е, как ще слага по-малко прах? Дали ще и е изпрано прането?

# 148
  • София
  • Мнения: 3 845
Ако искате да е щадящ ще слагате по малка доза прах + допълнително изплакване. ....
Е, как ще слага по-малко прах? Дали ще и е изпрано прането?
Разбира се, че няма да е изпрано. Няма такова правило.

# 149
  • Мнения: 6 622
Особено с бебешко пране не бих рискувала  с по-малка доза прах. Просто се пуска допълнително изплакване.

Общи условия

Активация на акаунт