Слънцезащита 2019 - IV

  • 53 191
  • 761
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 775

В Ремедиум е на промоция -24.68 лв.
Е, остана ми една гола надежда, че луничките ми ще изчезнат като с магическа пръчица. Smirk Laughing
sl, момичето в аптеката беше младо, личеше, че му е неудобно, възможно е да е била нейна грешката, а аз вече бях се спряла на продукта и не ми се занимаваше. Не мисля, че умишлено ми взе по-високата цена, но не ми стана приятно.

# 166
  • Мнения: 3 292
Миналата година ползвах Eucerin Oil Control 50 и бях доволна, тази година пак го купих през пролетта. Установих, че мирише много силно на алкохол.
На 20 градуса ми стана петно на челото с него, като съм го подновявала на всеки два часа и не съм стояла без да го подновя и 5 минути.
Смених го с Кларинс пак 50ти фактор за лице и се опитва да ми избие и второ петно за няколко дни само.
Досега не съм имала петна или лунички и не съм била предразположена.
Купих си Неострата, защото миналата година имах и него и си спомням, че наистина пазеше. Дано с него поне да ми е добре.

# 167
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Някой с мнение за Ланкастър крем за лице слънцезащитен?И изобщо за серията ,лице,тяло,конкретно за марката.
Благодаря

# 168
  • Мнения: 313
Marigold_, от трите Neostrata е с най-приличен състав, ако говорим за Sheer Physical SPF50. И в двата други има алкохол, който води до клетъчна смърт, както и някои от химичните слънцезащитни филтри, които са фотокарциногенни. Според мене не че не са те предпазили, а „лошите” съставки провокират тази кожна реакция.
Момичета, разберете ме правилно. Масово се препоръчват тук продукти, съдържащи спирт и рискови филтри с думите добре ми е, мирише хубаво и под. субективни твърдения, които не носят информация и полза. Нека препоръчване състав на първо място, после консистенция, усещане на кожата, резултат след време и под. Нека се информираме, има толкова много информация в днешно време. Нека да искаме мостри (не да се мажем от незнайно кога отворени и незнайно как съхранявани тестери), да проучваме съставките, едва тогава да купуваме и да даваме състоятелни препоръки. Нека пазим кожата си, а и потфейла си. 🙏

# 169
  • София
  • Мнения: 5 884
Ползващите дезодоранти с алкохол и парфюми очевидно не се страхуваме от клетъчна смърт, останалите могат да си проверяват състава.

# 170
  • София
  • Мнения: 2 666

В Ремедиум е на промоция -24.68 лв.
Е, остана ми една гола надежда, че луничките ми ще изчезнат като с магическа пръчица. Smirk Laughing
sl, момичето в аптеката беше младо, личеше, че му е неудобно, възможно е да е била нейна грешката, а аз вече бях се спряла на продукта и не ми се занимаваше. Не мисля, че умишлено ми взе по-високата цена, но не ми стана приятно.

Аптеката има калкулурана цена, на която продава козметиката. Ако има промоция на съответната марка лепят препоръчителната цена върху самата опаковка. Но тя в повечето случай има срок. В повечето случай се въртят намаленията по едно и също време на едни и същи продукти. Ако в системата излиза по-високата цена то фармацевтът няма как да го промени. Големите вериги аптеки/дрогерии имат по-добри цени, защото обемите на продажби са високи в сравнение с кварталите аптеки, които се издържат "на мускули".

# 171
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 610
..... Нека препоръчване състав на първо място, после консистенция, усещане на кожата, резултат след време и под. Нека се информираме, има толкова много информация в днешно време. Нека да искаме мостри (не да се мажем от незнайно кога отворени и незнайно как съхранявани тестери), да проучваме съставките, едва тогава да купуваме и да даваме състоятелни препоръки. Нека пазим кожата си, а и потфейла си. 🙏
Колкото и да ми се иска да споделям за продуктите по този начин, няма как да го направя. Първо не разбирам нищо от състав, за да мога да го коментирам. Знанията ми се ограничават до физични и химични филтри и типа кожа, за който я предназначен продукта. Не харесвам такива, които са за всеки тип кожа. Консистенцията е много относително нещо, защото примерно аз харесвам рядката консистенция на Неострата и гъстата на Уриаж и никак не мога да преценя кое е по-добро, за да го препоръчам заради консистенцията. Зя резултатите под над .. те ще са валидни за моята кожа, в моя влажен климат. Така че докато не пробвам някой продукт няма как да знам дали е ок. И това, че на Марчето в Пловдив й е ок, защото там е доста сухо и топло, не дава гаранция, че и при мен ще е така.
За информирането съм изключително съгласна. Всички носим глава на раменете си и можем да четем, така че дали за някой продукт някой потребител е написал някакви суперлативи или обратното, всеки сам си преценя дали ще се довери на продукта.
Колкото до мострите, за сетен път се убеждавам, че са слънцезащитата това е кауза пердута. Ако е някой от оцветените кремове има някакви шансове, но за обикновените слънцезащитни от три марки, на които се бях спряла в 4 аптеки ми казаха, че няма мостри.

И да не е спам да споделя първия ми досег до Уриаж. След 4 часа на плажа вчера и две подновявания няма никакви щети за кожата. Мъжът ми е доста светъл и има съвсем лек загар, без никакво зачервяване, което за него си е направо чудо. Аз вече съм с доста тен, защото ходих на солариум, но миналата година с Ла рош изгорях и след солариума даже. С две думи като защита съм доволна от Уриаж, като състав не мога да коментирам .

# 172
  • Мнения: 3 292
Да, за този на Нестрата става дума, само предпоитам неоцветени продукти, но този стои хубаво и ще трябва да преживея цвета.

Някой с отзиви за Авен за лице? Дали наистина предпазва и не стават петна и лунички с него?
За Ланкастър бях писала, че с него ми стана първото петно в живота след два часа на плажа в облачен ден под чадър. Изхвърлих го след тази проба.

Обичам лятото и да имам много лек цвят на лицето, но ми писва със слънцезащитата. Точно помисля, че съм намерила нещо, на което да разчитам и те го развалят.
А всяка проба струва пари и в някои случай поражения по кожата.

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 11:30 от marigold_

# 173
  • Мнения: 2 447
Чета- чета и пак не разбрах. Някой може ли да направи съпоставка с Австралийското злато и тази Неострата. Имам  първото, но ми се иска да пробвам и Неострата. Интересува ме кое е по-ефективно, кое е с по-вредни съставки, усещането с Неострата, както с Австралиското злато ли е, че то си суши, оцветяването какво е?
Благодаря предварително!

пп. Откъде мога да купя Неострата в България?

# 174
  • Мнения: 1 775
Апропо, и аз тези дни чух добър отзив за Уриаж от една приятелка. Но в аптеката не предлагаха тази марка.

# 175
  • Мнения: 3 292
Неострата не изсушава при мен, а кожата ми е суха. Ползвала съм го върху серума и дневния ми крем обаче.
Надявам се да защитава както миналото лято и да нямам поражения и с него.
Австралийско злато не съм ползвала.

Уриаж съм пробвала от мостра, не ми станаха петна или лунички, но почернях много с негор само от разходка, беше с фактор 50.
С Неострата например оставах бяла.

# 176
  • на земята
  • Мнения: 4 096
А отзиви за тези
Avene Cleanance Слънцезащитен крем за лице с много висока защита SPF 50
или
AVENE ТОНИРАН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА SPF 50

Трябва ми за лице с висока защита за нормална към суха чувствителна кожа.
Ланкастър отпада с тези отзиви ,които прочетох.

# 177
  • Мнения: 18 542
Чета- чета и пак не разбрах. Някой може ли да направи съпоставка с Австралийското злато и тази Неострата. Имам  първото, но ми се иска да пробвам и Неострата. Интересува ме кое е по-ефективно, кое е с по-вредни съставки, усещането с Неострата, както с Австралиското злато ли е, че то си суши, оцветяването какво е?
Благодаря предварително!

Неострата е флуид, АЗ. крем. И двата ми сушат на мен, но АЗ като че ли повече. Неострата има по-сочен финиш, АЗ е мат. Неострата става и за по-сухи кожи, АЗ си е чисто за мазни (според мен). Като цвят са доста близки.

Състав:
Australian Gold Botanical SPF 50 Tinted Face Lotion
NeoStrata Targeted Treatment Sheer Physical Protection SPF 50

# 178
  • София
  • Мнения: 1 353
засилих се за този флуид LIERAC Sunissime Защитен флуид за лице SPF50, но ме притеснява алкохола на 3та позиция
Скрит текст:

# 179
  • Мнения: 3 292
Имам нова опаковка Неострата от тази година. На миналогодишния ми крем реших, че са му минали 12те месеца от отваряне.
Цветът е кофти , леко мъртвешки, миналогодишният имаше съвсем друг цвят, който дори на мен ми хареса, а аз не обичам нищо тонирано.
Личи си на лицето, не се размазва добре, не стои гладко. Изсушава, не стои сочно.
Само, като го отворих и сложих на ръката си, видях, че не е като този, който имах миналата година, а опаковката е същата
Остава да го измия и да видя имам ли нови петна от днешния ден на слънце с него.

Общи условия

Активация на акаунт