Ще имам близнаци! Тема с продължение 36

  • 62 105
  • 822
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 146
Здравната каса покривала сами за 1 седм. Престой в Токуда. Раждах при д-р Ивет Райчева, тя ми се падна, не съм плащала за екип, защото още не бях избрала, просто тръгнаха по-рано малките. Но 4 дни бях в интензивно отделение и се запознах с повечето доктори. Не препоръчван д-р Васил Найденов, не ми направи добро впечатление.

# 421
  • Мнения: 107
Здравейте, в 15г.с съм имам завишени стойности на CRP и ще влизам в болницата на антибиотик, някоя мама била ли е в подобна ситуация и опасно ли е за бебетата.Малко ми е притеснено.

# 422
  • Мнения: 433
Аз бях с високи левкоцити, минах през венозен антибиотик, чиста стерилна урина преди това, чиста МБ на влагалищен секрет и заключението на лекарите беше просто левкоцитоза на бременността. Ако питаш дали АБ е опасен за бебетата - не, не е. Високо ЦРП показва възпаление /инфекция, която се лекува с АБ, за да не стане опасно за бебето. Пуснала ли си стерилна урина/МБ? Как са? Все пак трябва да се установи от къде идва високото ЦРП.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 21:45 от Tolly

# 423
  • Мнения: 107
Аз бях с високи левкоцити, минах през венозен антибиотик, чиста стерилна урина преди това, чиста МБ на влагалищен секрет и заключението на лекарите беше просто левкоцитоза на бременността. Ако питаш дали АБ е опасен за бебето - не, не е. Високо ЦРП показва възпаление /инфекция, която се лекува с АБ, за да не стане опасно за бебето. Пуснала ли си стерилна урина/МБ? Как са? Все пак трябва да се установи от къде идва високото ЦРП.
Да. Микробиологията ми е добре, но стерилната урина ще е готова в сряда.

# 424
  • Мнения: 433
Аз бях с високи левкоцити, минах през венозен антибиотик, чиста стерилна урина преди това, чиста МБ на влагалищен секрет и заключението на лекарите беше просто левкоцитоза на бременността. Ако питаш дали АБ е опасен за бебето - не, не е. Високо ЦРП показва възпаление /инфекция, която се лекува с АБ, за да не стане опасно за бебето. Пуснала ли си стерилна урина/МБ? Как са? Все пак трябва да се установи от къде идва високото ЦРП.
Да. Микробиологията ми е добре, но стерилната урина ще е готова в сряда.
. Няма страшно, всичко ще бъде наред, и да има нещо-лекува се Simple Smile Бъди спокойна

# 425
  • Мнения: 65
Аз родих в Плевен в Авис Медика и операцията ми беше 1400лв, малките стояха 9..10 дена в кувиози и се грижиха много добре за тях, родиха се 2480 и 2320,а аз се изправих още на втория ден. Сравнително много бързо се възстанових, но още смъквам коремче. 🙂
И аз ще раждам там, но последното което ми бяха казали за цена беше 1125лв, а защо са били в кувиози?

# 426
  • Мнения: 686
Аз родих в Плевен в Авис Медика и операцията ми беше 1400лв, малките стояха 9..10 дена в кувиози и се грижиха много добре за тях, родиха се 2480 и 2320,а аз се изправих още на втория ден. Сравнително много бързо се възстанових, но още смъквам коремче. 🙂
И аз ще раждам там, но последното което ми бяха казали за цена беше 1125лв, а защо са били в кувиози?
Увеличиха го при 3 нощувки на 4 ден те изписват беше 60 лв, а после стана 100 бях и с избор на екип при доктор Бързашки и много съм доволна от него. Той ми направи и серклажа в 21 седмица. Бяха в кувиоз, защото последните 2 седмици се разболях от ангина и те имаха някаква инфекция. Бяха на два антибиотика и дишаха тежко, но се погрижиха много добре. Аз изкарах цялата бременност в Авис Медика. 1 седмица у дома 1 там и така до края. Сравнително не е скъпо за частна болница.

# 427
  • Мнения: 1 669
И аз съм от Плевен и ми предстои раждане в Авис медика.Докторката при която ще раждам каза, че някъде 1300 лв е раждането на близнаци, но началото на ноември ще лежа горе за една седмица и ще питам. Каката пак там я раждах и бях много доволна от акушерки и екип.Наистина много добре се погрижиха тогава за мен и бебето, надявам се сега да е пак така.

# 428
  • Мнения: 19
Здравейте! Родих моите близнаци на 10.09.19 г. в МБАЛ НАДЕЖДА в 33 седмица. Преди 2 дни ги изписаха, бяха малко в кувьоз .Адски съм доволна от всичко там. За неонатологията не платих нищо. Успех на всички мами, че с близнаци е забавно. Ние още свикваме заедно Simple Smile

# 429
  • Мнения: 83
Момичета има ли някоя със серклаж? На мен ми предстои в 16 седмица. Малко ми е притеснено. Ако има някоя да сподели своя опит.

# 430
  • Мнения: 137
Tanichka ,аз съм със серклаж от 14 седмица. Стандартна процедура. 15 Мин трае под пълна упойка. Не боли,няма кръв.

# 431
  • Мнения: 65
https:// и аз съм със серклаж, няма нищо страшно, след процедурата имах малко кръв, което е нормално. Не ме болеше след това изобщо. Simple Smile

# 432
  • Мнения: 83
А колко време се седи в болницата? Вярно ли е, че поради този конец, с който те шият после се развивали инфекции и гъбички. И след тази процедура пазите ли леглото или може да се движите свободно?

# 433
  • Мнения: 1 669
Били ли са ви инжекции за дробчетата на бебетата?Моята лекарка иска да ми бие около 32-ра седмица, за всеки случай според мен.
Ако сте били задължителен ли е престоя в болница по това време или може да се ходи само за инжекцията?Не ми се лежи в болница без да имам индикации за това.

# 434
  • Мнения: 65
А колко време се седи в болницата? Вярно ли е, че поради този конец, с който те шият после се развивали инфекции и гъбички. И след тази процедура пазите ли леглото или може да се движите свободно?
Една вечер преди и една вечер след процедурата Simple Smile По принцип така казват, без басейни, без море заради инфекциите. Аз нямах. Лежах само първия ден като се прибрах вкъщи. После се разхождах, но по-малко не съм се натоварвала.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 09:14 от Mariq2312

Общи условия

Активация на акаунт