СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 10

  • 53 794
  • 746
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 783
Marvi,след поставен Хориомон ден по-късно правенето на тест няма смисъл,тъй като отчита от препарата. Според мен изчакай още 3 дни и направи пак. Simple Smile
Gery, нормално се удвоява,да Simple Smile

# 421
  • Мнения: 539
Здравейте. Бях в овулация на 30-31 август, давам за ориентир овулацията, а не последната ми менструация, защото съм с доста късна овулация. В сряда бях на преглед в Шейново видя се гестационен сак с ж. мехурче, но само това,  днес бях на преглед в Надежда там видяха същото като доловиха и слаби пулсации и казаха, че е рано да ми кажат със сигурност дали има пулс. Пратиха ме да си изледвам  ЧХГ днес стойността ми е 32547 mIU/ml, в неделя ще повторя изследването. Въпросът ми към вас е изглежда ли ви нормална тази стойност към този момент. Ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите Simple Smile

# 422
  • Мнения: 5 468
Стойността си е съвсем нормална, но на този етап ЧХГ не е особено показателен. Важно е какво ще се види на ехографа. Честно казано, не разбирам защо те пращат на кръвен тест.

На този етап е съвсем нормално да не се вижда ясно сърдечна дейност, а дори и да не се вижда никаква. На този етап трябва да се види плоден сак, а малко по-късно-сърдечна дейност. Така че просто трябва да изчакаш още малко. Избързала си да ходиш по лекари и да си вкарваш разни филми в главата. Обикновено след като се види плоден сак, лекарите викат отново след 1-2 седмици за да се види дали има сърдечна дейност.

# 423
  • Мнения: 539
Благодаря много за отговора, отидох втори път на преглед, защото получих слабо зацапване вчера, ако си бях останала само с първия преглед нямаше да стигна до изследване на ЧХГ. На 9-ти съм отново на преглед, дотогава ще чакам.

# 424
  • Мнения: 5 468
За зацапването казаха ли нещо? Продължава ли или е било еднократно?

# 425
  • Мнения: 539
Изписаха ми утрогестан вагинално и дуфастон перорално, казаха ми, че кървенето най-вероятно се дължи на киста, която имам в близост до десния яйчник, която се е образувала по време на последната ми овулация. Също и но шпа основно за болките, които имам в яйчника, казаха ми, че тази киста може да се свие, но трябва да внимавам за момента и да се пазя от резки движения, за да не я спукам или за да предотвратя това да се увие около яйчника. Предполагам, че лекарствата са един вид застраховка, защото съм и с един мисед аборт тази година.

# 426
  • Мнения: 5 468
Щом са ти предписали терапия, значи са взети мерки. Успех и дано всичко да е наред на прегледа.

# 427
  • Мнения: 539
Благодаря!

# 428
  • Мнения: 3 974
ЧХГ 61.57  ниско ли е за 13 дни след овулация? Утре мога ли да пусна втори за референция или чак след 48 часа?

# 429
  • Мнения: 120
Честито, Амели, никак не е ниска стойността. Simple Smile
Да, можеш и утре да пуснеш, щом така ще си по-спокойна. Ориентировъчно, трябва да очакваш увеличение на половината от днешната стойност, но имай предвид, че бета ЧХГ може да расте и неравномерно, затова някои гинеколози предпочитат да се пуска даже през 72 часа. Успех! Simple Smile

# 430
  • Мнения: 3 974
Благодаря! В понеделник сутрин ще пусна пак, заблудила съм се, че бодимед работят и утре. Правих снощи шуърчек с едва забележима втора черта, сутринта беше доста по-ясна, което донякъде ме успокоява, че има някакво увеличение.

# 431
  • Мнения: 5 468
Най-рано пусни ново изследване след 48ч, а най-добре - 72ч Ако е минало по-малко време от 48ч, резултатът не е показателен.

# 432
  • Мнения: 120
Да, напълно вярно, но понякога спокойствието е по-важно - дори и само да видиш, че хормонът върви нагоре. Simple Smile Пък вече след 48 часа - пак. Simple Smile  Така е след загубена бременност, какво да се прави...

# 433
  • София
  • Мнения: 2 968
Здравейте Simple Smile
В 6 г.с. и 2 дни съм. В петък лекарката ми установи сърчице. Имам едно дете и след него три спонтанни аборта.  Та с тези притеснения през 2-3 дни изследвам чхг
До миналата събота се удвояваше на 48 ч. Но от тогава не се удвоява напълно и на 72 ч. Почти на 90 % се  удвоява,  но не на 100 за 72 ч.  Притеснявам се определено. Ако може съвети или подобни примери.

# 434
  • Мнения: 120
Честито сърчице! Simple Smile Напълно те разбирам как се чувстваш, но по-добре да спреш да се бодеш, защото от определен момент нататък хормонът забавя увеличението си и може да се окаже, че тревогите ти са напразни. Просто следете ембрионалното развитие вече на ехограф - чудесно е, че ембриончето е живо! Simple Smile Щом нямаш болки или зацапване/кървене, значи бременността се развива добре. Simple Smile Съжалявам за предишните загуби - в коя г.с. бяха? Изследвания за тромбофилия правила ли си?

Общи условия

Активация на акаунт