СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 16

  • 40 636
  • 767
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 690
Седмица от последната
   
Количество на hCG
менструация
   
в mIU/ml
3
   
5 - 50
4
   
4 - 426
5
   
19 - 7,340
6
   
1,080 - 56,500
7 - 8
   
7,650 - 229,000
9 - 12
   
25,700 - 288,000
13 - 16
   
13,300 - 254,000
17 - 24
   
4,060 - 165,400
15 - 40
   
3,640 - 117,000

  • При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа
  • С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа
  • Нива на ЧХГ по-ниски от 5mIU/ml се разглеждат като отрицателен тест за бременност, и всяко ниво по-високо от 25mIU/ml се разглежда като положителен тест за бременност.
  • Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml.

# 1
  • Мнения: 19
Здравейте! Искам да споделя и аз моите референтни стойности и да поискам мнения. На 13.05. беше първият ми ден от МЦ, като започнахме с гинеколога фоликулометрия, тъй като съм с нередовен цикъл и поликистозни яйчници. Оказа се , че всичко протича нормално и на 15ти ден от МЦ имах фоликул 20мм. На 27.05 при преглед доктора каза, че овулацията се била предизвикала.
Вчера на 13.06 си направих тест за бременност, но в обедните часове и имам две чертички. Днес 14.06. отидох да пусна кръвен тест за бременност- като се сметне, че съм на 4та седмица, нормално ли е реф. стойности да са 5-25? А от лабораторията ми казаха, че е положителен???

# 2
  • Мнения: 4 843
А резултатът ви какъв е? Референтните стойности са ориентировъчни, няма да ви дадат кой знае каква информация.

# 3
  • Мнения: 19

Това е резултата

# 4
  • Мнения: 4 843
Тестът ви е категорично положителен. Референтните стойности показват само, че тестът е положителен над 25, а вашето е над 1000. Честито!

# 5
  • Мнения: 19
Тестът ви е категорично положителен. Референтните стойности показват само, че тестът е положителен над 25, а вашето е над 1000. Честито!
Искрено благодаря за бързия отговор!

# 6
  • Мнения: 190
Здравейте! Последният ми цикъл започна на 20.05.22, т.е. сега би трябвало да съм в 3-4 гестационна седмица, а резултатите ми отговарят на начална 2-3 г.с. Аз ли не ги разчитам правилно или реално има за какво да се притеснявам?

# 7
  • Мнения: 2 161
V.P., не пишете колко дни ви е нормално цикъла. Днес трябва да е 26 ден, което предполага, че нямате закъснение. Засичали ли сте овулация?
Този резултат е в "сивата зона". Има имплантация, но явно се е случила много скоро.

# 8
  • Мнения: 190
Цикълът ми е 26-27 дни - реално закъснение няма, но усещам някакви промени и затова си направих кръвен тест. Не съм си правила тест за овулация, но вероятната дата на зачеване е 02.06.

# 9
  • Мнения: 2 161
На кантар са нещата. Ниско ми се вижда това ЧХГ. И все пак има шанс да е сполучлива бременност. Ще трябва да се въоръжите с търпение и да изчакате.

# 10
  • Мнения: 602
Здравейте! Последният ми цикъл започна на 20.05.22, т.е. сега би трябвало да съм в 3-4 гестационна седмица, а резултатите ми отговарят на начална 2-3 г.с. Аз ли не ги разчитам правилно или реално има за какво да се притеснявам?


Аз бих повторила теста 48 часа след първия, за да видя на къде отиват нещата. Успех!

Сега се замислих, че ако опитът е бил на 02.06, то ову може и чак на 4-5-6 да е била и тогава да е станало оплождането на яйцеклетката и за това да е толкова ниско ЧХГ, според мен има голяма надежда да се развие положително, но трябва да се повтори теста, за да се види дали нараства

# 11
  • Мнения: X
V.P., при цикъл 26-27 дни О е приблизително на 12-13ти ден от МЦ. При това положение е малко ниско ЧХГ. Вариантите са два - или е имало имплантация, но не се е задържала яйцеклетката, или този месец О е била по-късно от обичайното(и съответно цикълът е щял да е по-дълъг) и всичко е нормално. При всички случаи ще се разбере дали всичко е наред при повторното тестване на ЧХГ.

# 12
  • Мнения: 77
Здравейте. При мен нещата изглеждат не добре. Последна редовна менструация на 03.05.2022г
Пункция на 13.05
Трансфер на 2 бластоциста на 18.05.
На 27.05 първи кръвен тест за бременност със стойност 49.00 .
След два дни повторен тест 115.
След още 2 дни ЧХГ стана 270.
След още 2 дни 566. До тук добре, но отидох на лекар и там се виждаше само малък сак, в който нямаше ембрион. Това беше на 10.06. 22.  След още 5 дни вчера пак бях на лекар и се видя пак само сакче, което беше пораснало но отново без ембрион със сърдечна дейност. Днес на своя глава реших да пусна ЧХГ и стойността е 5898. Според мен нещата приключват, не е възможно на този етап в 7ма седмица да е толкова резултата...док каза да изчакам още една седмица и ако тогава не се види нищо, диагнозата ще е ясна! Има ли някой с подобна ситуация и какво да мисля, вече съм без изход. Симптоми не съм имала от самото начало почти никакви, освен леки болки в гърдите и ниско долу.

# 13
  • Мнения: 57
Първо - не се шашкайте! Аз също съм след трансфер, ама на мен ми казаха да отида на преглед за установяване на бременността и пулс 21 дни след първия кръвен. Но се случи така, че ми се наложи да отида седмица преди това, защото имах зацаване и тогава се видя само сак с жълтъчно мехурче като лекаря /случайно АГ / ми намекна за кухо яйце и т.н. Но след седмица всичко беше наред и имаше пулс. Затова повече положителни мисли и си отидете на преглед следващата седмица.

# 14
  • Мнения: 67
Здравейте момичета , какво ще кажете , 13.06 - 3094 ;16.06-4095 правя чхг ,защото имам късна овулация , все още няма ембрионче и жълтъчно мехурче , ако броим от датата на последния цикъл трябва да отговаря на 8гс,а плодното сакче отговаря на 5гс ? Притеснявам се да не би да е кухо яйце .

Общи условия

Активация на акаунт