Пломбиране на мъдрец

  • 2 131
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте,

Сложиха ми пломба на мъдрец, защото не беше проблемен и нямаше нужда да се вади.
След като упойката ме пусна, започнаха ужасни болки (на втория ден поутихнаха,но пак ги има). Когато пипам зъба с езика си, усещам драскане от едната страна. Това нормално ли е? Стоматологът каза, че ако усещам болка при хранене ще трябва да го извадим. Въпросът е защо ми драска езика, вероятно пломбата не е поставена както трябва или греша?

# 1
  • Мнения: 107
Не, че не е поставена правилно, просто не е изпилена (загладена) достатъчно, за да не ви драска, отидете при стоматолога си, за да коригира.

# 2
  • Мнения: 8 802
Пак се радвайте, че са ви го направили. Аз живея в чужбина, тук, щом се казва 'мърдец' го вадят по default. Не можеш да ги убедиш за пломба, тези зъби били ненужни.
За мен, щом природата ти го е дала, не е ненужно.

# 3
  • Мнения: 73
Радвам се, че не го извади, но усещам болка от тази страна (която драска) когато се храня или когато си затворя устата напълно и се допрат горните и долните зъби....

# 4
  • Мнения: 8 802
значи, нещо не е наред, направи снимка и иди при още 2 зъболекаря за мнение.  Щом един зъб прави проблеми, трябва да се следи, лекува и т.н., иначе може да стане по-лошо.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 135
Два от мъдреците са ми пломбирани и нямам никакъв проблем с тях.Болка не съм усещала също.Консултирай се,за да се види каква е причината.

Общи условия

Активация на акаунт