The Handmaid's Tale - Тема III - "Under His Eye!"

  • 25 245
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 9 876
От тук до края си мисля, че ще се върти сценария около невръщането или връщането на Никол.

Мн ми е любопитно за черната, която е бременна, какво ще стане

# 196
  • Мнения: 1 803
Въпроса е, че една държава не спасява дете от друга държава, в която режима не е демократичен без родителите изрично да са поискали това- противоречи на всички норми и закони. Децата трябва да са при родителите си- тук вече въпроса е ще стане ли ясно какво е истинското мнение на майката и ще бъде ли изслушана тя. И вече ако подпишат някаква двустранна спогодба да екстрадират деца, ако родителите са в друга държава и го поискат- тя бощи трябвало да важи и в двете посоки- т.е Люк да си поиска Хана. Тук вече ще е интересно- ще рискува ли Люк бъдещето на Никол за сметка на това на Хана

# 197
  • Мнения: 513
Хана е с толкова промит мозък, че едва ли ще иска в Канада. Но би била интересна една такава размяна.

# 198
  • Мнения: 25 350
По принцип е така, но в Канада имат много сведения за реалността в Гилиед.
Все пак миналия сезон бяха публикувани писмата на прислужниците и те изгониха Фред, а на Серина предложиха убежище. Освен това доста жени са избягали оттам и са разказали какво става, така че пропагандата на Гилиед едва ли ще свърши работа.

Да, така е, обаче Гилеад все още е наследник на САЩ. В края на книгата пише точно, че Канада изпитва страх от могъщия съсед. Нещо такова, може да не е точен цитата. Та няма да се учудя, ако върнат Никол.

# 199
  • Мнения: 9 876
Хана е дете, и не решава сама, а родителите й решават. Нея няма да я питат какво иска, нито ще питат Джун или Люк какво искат

# 200
  • Мнения: 1 803
А защо да не питат Люк? Както сърцераздирателно Фред говореше колко страда без дъщеря си, така и Люк може да пусне видео за пред всички държави, че страда и си иска детето! Ако има местене на деца- то ще е или незаконно отвличане или в резултат на някаква двустранна спогодба, която ще важи и в двете посоки.Както някой горе беше писал- щом Гилеад искат съдействие за 1 случай, би трябвало да се повдигне въпроса и за дригите подобни такива

# 201
  • Мнения: 9 876
Да, но първо трябва да признаят, че Хана е при тях.

# 202
  • Мнения: 47 986
За тези сценарии трябва безполезния нищоправещ Люк да се размърда малко, да си е опекъл нещата, да ги е задвижил. А той дали е.

# 203
  • Мнения: 7 776
За Хана Люк има доказателство, снимката й, която Джун прати по Емили. Та ще е нормално да развият тази сюжетна линия.

# 204
  • Мнения: 1 803
Той Люк до сега много мекушав го представяха, така че не знам какви ще ги свърши! Simple Smile Май наистина целия сезон ще се върти около децата и кой има права над тях и къде да живеят. Даже си мисля, че Люк за да издейства връщането на Хана и Джун ще се съгласи да даде Никол на истинския й биологичен баща като разчита това да не е Фред и тъкмо накрая всичко да се нареди, защото и Ник ги подкрепя и изведнъж ДНК теста показва, че точно Фред си е баща на бебето. Хана отива при Люк, но Джун накрая на сезона се връща доброволно в Гилеад- този път заради Никол, която е дадена на Фред - някаква такава лудост ми се върти в главата! Simple Smile

# 205
  • Мнения: 47 986
Ох ... изгледах и аз най после. Горката Джун. Колко изтърпя. Трябва да взриви системата отвътре. В един момент просто ще жертва децата...
Силви, твоя сценарий е ужасен. Ужасен.

# 206
  • Мнения: 1 803

Силви, твоя сценарий е ужасен. Ужасен.

Така е, но някак съм свикнала филма да е такъв - до сега винаги се случваше нещо ужасно в най-неочаквания момент, този сезон ми е твърде оптимистичен и очаквам накрая приземяването да е наистина драматично. Иначе вътрешно и на мен ми се ще да не е така! Sad

# 207
  • Мнения: 9 876
Кога е новата серия, аз си мислех, че е всеки понеделник, но явно нещо пак блея...

# 208
  • Мнения: 1 711
В HBO Go я качват в Четвъртък. По торентите сигурно излиза и по-рано. Нека запознатите да споделят.

Последна редакция: пн, 24 юни 2019, 19:02 от ant

# 209
  • София
  • Мнения: 11 766
сряда сутринта е по торентите

Общи условия

Активация на акаунт