The Handmaid's Tale - Тема III - "Under His Eye!"

  • 25 246
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Mного силен епизод беше, много!

Интересно ми стана за Ник, трябва серия флашбек за него.

# 226
  • София
  • Мнения: 11 766
Mного силен епизод беше, много!

Интересно ми стана за Ник, трябва серия флашбек за него.

Много силно въздействащ епизод! Направо до края не можах въздух да поема. Никчо какви ги е вършииил!

# 227
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Гледах 6 епизод - стори ми се бавен, проточен и в крайна сметка, генерално, за целия сезон, в този епизод не видях никакво, ама никакво развитие. Чакам следващия Simple Smile

# 228
  • Мнения: 9 876
Довечера се включвам и аз Simple Smile

# 229
  • София
  • Мнения: 669
Току-що гледах.

Скрит текст:
Нямаше я динамиката на епизод 5, но го имаше напрежението - да се чудиш какво следва. Интересно, защо запушват устите на Прислужниците в столицата? То е ясно, че не искат да чуват гласа им, че нямат думата и т.н., но защо го показват пред света? Нали уж демонстрират как всички са happy together, как Прислужниците сами искат да са такива?

Ник продължава да пада надолу в "моралната класация", за да бъде убеден зрителят, че Джун трябва да се върне при Люк. Хубаво ще е наистина да има флашбеци с него, за да видим какво изобщо е ставало/става в главата му, защото освен да кима, друго не прави.

За леля Лидия окончателно се убедих, че е тотално промит мозък и вярва, че това, което върши, е в услуга на Бог.

Когато дадоха прислужниците във Вашингтон в началото, забелязахте ли как едната прилича на Емили? Няма логика да е тя, разбира се, акцентът беше върху зашушените усти, но страшно много ми заприлича.

Серина продължава да се лута, тази жена не зная дали накрая няма да си тегли ножа. Фред е в пъти по-адекватен и дори бих казала добър от нея. Ще е интересно накрая той да изиграе някаква роля срещу Гилеад - все пак сме го виждали доста пъти да нарушава правилата.

# 230
  • София
  • Мнения: 27 181
Брутален епизод.
Още ме е стиснал. Видяхте ли Вашингтон на какво прилича? Ужас, просто ужас.

Оттук-нататък съм песимист, не виждам светлина в тунела, а и най-вероятно
Скрит текст:
ще върнат Никол.


 Sick

# 231
  • София
  • Мнения: 5 729
За мен е много бавен от към действия и събития този сезон. Понякога изпитвам желания да превъртя. Даже нямам толкова голямо желание да гледам 6 епизод, а преди само проверявах дали има излязла серия.Сега като прочетох, че и в него нещата се случват бавно, май ще изчакам да изгледам накуп всички серии и само ще ви чета.

# 232
  • София
  • Мнения: 11 766
Коментарче

Скрит текст:
Забелязахте ли закачката между Фред и онзи командир? Как си вирна дупето в лицето и как му сложи ръката? Имаше една статия вчера четох че щяло да има афера между тях двамата, не знам колко е вярно.

# 233
  • Мнения: 7 776
На мен изобщо не ми допадна епизода. Съспенс трябва да има не постоянно, а в подбрани моменти, ключови за развитието на сюжетната линия. Не може във всеки епизод да се прилага. За мен беше епизод "разтягане на локуми" и без него щеше да мине сериала. За мен е огромна дупка в сценария, че Джун сяда на маса за преговори (или поне пред хора, които могат да й помогнат) и не споменава Хана. Нереално е просто. Нали за това не избяга, имаш възможност да говориш и не споменаваш детето си, твоето и на Люк, както и на много други семейства, жертви на Гилеад. Мисля, че планират още сезони и за това така разводняват сюжета.
Нещо интересно четох вчера, интервю с актрисата, която играе Джанин https://www.cosmopolitan.com/entertainment/tv/a28037493/madeline … s-tale-interview/

# 234
  • Мнения: 47 986
Леле колко е красива Heart Eyes

# 235
  • Мнения: 1 804


Скрит текст:
Забелязахте ли закачката между Фред и онзи командир? Как си вирна дупето в лицето и как му сложи ръката? Имаше една статия вчера четох че щяло да има афера между тях двамата, не знам колко е вярно.

Да, определено - забелязах го
Скрит текст:
За афера - не знам, но определено командира е гей - по скоро Фред ще си има проблеми с това, че не отвръща на чувствата на шефа:)
За епизода
Скрит текст:
На мен пък този епизод ми хареса  - малко беше разтеглен, но точно това си е стила на филма от първите сезони - напрежение и емоции - не играят с думи и действия, а с поглед, трепвания, мимики и т.н. Очаквах подобно развитие.

Толкова с пробуждането на Серина - тя си е тъпа овца - видя двама души с деца да си играят на чаено парти и пак се размечта какъв живот може да има. Не разбра ли, че Фред не я обича вече, не я уважава вече и не му пука дали ще имат деца дори - на него му се играят друг тип игрички. Не разбра ли, че това привидно щастие е на гърба на нещастието на други хора - тези деца бяха на повече от 3 години - всяко едно си спомня своите собствени родители и по някакъв начин страда за тях? Не разбра ли, че жените вече са нищо - новия командир дори не иска да приеме благодарностите от нея - тя е просто мебел! ?

Това с устата на прислужниците ме потресе - въпреки, че май го бях виждала някъде в спойлерите, обаче малко повече ми идва - те едва ли могат да се хранят така пълноценно, инфекции са възможни, лечение на  гърло, зъби и т.н. би било по-трудно - нали бяха уж много ценни - защо им го причиняват?

Ник не мисля, че пък чак толкова лошо нещо е сторил за да предлагат убежище на Серина, а на него не - ОК явно той физически е убивал хора, но тя пък е в основата на всичко - идеолог е - защо да не приемат инфо от него или поне да го ползват за каквото могат, пък после да го разкарат - твърде лесно отхвърлиха информация. Или може би пък самия той я е отказал да я даде? Аз не съм го отписала още - мисля, че ще направи нещо важно и героично накрая в името на падането на системата, въпреки че той не е точно от типа на безразсъдните, а на прагматиците.

Леля Лидия не може да ми стане симпатична изобщо, нищо че и тя се потресе от отношението.

За зашитите усти на прислужниците и това, че го показаха публично - те не са дали във филма какво всъщност стои зад тези маски -външно изглежа просто като част от облеклото - явно ги представят като дълбоко религиозни - един вид монахини дали обет за мълчание!

А поведението на Джун беше тъпо наистина - не го бяха доизмислили - защо не спомена Хана? Освен това и връщането й беше тъпо - тя можеше и да не оцелеле - как точно ще помогне на Хана? Кой й гарантираше, че ще я пратят при либералния командир? Можеше да я пратят на някой друг, който да й направи трето дете и него да го мисли после? Изобщо нещо много се оплете Джун - дано пък завърши поне леко положително сезона - както винаги до сега!
 

# 236
  • София
  • Мнения: 11 766
Един трейлър за следващия епизод за нетърпеливите

Скрит текст:

# 237
  • София
  • Мнения: 11 766
Още един спойлер, теория е за сега, нооо mind blowing

# 238
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Коментарче

Скрит текст:
Забелязахте ли закачката между Фред и онзи командир? Как си вирна дупето в лицето и как му сложи ръката? Имаше една статия вчера четох че щяло да има афера между тях двамата, не знам колко е вярно.
Да, веднага забелязах, но ми е интересно тези 6 деца...


Епизодът е бавен от към събитие, но е много емоционално наситен и е страхотен. Все пак и първи сезон нямаше кой знае каква динамика, там друго беше силно, както и в този.

# 239
  • Мнения: 47 986
Аз сега гледам. Не се разбра що имат 6 деца?

Общи условия

Активация на акаунт