Вие как бихте реагирали ?

  • 1 752
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Чудесен анализ Hug
Сега остава да си дадеш време (тъй като не виждам належаща причина, чак толкова да бързаш да се отзовеш тука) и да прочетеш след време написаното тука от теб самата.. тогава ще се разбереш и ще можеш да вземеш решение.
Не можеш да очакваш от никого да си признае такива дълбоко неудоволетворителни неща (като "жена ми има кариера" и "изкарва повече пари от мен")....социално обусловените модели са дълбоко вкоравени в психиката на повечето бг-мъже, ще се отнася до статуса в семейството и т.нар. равенство на половете...
Обаче, ако мъжът ми имайки повече пари от мен, отиде и купи за в къщи нещо, с което не съм била съгласна, мислиш,че ще му се зарадвам???Помисли си дали неволно не му демострираш,че ти си по-силната, защото ако има такъв привкус..... наистина може да се отзовеш тука един ден. Аз например живея чудесно след като схванах, че няма нужда да доказвам непрестанно, колко добре мога и сама да се справям. Хич даже и не искам сама да се оправям, правила съм го с години... освен, че прогонва мъжете покрай мен, винаги идва ден, когато някоя по-слаба и беззащитна се оказва предпочетена. Така, че на "стари години" си скътах малко излишната гордост и борбеност и съм  малко по смирена към чуждите недостатъци, особено като отчитам факта, че хич ама хич не съм приятна на моменти....и повярвай ми - всички сме доволни Joy

ето това е мъдро казано
и не бих бързала с раздяла - вес пак помисли - той лош... ми ти в среда на небизнес отношения - какви са взаимоотношенията... аз не познавам перфектни семейства без скандали, боиди и грубости - на моменти, но все пак... хора сме! че по детето викам и го обиждам поняког /срам не срам но е факт/ пък какво остава за мъжа ми!?
сигурно на теб ти идва в повече
помисли дали перспективата сама със себе си или с нов човек е по-добра - това също е начин да разбереш дали си струва да предприемаш нещо
добре няма да ти вика чат-пат... ма няма да има с кой дума да си кажеш... или ще те носи на ръце новия първите три месеца... и после - ми като стария, та и по-лошо може да е...

не бързай - добре е, че анализа ти е повече от реалистичен
но аз не бих питала само тук - щото тук ще чуеш мнение на хора, които по една или друга причина не са съхранили семейството си... ок питай тук - да видиш края какъв е, ама питай и тия дето търпят - да видиш ако има продължение - как тече
успех! сигурна съм, даже убедена, че ако така безпристрастно помислиш къде може и ти мъъничко поне да бъркаш - защото идеални хора няма /аз поне не съм/ - може да запазиш семейстовто си, че и пробелма да решиш... е трябва ти участието и на мъжа ти - но съм сигурна, че умен човек като теб ще знае как да го постигне Wink

# 16
  • Мнения: 1 425
Съгласен съм напълно с Jali
няколко малки коментара и от мен:
Обаче, ако мъжът ми имайки повече пари от мен, отиде и купи за в къщи нещо, с което не съм била съгласна, мислиш,че ще му се зарадвам???
Всъщност познавам доста жени които биха вдигнали сериозен скандал на мъжа си при такова поведение, особено ако става дума за малко по-скъпа придобивка (дори и след това да видят че е полезна). Въпреки че в повечето семейства мъжете печелят повече пари, много малко мъже биха тръгнали да купуват разни неща против волята на жена си. Ако искаш нещо за вкъщи - говори с мъжа си и го убеди че имате нужда от това и можете да си го позволите. Нали сте семейство все пак. Ако всеки си взима решенията едва ли не "напук" на другия работата не отива на добре.
Не можеш да очакваш от никого да си признае такива дълбоко неудоволетворителни неща (като "жена ми има кариера" и "изкарва повече пари от мен")....социално обусловените модели са дълбоко вкоравени в психиката на повечето бг-мъже, ще се отнася до статуса в семейството и т.нар. равенство на половете...

Наистина това е ситуацията при много мъже в Бг. Въпроса не е в това че си самостоятелна и успяла. Въпроса е да не му дамонстрираш че той е едва ли не ненужен. Мъжете искаме да сме нужни, да ви трябва помощта ни. Дори и да не е така реално, хората са склонни да се заблуждават когато им ласкаеш егото. Ако му показваш че е ненужен - има голяма вероятност да потърси друго място където е нужен. Ако му показваш че е нужен (дори и да не е съвсем така) това ще го ласкае и ще му повдига самочувствието.
Сама решаваш доколко си склонна да направиш такива жертви и дали си струва.

В момента се сещам за 3 мои познати. Двете са добри адвокатки. Не мога да кажа колко добри - не ми е професионална област, но най-малкото са финансово самостоятелни и се оправят повече от добре. Третата заема средно висока административна позиция в (наистина) голяма международна компания. И трите са доста хубави жени на 30-31. И трите са сами. Възможно е така да им харесва, но се съмнявам. Малко са хората, на които наистина им харесва да са сами.

Каква е поуката според мен - ако постоянно демонстрираш че сам си си достатъчен и че други не ти трябват - има голям шанс да си останеш сам.
И да има някой до теб - има голям шанс да го изгониш.

Говори с мъжа си, ти го познаваш най-добре. Помисли си и ти какво точно искаш.

# 17
Момичета благодаря ви за мъдрите съвети.
Panther, благодаря и на тебе: гледната точка на мъж в случая много помага. Ти като страничен наблюдател разкриваш неща, които сам човек, когато е засегнат едва ли би признал.
По всяка вероятност имам и  аз вина. Събрахме се така да се каже в "зряла" възраст, бях натрупала доста житейски опит и направила кариера, до тогава винаги сама съм се оправяла и явно поведението ми е на човек, сигурен във възможностите си да се справя сам. Ще преосмисля ситуацията и от тазги гледна точка и да видим какво ще се получи.

Поздрави и още веднъж БЛАГОДАРЯ!

Общи условия

Активация на акаунт