GoT 40 / Преди и След - Екранизации

  • 36 934
  • 717
  •   1
Отговори
# 585
  • Вестерос
  • Мнения: 38 271
Toва им е основен гаф.

# 586
  • Мнения: 47 996
Сериала направо стана резил от един момент нататък, срам ме беше да го гледам. Аз всъщност дълги години не го гледах, заради Кит Харингтън, изключително лош избор за мен, ама...в един момент си викам айде да видя как продължава историята...а тя...

# 587
  • Мнения: 31 832

Предполагам, ама аз тогава на тая сцена не знаех, че огърлицата я правеше млада. Това се разбра нататък.

# 588
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335

Предполагам, ама аз тогава на тая сцена не знаех, че огърлицата я правеше млада. Това се разбра нататък.

То и сценаристите не са знаели тогава 😂

# 589
  • Мнения: 31 832
Ох, разсмя ме Joy

# 590
  • Вестерос
  • Мнения: 38 271
Пропуснали са според мен или Мартин им е казал по-късно.

Ние предполагахме, в темата за книгите бая се писа за това, преди да ни го покажат.

# 591
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Пропуснали са според мен или Мартин им е казал по-късно.

Ние предполагахме, в темата за книгите бая се писа за това, преди да ни го покажат.
Да, става дума за същата магия, която караше Дрънчащата ризницада изглежда като Манс, а Манс като Дрънчащата ризница. Ама в сериала директно си го утрепаха Манс.

И всички теории Манс =Регар отидоха по дяволите. /Не че аз лично съм вярвала в това./

П.П. Преди години нямаше да сбъркам Дрънчащата ризница с Костотрошача....  Grinning

Последна редакция: сб, 19 юни 2021, 13:13 от Хексе

# 592
  • Мнения: 927
Най-големият гаф е русокосата Шайрийн. Иначе чудесно хлапе, от тези случаи, в които екранният образ е по-силен от книжния, но цялата история ти тръгва от "Семето е силно" и това, че всички Баратеони са чернокоси, само децата на краля не. И изведнъж кастваш русокосо дете на Станис.

# 593
  • Мнения: 31 832
Изгледах го целия.
Доволна съм. Защото е гадно 8-9 години да чакаш от серия до серия, друго е на куп.
Красив сериал, изпипан в много отношения.
И накрая провален. Нито актьорската игра, нито ефектите, нищо не може да им замаже глупостите, които сътвориха в осми сезон.
Денерис през всичките сезони си изглеждаше нормална, просто решиха да и съсипят образа ей така. За да има изненада. Нарочно го направиха. Малоумни промени чрез, които целят изненада, но си вкараха автогол.
И след като всички бродници и мъртви са унищожени, за какво им е този Вал?
И Сам. Остана си в Чертога с Джили и детето. Явно са си заедно, ама пропускат огромния факт, че той до живот е от нощния страж и няма право ни на дете, ни на жена, а накрая и двечки ще си има вече.
За едни може, за други не може.
И все пак ще гледам и предисторията. Няма как.

Я тези, които са чели последната преведена книга да споделят там как се развиват нещата.
Единствено Аря си ме радва. Ще ми се да и видя приключенията там накъдето се е запътила.

# 594
  • Мнения: 927
Я тези, които са чели последната преведена книга да споделят там как се развиват нещата.
Какво по-точно те интересува?

# 595
  • Мнения: 31 832
Ми всичко - Церсей, Джон, Денерис, Тирион, Аря. Колко си съвпада с филма.
Или съвпаденията са до 7-ми сезон и после са измислиците.

# 596
  • Варна
  • Мнения: 36 639
Май доста от преди седми сезон се отклони сериала от книгите.

# 597
  • Мнения: 927
Ми всичко - Церсей, Джон, Денерис, Тирион, Аря. Колко си съвпада с филма.
Или съвпаденията са до 7-ми сезон и после са измислиците.
Скрит текст:
При Джон нещата са до наръгването му от братята от Нощния страж. Разликите - Алистър Торн не участва в атентата, както и Оли, който е измислен в сериала персонаж. Също така Мелисандра, Селайз и Шайрийн са на Вала по това време, въобще не занимават със Станис. За сметка на това, Давос не присъства в тази линия. Той въобще не пристига на Вала и няма работа с Джон, изпратен е от Станис да привлече един от северните лордове, който пък праща Давос да търси Рикон.

На Станис му предстои битка с Болтън. Разликите - както стана въпрос, Мелисандра, Селайз и Шайрийн не са с него. Горенето на последната няма стане по малоумния начин в сериала. Или Мелисандра и Селайз ще я изгорят на Вала без знанието на Станис или ще бъде направено по-нататък, при борбата с бродниците да речем. Теон и Аша (така се казва Яра в книгите) са пленници на Станис и нещата около тях са различни от серала. Рамзи не се жени за Санса, а за най-добрата ѝ приятелка, която бива представяна за Аря Старк. Манс не е изгорен в книгите и се намира в Зимен хребет, изпратен от Мелисандра, да шпионира и саботира Болтъните. Въобще, нещата за Станис изглеждат обнадеждаващи, а в лагера на Болтън ври и кипи, което може и да доведе до различен изход от този в сериала.

Бран е в пещерата на Триоката врана и тъкмо започва обучението си.

Санса си е в Долината и книжното Кутре не е толкова тъпо като сериалното, че да я подарява на Болтън. Смята да я омъжи за наследника на Долината при смърт на малкия Робин.

На Джейми му предстои да бъде хванат от възкресената Кейтлин. Една от съществените разлики между книги и сериал - след Червената сватба тялото на Кейтлин е намерено от Берик Дондарион и Торос. Съживена, след като Берик дава своя живот и умира окончателно. Жената на Роб (съвсем различен персонаж в книгите) е жива, както и Черната риба.

Церсей току що е минала голата разходка и се е запознала със зомби Планината. Предстои ѝ съд с двубой, а на Марджери съдебен процес. Ще видим дали Церсей ще се разправи с враговете си и ще дочака Денерис както в сериала, малко ме съмнява. Бениоф и Уайз очевидно са фенове на персонажа и умишлено засилиха ролята ѝ според мен.

Сам е в Староград да се учи да става майстер. Съществена разлика от сериала - тук е и Джакен, неясно с каква цел.

Нещата около Юрон и Дорн са толкова различни, че ще отнеме много време да се опишат. Тотален фенфикшън е сериалът в тези линии.

Аря е в Браавос още. Но не се обучава от Джакен. То и този в сериала май не беше точно първия Джакен, просто прие същото лице. Но в книгите това липсва. Там, както стана дума, той си има друга работа в Староград.

Денерис току що е попаднала при дотраките, след като яхна Дрогон. В Мийрийн е война, Баристан е жив и води след изчезването на Денерис. Тирион пък не се е срещал още с нея.

Много съществена разлика е и появата в книгите на Егон Таргариен - синът на Регар и Елия Мартел, който се предполага да е бил убит от Планината. Най-вероятно обаче не е този, за който се представя, а самозванец. Току що е акостирал във Вестерес със Златната дружина и е започнал завоевателен поход.

# 598
  • София
  • Мнения: 27 225
Не съм съгласен за Денерис, ама не ми се повтаря отново. Имаше много скрити послания и подсказки, че може да търне в злодей. Просто лошо го направиха. Набързо, за такъва огромен туист се иска много повече подготовка, време и много по-добър сценарий. Колкото са виновни двамата идиоти, толкова е виновен и Мартин и разбира се HBO.

# 599
  • Мнения: 31 832
Големи благодарности за подробното обяснение. Големи разлики.
Въпреки, че не обичам недовършени неща ми иде да ги почна. Пък току виж излязла следващата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт