Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 550
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: X
Неповторимите.
Тъпунгели им бол. С лопата да ги ринеш. При тях има една особеност - не стават за сериозна работа.

# 1 051
  • Мнения: 29 388
Щом е на месец 750, значи плюс квартира и храна, излиза над 1000 лв. Защо не се дават тези пари на българчета? Или ще ми кажете, че няма желаещи....?!?
Мии за 1к без почивка  и смени по 10 12ч ти ще се навиеш ли ,или да пуснеш твоето дете да го гърбят?

Едва ли са съвсем без почивка, плюс това заплата от 1000 лв. не знам защо ви се вижда малко за нискоквалифициран труд. Защо да не е добра за някой младеж/девойка на 18-19 г.? Зависи и за каква точно работа става дума. Едва ли ги хващат за тежък физически труд.

# 1 052
  • Мнения: 344
е ако е 6 дена по 10 ч. колко точно висока е заплатата от 1000 лв.? Laughing

цели 4 лв./ч.

# 1 053
  • Мнения: X
Колкото на управител в магазин в София който взема 1600. Примера е с племенницата ми.

# 1 054
  • Мнения: 2 109
 Познат с няколко магазина по морето тази година дава между 2000 и 2500 на управителите, в зависимост от магазина. Но все пак е сезонна работа.

# 1 055
  • Мнения: 29 388
Не знам дали работят по 60 часа седмично, но дори и така да е, 1000 лв. за продавачка не ми се струва ниска заплата. Ама какво ли разбирам аз, де....
Като преди 3-4 години в една фирма в София ми предлагаха 750 лв/бруто за висококвалифицирана позиция, като имам стаж, умения, магистър съм по специалността. Та, за едно 19-годишно момиченце едва ли е за подценяване тази заплата. Е, ако има възможност да отиде на бригада в Англия или САЩ, ще изкарва тройно, но пък там заминаването не е лесно, т.е. трябват ти пари първоначално.

# 1 056
  • Мнения: 344
то за 10 годишни са още по-примамливи 1000 лв.

и все са си 4 лв./ч.

# 1 057
  • Мнения: 29 388
Ако може да си намерят за 40 лв/ч., ще е добре, ама надали.

# 1 058
  • Мнения: X
Хм, когато отидем в магазин или ресторант на морето, искаме да ни обслужват качествено. Мрънкаме и протестираме, че обслужването е кофти. А междувременно, това обслужване е в ръцете на лошо платени 18-20-годишни нискоквалифицирани хора, които са скапвани от работа почти без почивка. И ние сме ок с това. Ми, ок.

# 1 059
  • Мнения: 344
като работодателите. изисквания има. нищо не дава в замяна.

# 1 060
  • Мнения: 3 610
Неповторимите.
Тъпунгели им бол. С лопата да ги ринеш. При тях има една особеност - не стават за сериозна работа.
А ти от незаменимите ли си като обобщаваш така смело?

# 1 061
  • Мнения: 29 388
Абе, аз нямам против на високи заплати, но не може да твърдите, че 1000 лв. - заплата, по-висока от учителската, е малко за продавачка/сервитьорка. Претеглете отговорността, знанията и подготовката на учителя и продавачката.

# 1 062
  • Мнения: 2 109
  1000 лв е висока заплата за продавачка, която работи 40-50 часа седмично. По морето работят и по 70, така че реално не е нищо особено.

# 1 063
  • Мнения: X
Това, което твърдя, е че повечето заплати в България са ниски и неадекватни. Добре платени са 2-3 сектора. Останалите оцеляват. Това че учителите са зле платени не е оправдание да се плащат жълти стотинки на хора от други професии, докато им изцеждат и костния мозък.

# 1 064
  • Мнения: 6 470
Интересно ми е каква ви е представата за касиер- продавач?  Питам, защото едно девойче наскоро кандидатства при нас  и не бе наето, защото “ много се радвала, че ще работи по специалността си”, нейни думи. Въпросното девойче завършило нещо за козметика?!? Явява се на интервю в хранителен магазин.
От продавач до продавач има Балкан разлика.
Тежкият физически труд на колко заплата според вас отговаря?

Общи условия

Активация на акаунт