За правата на децата ни!

  • 60 659
  • 1 043
  •   1
Отговори
# 480
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Валенце, обжалвай. Наистина ще ти забавят парите, но не са малко пари и тези със задната дата, пък и защо трябва да те правят на маймуна Close
Това, което ти го е пратил Живко, аз толкова го търсих по законите преди няколко месеца и не го открих... Явно има регламентиран срок, но истината е, че не го спазват. Майка ми чака точно година решение на НЕЛК и накрая забързаха процедурата с връзки и познати, иначе не се знаеше още колко ще чака  ooooh! От друга страна знам, че когато става въпрос за деца, не бавят толкова нещата. Мисля, че си заслужава да обжалваш!

# 481
  • София
  • Мнения: 9 887
Ще обжалвам,реших го вече!Иначе няма да спя спокойно.Не толкова заради парите,макар че и те са важни,колкото заради това,че съм напълно в правото си.В крайна сметка аз не обжалвам дадените ни проценти,а само датата на инвалидизация.Може пък именно затова да стане по-бързо ,знам ли.
След като снощи изчетох доста за НЕЛК,ми стана ясно едно-трябва да ти отговорят в 45дневен срок,но този отговор съдържа дата за новата комисия,която може и да е септември догодина,примерно. Confused
Живко,много добра идея,браво!Можеш и да включиш такъв казус,какъвто е нашияткак се определя датата на инвалидизация?

# 482
  • Мнения: 24
БрАВО ВАЛЕНЦЕ,най после започна да търсиш правата си,в тая даржава,дето всички чиновници ни правят на маймуни. Така трябваше да постъпиш с докторите,дето не ти даваха детенцето да го видиш без кавга.Сега трябва да се потърси сметка и на д-р Слънчева и може би на целият екип,които допринесоха да ходиш по този АД.Тогава ако не изкаше да разкажеш на медийте,сега недей да се предаваш,ако трябва в нова телевизия при Милен Цветков да отидеш, но направи нещо което да се поразтърсят канцеларските неграмотници.

# 483
  • София
  • Мнения: 9 887
БрАВО ВАЛЕНЦЕ,най после започна да търсиш правата си,в тая даржава,дето всички чиновници ни правят на маймуни. Така трябваше да постъпиш с докторите,дето не ти даваха детенцето да го видиш без кавга.Сега трябва да се потърси сметка и на д-р Слънчева и може би на целият екип,които допринесоха да ходиш по този АД.Тогава ако не изкаше да разкажеш на медийте,сега недей да се предаваш,ако трябва в нова телевизия при Милен Цветков да отидеш, но направи нещо което да се поразтърсят канцеларските неграмотници.
Мерси,лельо Коне! Hug  bouquetЗа всичко благодаря!

# 484
  • Мнения: 113
Здравейте, мили родители! Аз искам да се похваля, че днес си получих парите със задна дата. И по този повод искам да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на всички вас, благодарение на които разбрах за правата си  Hug   bouquet
А на всички останали, които все още се борят за тези пари - не се отказвайте! Те ви се полагат и колкото и трудности да срещнете, най-накрая справедливостта ще възтържествува!
 Още веднъж ви благодаря и от сърце ви желая весели празници и само положителни емоции през новата година!

# 485
  • София
  • Мнения: 9 887
Анитка,много,много се радвам за теб и малкия!Дано всички успеем да стигнем до края! Praynig

# 486
  • Мнения: 2 242
Анитка,много,много се радвам за теб и малкия!Дано всички успеем да стигнем до края! Praynig
Ще успеете! Валенце, поздравявам те за решението. Както ти казах, според мен то е правилното. Сега се надявам в НЕЛК да разгледат случая по-бързо.
Анитка,  Hug Честито! Купете едно подаръче на детето Simple Smile

# 487
  • София
  • Мнения: 9 887
Много ми е тъжно,по-скоро ядосано #Cussing out.Ще ни сменят датата на инвалидизация.Но защо трябваше да се стига дотук,като е могло още като отидах да подавам жалбата,да ми кажат,че не е необходима такава жалба.Госпожите си имат готови молби,на които си е написано всичко,вписва се само името на детето.И тези молби са си до тукашния ТЕЛК,а не до НЕЛК.Попълних си молбата,написах датата на операция,и ми казаха след празниците да почна да се обаждам и да питам.Това всичкото-с молбата и обясненията,го свърши същата госпожа,която онзи ден ми обясняваше,че няма как да подам молба до тукашния ТЕЛК,че ще чакам повече от година...А днес пееше друго...по обясними причини.

# 488
  • Мнения: 2 242
А днес пееше друго...по обясними причини.
В случая по-важно според мен е, че няма да чакаш още година. А както вървят нещата ще си получиш това, което ти се полага съвсем скоро.
А след това можеш спокойно да подадеш сигнал към когото трябва срещу въпросната госпожа. С факти! Тя си го заслужава. Дори преди да правиш каквото и да е можеш да я уведомиш какво смяташ да направиш.

# 489
  • Мнения: 450
Съгласна съм с Friend - трябва да се оплачеш.Служителите са такива,защото си мислят,че могат да `бесят и колят`,когато поискат безнаказано.Когато престанем да си мълчим,ще разберат,че трябва да работят съвестно,а не по симпатии-за тебе има -за тебе нема.

# 490
  • Мнения: 4 586
    Браво Валя! Ако знаете само какви думички към тая служителка ми идват на ума като ти чета перипетиите.
    Мами и татковци, ако имате дечко с ТЕЛК, РЕЛК, или ваш родител му направете дарение примерно около 500лева в някоя банка като изришно упоменетие че това е дарение и си вземете операционна бележка /платежно/ и догодина в данъчната декларация за 2006г попълнете и за дарението. Ще получите 10% данъчно облекчение . За средна за страната заплата са около 100лв. Това могат да направят и двамата родители. Не знам дали има и колко е, ако има изискуем % загуба на трудоспособност.
    Пожелавам ви болничките ви дечица да живнат до празниците.

# 491
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
Wolf, благодаря ти за пояснението, точно от такова кратко и ясно имах нужда, защото си мислех че е пак едно ходене по мъките това дарение ooooh!

# 492
  • Мнения: 3 504
И на мен ми се струва ходене по мъките, та не ми се захваща.

Валенце, радвам се за теб, по кюто онзи ден не успяхме много да говорим. Прочетох какви добри съвети си получила от колегите Winkтук, както и аз те съветвах.

Ще чакам да се обадиш тук да пишеш какво става последно при вас. Може и да съм   bouquetпропуснала нещо...

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Здравейте и от мен.
И аз имам един въпрос - в средата на Декември получих Соц. оценка на детето ми и веднага подадох някаква молба в Социалните. От там ми казаха да чакам средата на следващия месец и нищо повече не пожелаха да ми кажат.
Някои може ли да ми каже за какво става въпрос?
Благодаря ви предварително.

# 494
  • Мнения: 113
Здравей, mamaan, това значи, че средата на следващия месец ще е готова заповедта за отпускането на парите, свързани с тази соц. оценка. Което пък значи, че тогава ще ти преведат парите. На нас ни отпускат 27 лв, но зависи от какво точно са преценили, че има нужда детенце.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт