За правата на децата ни!

  • 60 676
  • 1 043
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 313
Невероятно е как може всеки да гледа в чуждата паничка и да плюе...особености на българския национален характер   Sick

А, Кати, това за:
Цитат
Искате добро отношение и внимание, но 250 лв. чисти месечно са грешни пари, които ни се отпускат без да сме заслужили, така ли?
Да, искаме...защото това ви е работата и за тази работа, за ваше съжаление, плащат толкова...всъщност май ние плащаме, нали?
Мърлячът и милиони да получава ще си остане мърляч...да не казвам, че ще стане още по-голям такъв. Когато работиш сред мърлячи, обираш и ти от славата им.

# 976
  • Мнения: 5 651
Добре, де, Zhivko. Какъв е изхода според теб? Да напуснат не-мърлячите ли? Да останат само необразованите, некадърните, нелюбезните, незнаещите и най-лошото-нежелаещите да знаят? Или да опитаме да променим това по някакъв начин. Ниското заплащане води до демотивация и снижаване на качеството на персонала и на работа, факт. Нали се сещаш за приказката "Те ни лъжат, че ни плащат...". Само дето според вас ни плащат толкова малко, колкото работим, а според нас работим толкова малко, за колкото ни плащат. Така ли трябва да остане?
Ако четете в клуба в дир-а исканията са за увеличаване на заплатите, но и въвеждане на изисквания за образование и повишаване на качеството на работа.
И пак казвам-на мен в момента основната ми мотивация за работа не са парите. И питам не за да се оплаквам, просто ме интересува мнението ви. Въпреки че съм наясно, че няма да видите нещата от другата гледна точка.
За мен пък е невероятно как може да се слага определена група хора под общ знаменател и да се обобщава наедро. По тая логика всички полицаи са корумпирани, всички лекари са касапи и т.н. до безкрай /да ме прощават представителите на тези професии, че ги ползвам за пример/.

# 977
  • Мнения: 313
Смятам, че си достатъчно умна, за да ме разбереш правилно...да, повечето катаджии са корумпирани и повечето лекари са касапи...както и повечето държавни служители са мърлячи. Жалко, но факт.
Не ме интересува колко ви плащат. Вие си знаете за какво работите, как и защо. Моят проблем е, че не си вършите работата. Вашите проблеми слабо ме засягат - не получавам заплата, за да ви съчувствам и проявявам разбиране. Нито да ви образовам.

Като причина за думите ми приеми настоящата тема - на 48 страници има споменати 2-3 случая на компетентни и отзивчиви служители. В другата тема за правата на децата ни положението е същото. Ако си обърнала внимание, един от случаите на доволен от отношението "клиент" на социалните съм точно аз. Но това не променя нещата.

# 978
  • Мнения: 4 586
Май една винетка за едно детенце, което всеки ден ходи на другия край на детска градина и два пъти седмично ходи на рехабилитация не знам къде е доста по-евтина.
Не ме интересува колко топчета има в супата ти топчета.
Интересува ме това, че плащам данъци като поп на реалната си заплата, а не мога дори една карта за градския транспорт да си взема за детето си.
Утре пак ще ходя да се разправям с колегите ти, защото викат майка ми.
Преди да я викат, що не погледнат какво пише в епикризата й поне.

# 979
  • Мнения: 5 651
Не искам да нито да ми съчувстваш, нито да ме образоваш /последното съм го направила в достатъчна степен, смятам, и продължавам да го правя/. Надявам се, не смяташ, че с тази цел влизам в тук. Аз съм си избрала тази професия и си я работя, защото за мен е призвание. Смятам, че имам достатъчно качества и я работя добре. Затова искам да променя нещата и се ядосвам на "мърлячите", както ги нарече, в системата. Но нещата са свързани, както казах-ниското заплащане и ниското качество имам предвид.
Просто ми стана интересно защо толкова им бръкнаха на някои хора 10-те % увеличение. Исках да покажа и гледната точка на човека срещу вас, ако изобщо ви интересува. Казах го и по-напред в темата-трудно е да си емпатичен, когато се чудиш как да си платиш сметките. Обаче май няма много смисъл в тая работа като гледам.  newsm78
Иначе продължавам да съм на линия и който иска може да пише тук или на ЛС, ще помогна доколкото мога. поздрави! Peace
Редактирам, защото бях написала две думи слято.

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 23:41 от kati_v

# 980
  • Мнения: 5 651
Wolf, моето дете също го водим на прегледи и го лекуваме, като заплащаме всичко. Така че имам идея какво ви е и на собствен гръб.
Ще ти кажа само, че увеличението на заплатата ми не идва, защото аз или някой колега по свое собствено усмотрение е спестил винетката на детето ти. Законодателят не ти дава това право сещаш ли се? Само че е много по-удобно, безопасно и достъпно да навикаш служителя за това. Сваля напрежението някак, нали? Направо безплатна психотерапия. Пък че той не може да промени нищо, какво те засяга? Нито пък те засяга, че разбиваш нервите и деня на някой, който най-често няма вина за противоречията в нормативната уредба, която му спускат отгоре. И не ми казвай, че трябва да променим това, скоро давахме предложения за промяна в нормативната уредба, с която да улесним гражданите. Познай къде са отишли предложенията и какъв точно ще е резултата.

# 981
  • Мнения: 4 586
Кати В, аз се гъбаркам със всички, включително и със себе си.
Ако всички социални бяха като теб, живота ни щеше да е малко по лесен.
Трябва ли всички социални работници да имат нездрави деца?
Цитат
Това за записванията не го знаех.
Ами щом така тълкуваш чл.18, то тогава какво ще кажеш за децата, записани не в дневна, а в останалите форми(вечерна; задочна; индивидуална; самостоятелна; кореспондентска и дистанционна )на обучение. Те според теб имат ли право на семейни помощи?
Цитат
Хе-хе, сега не ми се мисли за тях. Дневната я разтълкувах както ми отърва, за другите не ме интересува. Но редовна форма си е дневна,преди си беше редовна, сега е дневна, другите не са редовни. Така ми отърва да ги тълкувам пак повтарям,но не мисля, че имат право на помощи, защото могат да работят, докато дневната не може, следователно нямат доходи и имат право на помощи.
Сега ще ми кажеш, че всяко стадо има мърша и т.н.
Съгласен съм.

# 982
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Не съм от този тип хора дето гледат в канчето на другия,не ме интересува кои колко получава,а като съвестен данакоплатец да получа това което се полага на детето ми.Само че като отида при колегите ти и ми е болно да обяснявам че има право на едно или друго и от къде го знам.Когато преди време купихме кола с мито и ни го върнаха от социалните ме предупредиха и да не си казала и на други, че като доидат да се заредят.......
Много ми е интересно как миналата и по-минала година взех винетка от социални грижи без проблем , а тази година за децата няма. Изобщо абсурди колкото искаш.
Нелепо е да отидеш да потърсиш помощ от соц. грижи и да обясняваш на служителя по кой чл. имаш право а той милия да те гледа умно и да пита къде го прочете и  ние да влизаме там.
Имаше перид в които не ми плащаха билетите за автотранспорт защото това било отменено как ли не ги убеждавах ,че не е истина но не и когато годината изтече и те изгоряха получих извинение че станало грешка билетите се плащали но те незнаели . Да но аз изгорях с повече от 200лв.
Сори. След като не съм била достатъчно убедителна. По тъжното е че тяхна служителка казваше пава си но и аз незнам как да убедя шефката.

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 09:54 от мамаРаче

# 983
  • Мнения: 2 242
Хей, моля ви спрете. Нека темата не заприличва на тази за хомеопатията, а си остане в помощ на настоящи и бъдещи форумци.

И аз се дразня от много неща (последен пример - оказа се, че благодарение на този форум сме по-компетентни от някои служители в нашето социално /по тяхно признание #Crazy/). Но тази моя компетентност се дължи в немалка степен на kati_v... Благодаря и.
Живко също е безкрайно прав, за съжаление.
Но пак казвам. Нека не се нападаме взаимо тук. Това няма да подобри с нищо положението. Нека си помагаме, за да ни е по-лесно. НА ВСИЧКИ. Peace

# 984
  • Мнения: 3 504
Оправия няма в нашата държава, дали наистина тези хора са си на мястото и дали имат вина, че не са толкова добре информирани. Няма средства министерството.. аз пък как получих покана да отида в социалното да си взема заповедта за социалната оценка - едно малко скъсано листче от някъде, на ръка на написано да отида на адреса и да си полочува заповед ooooh! Каква, за какво заповед... свекито ми я прочета тази бележка по скайпа и докато не чух адреса ми се подкосиха краката каква заповед да получа... #Crazy
Мисълта ми беше няма плик, няма печат, няма нищо официално както трябва да е.. нямали средства да разпращат официално писма до всички.
Заповедта беше на хартия за матричен принтер - като дълга касова бележка с малко по-широк размер, а не А4 лист #Crazy И си казвам - Къде ти ние ЕС, много сме зян... пък в какви условия работят ... ooooh!

# 985
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Хей, моля ви спрете. Нека темата не заприличва на тази за хомеопатията, а си остане в помощ на настоящи и бъдещи форумци.

Съгласна съм.


# 986
  • Мнения: 2 425
Хей, моля ви спрете. Нека темата не заприличва на тази за хомеопатията, а си остане в помощ на настоящи и бъдещи форумци.

И аз се дразня от много неща (последен пример - оказа се, че благодарение на този форум сме по-компетентни от някои служители в нашето социално /по тяхно признание #Crazy/). Но тази моя компетентност се дължи в немалка степен на kati_v... Благодаря и.
Живко също е безкрайно прав, за съжаление.
Но пак казвам. Нека не се нападаме взаимо тук. Това няма да подобри с нищо положението. Нека си помагаме, за да ни е по-лесно. НА ВСИЧКИ. Peace

Аз мисля, също като теб.

Ходих вчера до соц. и ме накараха отново да попъня молба за соц. оценка, защото в старата не пишело, че ни се полагат транспортни и достъпна. След като попълних и викам, ами сега значи ни се полагат, така ли? А тя ми вика: ще се обадим в София да питаме. И след малко и викам, ами какво сега ще чакам отказ или отпускане ли, а тя- не ще чакаш да ти се обадя, за да дойдеш да си подадеш молбата, и ще чакаш превод.  ooooh!Абе така ме обърка, че нямам думи newsm78. До сега не ни се полагало, защото сме нямали 7 год., и аз и викам: ами ние пак нямаме..., а тя- е нали имате навършени 6, значи сте почнали седмата... Детето ми навърши 6 още декември месец. Аз от тогава, до сега ходих да се моля и питам, и карам, сигурно100 пъти... Е, какво следва, че като чуят за жалба и веднага става #Cussing out..., на всеки всичко се полага като видят дебелия Mr. Green... Ако не беше kati_v, да ми каже какво да правя и какво да говоря, аз тия работи нямаше да ги знам.
Ще чакам да видим какво ще стане Thinking. Ще пиша пак като имам резултат и разбира се ще черпя Mr. Green
Спирам да пиша, че вече се разтреперах от яд...

# 987
  • Мнения: 2 242
(последен пример - оказа се, че благодарение на този форум сме по-компетентни от някои служители в нашето социално /по тяхно признание #Crazy/).
В същност случая е такъв:
Случайно намерихме "връзка" със служителка в социалното. После се оказа, че тя работи точно в това, което обслужва и нас. Уредиха ни среща с нея на 4 очи, понеже "не всичко се казвало на клиентите" #Crazy
На въпросната  среща се оказа, че жена ми е по-запозната от въпросната служителка с това какво ни се полага и какво не. Например жената искрено се учудила, че се изплащат пари по чл. 43 със задна дата  #Crazy И съвсем чистосърдечно си е признала, че юристконсулта не я е запознала с тази подробност... Да не говорим, че се разбра вече за официалното писмо от София... Та такива неща стават все още.
Моля не ме разбирайте погрешно. Исках просто да ви разкажа случка. Не ме е яд на тази жена. Смешно ми е вече.
И пак казвам - не ми се четат караници. Хубаво е да си помагаме.

# 988
  • Мнения: 2 425
Аз да ви питам newsm78, сега със задна дата ще ми изплатят ли транспортните и достъпната, от януари до сега?

# 989
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Friend, аз като разказах моите патила имах в предвид това колко са некомпетентни на някои места ,а не да се карам с когото и да било. От караници никои няма полза само се ядосваме взаимно.
Според мен за да работиш една работа трябва да ти е присърце ,а не заради заплатата беззначение каква е работата и възнаграждението.

Общи условия

Активация на акаунт