Какво знаете за билките?

  • 11 122
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 496
Благодаря ви мили бъдещи мами, много сте мили  Hug
А за невена нещо да знаете? Thinking

# 16
  • Мнения: 496
Цитат на: Dafna
Чувала съм за много билки, които вредят, но мисля, че става въпрос за поглъщане на големи количества...
Все пак се казва, че пиеш билки, когато системно, всеки ден пиеш отвара от тях.
Не смятам, че малко риган или девисил или нещо си там в някой билков чай ще навреди, ако го е имало в една чаша например.
Струва ми се малко пресилено и мисля, че количеството на поглъщаната билка е от значение.


повечето хора имат илюзорната представа, че билките са безопасни, че те са нещо естествено, като витамините, и не си взаимодействат с медикаментите.

# 17
  • Мнения: 948
Цитат на: bubka
Цитат на: Dafna
Чувала съм за много билки, които вредят, но мисля, че става въпрос за поглъщане на големи количества...
Все пак се казва, че пиеш билки, когато системно, всеки ден пиеш отвара от тях.
Не смятам, че малко риган или девисил или нещо си там в някой билков чай ще навреди, ако го е имало в една чаша например.
Струва ми се малко пресилено и мисля, че количеството на поглъщаната билка е от значение.


повечето хора имат илюзорната представа, че билките са безопасни, че те са нещо естествено, като витамините, и не си взаимодействат с медикаментите.


Вярно е, че нямаме никаква култура относно употребата на билките.

Но мисълта ми е, че вредят над определени количества и грамажи.

Баба ми беше много в час с билките, но пусти детски акъл...не го интересуваше Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: bubka
Цитат на: Dafna
Чувала съм за много билки, които вредят, но мисля, че става въпрос за поглъщане на големи количества...
Все пак се казва, че пиеш билки, когато системно, всеки ден пиеш отвара от тях.
Не смятам, че малко риган или девисил или нещо си там в някой билков чай ще навреди, ако го е имало в една чаша например.
Струва ми се малко пресилено и мисля, че количеството на поглъщаната билка е от значение.


повечето хора имат илюзорната представа, че билките са безопасни, че те са нещо естествено, като витамините, и не си взаимодействат с медикаментите.


В едното от линкчетата, които аз дадох (това herbs to be limited) пише че някои от билките могат да бъдат използвани в готварството като подправки, но не и като чайчета - ригана например. Така както аз го разбирам е, че мога да си ръся по манджичките, но дори и една чаша чай от риган не е препоръчителна. Rolling Eyes поправете ме ако греша.

# 19
  • Мнения: 2 693
Цитат на: dezyg
Niakade vav foruma 4etoh, 4e ot obi4ainite bilki za 4aiove za bremenni se prepora4va samo shipka.


Извинете, че се намесвам, за мен чая е сравним единствено с безумно гадно и полуотровно лекарство, но доколкото съм чувала, много бременни страдат от запек, така че шипката едва ли е най-подходящата билка за случая.

ПП: Всъщност пия чай - веднъж на 2-3 години, и то от тези гранулираните инстантни, плодови чайчета. Не мисля, че ще навредят на бременна жена. Майка ми ги обижда на топъл компот, `щото тя пие по цял самовар чай /черен, гаден/ на ден - луда работа.

# 20
  • Мнения: 496
Виж черния чай и аз не го харесвам, но не харесвам и топлите компоти също  newsm11 !!!

# 21
  • Мнения: 2 693
Цитат на: bubka
Виж черния чай и аз не го харесвам, но не харесвам и топлите компоти също  newsm11 !!!


Добре де, исках да съм полезна, оставете ме да си пия компота... Sad

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Цитат на: bobolenta

Извинете, че се намесвам, за мен чая е сравним единствено с безумно гадно и полуотровно лекарство, но доколкото съм чувала, много бременни страдат от запек, така че шипката едва ли е най-подходящата билка за случая.

ПП: Всъщност пия чай - веднъж на 2-3 години, и то от тези гранулираните инстантни, плодови чайчета. Не мисля, че ще навредят на бременна жена. Майка ми ги обижда на топъл компот, `щото тя пие по цял самовар чай /черен, гаден/ на ден - луда работа.


Бобо, като че ли си написала за моето отношение към чая. С тая разлика, че дори плодов не пия. Само когато съм много болна мога да бъда заставена насила, под формата на някаква заплаха от мъжо да изпия чаша билков чай.
Ама сега като четох това за билките ще си имам оправдание да не пия поне по време на бременността.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
А какво ще кажете за чая от джоджен?Моята лекарка смята да ми приложи нещо индианско,в смисъл такъв че едно време индианките започвали да пият чай от джоджен всеки ден от както започвали да им текат 45-те дни преди раждане.Та значи този чай спомагал естественото и по-голямо омекване и разстягане на тазовите и родови пътища въобще,демек с помоща на чая се разширявали много повече родовите пътища,иначе имам огромно доверие в моята лекарка,ама все пак дали някой е чувал нещо по въпроса?? Thinking

# 24
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Същото съм чувала за чая от листа от малини, обаче дали помага нямам информация.

# 25
  • Мнения: 3 926
Да ви кажа към средата на ноември карах грип, комбиниран с лека ангина. Майка ми ходи на един хомеопат тук в София (много е добър, ИЗЛЕКУВА я от астма) и като му звъннах вече бях нагълтала по чаша лайка и невен против възпаление. Неговите думи бяха - Да не си близнала билка докато си бременна!!! - въпреки, че каза, че от малко не мога да си навредя (а той човекът ги разбира тия работи). Но аз за всеки случай отказах билките и дори никакъв чай не пия, а обичам.  Stuck Out Tongue  Така, че ако ви се наложи и вярвате на подобни неща (на мен ми помогна) Петър Дънов казва, че няма по-добро лекарство от топлата вода. В началото е малко гадно, но се свиква. Дори сега си я притоплям малко на микровълновата.  Simple Smile И най-важното е да я пиете със съзнанието, че поглъщате най-чудотворното лекарство на Земята. А и то си е така - водата си е живот!
пп. името на доктора е Гочо Гочев

Общи условия

Активация на акаунт