Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 16

  • 34 220
  • 737
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 31 774
natka, аз преди можех да изям минимум 4 парчета торта.
Сега ако не съм в цикъл и едно парче ми е много. Даже ми се е случвало да го деля. Само като съм в цикъл си изяждам цялото парче.
Имам и някакъв био течен шоколад в шкафа. Седи си ако много ми се хапне и ям по една малка лъжица.
Ама от режима направо цялото това ядене ми остана в миналото. Явно съм смъкнала доста нивата.
Е, понякога си хапвам, ама просто е от лиготия, а не от нужда.

# 91
  • София
  • Мнения: 11 475
Момичета, мен сладко не ме блазни, обаче вижте - не ви ли се дояжда домашна баница парче? Сандвич със сирене и яйце (печен), с шунка и кашкавал, лелеееееее, но баницата, баницата! Баницата с айрянЯ:)

# 92
  • Мнения: X
Не ми се дояжда. А ако ми се дояде сигурно ще си направя алтернативна баница с трици, сирене и извара, става много вкусна. Дълги години бях страшен любител на всичко тестено. Спортувам редовно и преди няколко месеца започнаха болки в коленете, кръста си ме боли отдавна, имам в семейството случаи на дегенеративни ставни и костни заболявания, като коксертроза и гонартроза. Бащата на мъжът ми е с диабет. Той ми разказа за втората книга на Уилям Дейвис "Пълно изцеление", следвал съветите и много му помогнала за диабета и болките в ставите на лактите. Аз си купих първата книга "Пшеницата маскираният убиец" и месец и нещо изключих всичко пшенично и изобщо всякакви зърнени храни. В началото си правих хляб от елда, просо, лимец и нахут, но после и него спрях да правя. Коленете са ми много по-добре. На 31 съм и винаги съм имала пъпки, особено преди цикъл, нищо фрапиращо и грозно, но си ходех като тийн. От както спрях глутена и пшеницата и кожата на лицето ми много се изчисти.
Не казвам, че никога няма да си хапна пак пица или макарони, но със сигурност много промених гледната си точка към пшеницата. И онзи ден леля донесе на малките баничка с боза - никак не ме изкуши.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Мен ми става толкова тежко и гадно от пърженото, че въобще не ме изкушава, слава Богу, поне това.

Бледолилава, защо не инвестирате в така модерния напоследък ейр фрайър. Хапвала съм пилешки хапки в него, оваляни в трици, подправки и ядки и бяха много вкусни, почти като наистина пържени. Предполагам и в бадемово или кокосово брашно ще може да се оваля рибката. Всъщност то всякакви неща могат да се готвят в него, така че... Аз обмислям да си подаря по-нататък.

аз вече инвестирах и се превърна в най използвания уред в къщи - бързо лесно вкусно всякакви мръвки тихвички и т.н
Уреда или е в действие или купата кисне на мивката за миене ... няма празно от как и майка ми се научи да си "готви" в него
Децата също си взеха - изобщо струва си парите
Моя е от Амазон  https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07FNT36CH/ref=ppx_yo_dt_b_a … ie=UTF8&psc=1, че тук не ми се дават 360 лв за Филипс от който има доста недоволни

да не говорим, че прави най уникално хрупкавата коричка на сланинка /като пека мазни гърди .../
но не съм пробвала оваляни неща
страх ме е че ще залепнат въпреки че е тефлоново покритието /разваляла съм такова вече/
сега съм си взела хартия за печене ще пробвам върху нея

По повод на бъбречните проблеми - съвсем не са само камъните. Аз имам периодични проблеми от преди много години и не искам да минавам в кетоза, защото не искам да мина на диализа. За това я карам по-кротко.
Камъни и дори песъчинки никога не съм имала.
Един съвет - пийте повече вода и други течности. Те чистят донякъде бъбреците от такива гадории.
По тази причина , а и защото спортувам аз също внимавам да не съм в кетоза
Странно ,но И спорта ми вдига КЗ ????
А перманентните кризи и болки в кръста ми отшумяха като ми смениха Метформина със Синджарди

# 94
  • Мнения: X
Момичета, мен сладко не ме блазни, обаче вижте - не ви ли се дояжда домашна баница парче? Сандвич със сирене и яйце (печен), с шунка и кашкавал, лелеееееее, но баницата, баницата! Баницата с айрянЯ:)
Като цяло, не.Обаче, утре и вдругиден сме из Родопите, а моят мъж си поръча баница.   Smiley  Да си носи в раницата....Не съм правила баница от Нова година.
Та, смятам и аз да ям....
Като всяко нещо, "отровата е в дозата".Зависи от степента на заболяване все пак, но не смятам, че 2-3-4 пъти баница в годината ще ме убият.
Когато "отровата" е в "мини доза", тялото успешно я изхвърля.Проблем е, когато тровим тялото си ежедневно и ежечасно.
Поне моите разсъждения са в такава посока.

# 95
  • Мнения: 4 042
Момичета, мен сладко не ме блазни, обаче вижте - не ви ли се дояжда домашна баница парче? Сандвич със сирене и яйце (печен), с шунка и кашкавал, лелеееееее, но баницата, баницата! Баницата с айрянЯ:)
Роналд, сега ще ти напиша една рецепта на сина ми - не знам той дали я е гледал някъде или си я е измислил, защото много обича да експериментира в кухнята.
4-5 яйца (в зависимост от размера) , 100 гр бадемово брашно (половин пакет от лидълското, но го спряха!) , натрошено сирене, зехтин, понякога и настърган кашкавал добавя. Това нещо го разбърква и пече върху хартия. На мен много ми го докарва на вкус на баница! Мисля, че ще го докара и на сандвич с яйце и сирене. Непременно опитай, много е вкусно. И се приготвя лесно.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Аз си правя всякакви сандвичи и печени принцеси,странджанки и др с тахановия хляб,дори и пържени стават,не ми липсва хлябът.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 374
Какъв е този таханов хляб, Доли?

# 98
  • BG
  • Мнения: 4 457
Maма Галя, не бързай със спорта, пробвай с интезивно ходене половин-един час дневно, ходи колкото може повече, особено след хранене- по 15 мин.
Ти имаш ли омазнен черен дроб, излишни кг? Ако ти е изписан метформин, пиеш ли го? Първо започни него, намаляш постепенно въглехидратите като ги заменяш с протеини. Мазните пържоли и бекона са за хора, които са поотслабнали, влезли са в кетоза, или поне са били известно време, или поне са смъкнали едно количество мазнини от тялото си, дроба се е поизчистил от мазнотиите и тогава чак се включват толкова мазнини, за да заместят ВХ.
Ако си като мене с мазен черен дроб, първо трябва да смъкнат едно 5 кг., с метформин ще стане по-лесно и бързо и чак тогава да се увеличат мазнините и да се започне евентуално спорт. Така, още в началото толкова задачи му идват в повече на и без това затормозения дроб, според мен това е пролбемът на липса на ефект.
Протеините- не трябва да са кой знае колко, колкото кг си, толкова протеини , ако си 70кг-70гр. протеини , ако си повече-повече ( това за начало). Съотношението зеленчуци-протеини трябва да е 2:1, може и ден само на зеленчуци, готвени или сурови. Разнообразявай салатите- шопска, зеле, маруля- млечна. Не слагай много зехтин, една лъжичка на салата, опитай се в началото да набавяш мазнините от маслини, авокадо, зехтин, а не от бекон и св. мас, това по-нататък.
Това разбрах аз докато чета темите.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Какъв е този таханов хляб, Доли?
Прави се с яйца,тахан/какъвто желаете и имате/,малко сол,бакпулвер,по желание някакви семена-ленено,слънчоглед,тиквено...
Аз го правя с 3-4яйца,200гр тахан,1/2ч.л.сол и 1ч.л.бакпулвер.Разбива се хубаво с миксер.Може да се добавят семена.Пече се във форма с хартия в загрята предварително фурна на 180' за около 20-25мин.
Като изстине го нарязвам на филийки и завит в кърпа и найлон го държа в хладилник.
Преди малко го направих,леко сплескан,че отдавна не бях правила и не си намерих формата Confused

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 13:42 от Doli

# 100
  • Мнения: 1 775
Аз си купих първата книга "Пшеницата маскираният убиец" и месец и нещо изключих всичко пшенично и изобщо всякакви зърнени храни. В началото си правих хляб от елда, просо, лимец и нахут, но после и него спрях да правя. Коленете са ми много по-добре. На 31 съм и винаги съм имала пъпки, особено преди цикъл, нищо фрапиращо и грозно, но си ходех като тийн. От както спрях глутена и пшеницата и кожата на лицето ми много се изчисти.
 

Има ли тема за безглутеновото хранене? Гледам, че сте на темата, която и мен много ме вълнува...
Аз също започвам да се храня така, ще пробвам първо месец ако има ефект, продължавам, като трябва да направя поне 6месеца така. И тъй като все още се ориентирам в тази сфера, може ли някой да сподели свое примерно меню, какво закусвате, обяд и вечеря? С какви брашна да се заредя, много са скъпи всички, има ли нещо по бюджетно, при всички положения за начало ще трябва да си правя хляб. Има ли нещо с което мога да замествам сладките неща?

# 101
  • Мнения: 7 926
Здравейте, идвам да се запиша при вас. В лабораторията са пропуснали да направят гликирания хелоглобин и пак ще ме бодат, но ендокриноложката ми вчера ме предупреди, че вероятно ще ми вдигне дозата метфодиаб.

# 102
  • Мнения: X
Скрит текст:
Maма Галя, не бързай със спорта, пробвай с интезивно ходене половин-един час дневно, ходи колкото може повече, особено след хранене- по 15 мин.
Ти имаш ли омазнен черен дроб, излишни кг? Ако ти е изписан метформин, пиеш ли го? Първо започни него, намаляш постепенно въглехидратите като ги заменяш с протеини.
Мазните пържоли и бекона са за хора, които са поотслабнали, влезли са в кетоза, или поне са били известно време, или поне са смъкнали едно количество мазнини от тялото си, дроба се е поизчистил от мазнотиите и тогава чак се включват толкова мазнини, за да заместят ВХ.
Скрит текст:
Ако си като мене с мазен черен дроб, първо трябва да смъкнат едно 5 кг., с метформин ще стане по-лесно и бързо и чак тогава да се увеличат мазнините и да се започне евентуално спорт.
Така, още в началото толкова задачи му идват в повече на и без това затормозения дроб, според мен това е пролбемът на липса на ефект.
Скрит текст:
Протеините- не трябва да са кой знае колко, колкото кг си, толкова протеини , ако си 70кг-70гр. протеини , ако си повече-повече ( това за начало). Съотношението зеленчуци-протеини трябва да е 2:1, може и ден само на зеленчуци, готвени или сурови. Разнообразявай салатите- шопска, зеле, маруля- млечна. Не слагай много зехтин, една лъжичка на салата, опитай се в началото да набавяш мазнините от маслини, авокадо, зехтин, а не от бекон и св. мас, това по-нататък.
Това разбрах аз докато чета темите.
Това изобщо не е вярно.Но ми омръзна да пиша едно и също....
А ефект, поне бърз и видим, няма заради свръх високия инсулин в началото.
На дроба НЕ му пречат мазнините, а въглехидратите.

# 103
  • Мнения: 18 542
На дроба НЕ му пречат мазнините, а въглехидратите.
Особено когато и двете са комбинирани, тогава си е бомба, за това и тези режимни брашна, тахани и подобни (ако че ниско въглехидратни) към които всички се хвърлят трябва да са извън менюто поне за първите няколко месеца, че и година по мое скромно мнение. Особено бадемовото, което е и с високо съдържание на фитинова киселина.

# 104
  • BG
  • Мнения: 4 457
Toва, което съм написала е на основата на това, което съм прочела в предните две теми и се отнася за тези, които имат омазнен черен дроб. Надявам се Невена да се появи и да каже кой греши и кой е прав. Аз се стремя да се придържам към нейните обяснения, защото тя е постигнала добър и най-вече траен ефект, а кое е вярно и кое не според други за мен не е толкова важно.

Общи условия

Активация на акаунт