Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 19

  • 86 296
  • 731
  •   1
Отговори
# 180
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 398
Тиквички - на кюфтета.

Сладки.


Може ли рецептата за сладките?
Разбира се - това са ония сладки, продуктите на които се слагат в буркан, а рецептата  - навита  и завързана за капачката   Rolling Eyes За това е и толкова "официална"  Laughing Сушени плодове - използвам ония кутийки с корички които пускат по празниците в Лидл или купувам на кг и нарязвам. Правила съм и само с орехи или орехи и шоколадови капки. Каквото има - долу горе да стане 250 г
Скрит текст:
Продукти
120 г брашно
75 г кафява захар
74 г пудра захар
1 ч.л. бакпулвер
60 г овесени ядки
250 г сушени плодове/орехи

Нужди са ви още:
1 яйце
100 г масло
1 ванилия

Изсипете съдържанието на
буркана в голяма купа.
Добавете 1 яйце, 100 г раз-
топено масло, ванилията.
Разбъркайте добре с лопатка
и след това омесете с ръце.
Оформете топчета колкото
орех и сложете в тава с хар-
тия за печене. Оставете място
между тях около 6-7 см.
Печете в загрята фурна
на 190 градуса по средата,
докато покафенеят крайчетата
на бисквитките.

Да ви е сладко!

# 181
  • София
  • Мнения: 11 710
............

    Чудно!!! Хайде сега не се крий и сподели какъв е пълнежа, много апетитно изглежда. Тамън днес купих от тези гъбки и се гласях утре да си ги правя както обикновено на тиган.
Готово, голям разкош са тези гъби, обичам ги и взимам винаги когато ги намеря.
https://gotvach.bg/admin/r-125055

# 182
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
............

    Чудно!!! Хайде сега не се крий и сподели какъв е пълнежа, много апетитно изглежда. Тамън днес купих от тези гъбки и се гласях утре да си ги правя както обикновено на тиган.
Готово, голям разкош са тези гъби, обичам ги и взимам винаги когато ги намеря.
https://gotvach.bg/admin/r-125055


    Марчева, не мога да ги видя. Иска ми регистрация в сайта. 🤨

# 183
  • София
  • Мнения: 350

Banana upside-down cake - първи опит.

# 184
  • Мнения: 3 096
Ходих до ЛИДЛ за суджук и кой ме би да купя от този Адана кебап... Ужасен беше и нищо общо с аданата. За сметка на това гарнитурата беше чудна и доста се доближаваше до ресторантската Smile

# 185
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 655
Добър вечер Hug Днес ще хапваме разядка с печени чушки, чесън и магданоз


Пържени картофки и кюфтенца


Печено сиренце във фолио

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 09:17 от Силвичка

# 186
  • Мнения: 7 287
За който не може без мръФка-свинска плешка с пресни :лук, гъби,
моркови, домати

Тиквички с ориз за мен (нали разбрахте , че обожавам летните безмесни  Wink )

Салатата за днес

Много обичам , когато започнат всякаквите летни зеленчуци-лесни и вкусни похапвания ни чакат!

# 187
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 503
 Първите пресни рапани за сезона.
И коктейл НВО(Национално външно оценяване след 7-ми клас)Имах нужда да разпусна,а нямах компания за "твърдо".

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 20:52 от иланг-иланг

# 188
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Първите пресни рапани за сезона.

   Ха-ха, чак и котанка е станала разногледа от тази вкусотия. 😘😘😘

# 189
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

Свински джолан с картофи на фурна


Козе кашкавал


Козе кисело мляко със захар и ягоди

# 190
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Иланг, нацелувай този сладур от мен Kissing Heart
И от мен : салатки и пиле с гъби, сметана и топено сирене





# 191
  • Мнения: 1 804
Пресни картофки с копър и масло.На заден фон чудна "наденица за фурна" от кварталната месарница


Тиквички на фурна с млечен сос и чесън


Пиле върху сол за пръв път. Втори не мисля, че ще има.


Пилешка супа


Зеленчукова супа


Омлетчета

# 192
  • София
  • Мнения: 11 710
.......................

    Марчева, не мога да ги видя. Иска ми регистрация в сайта. 🤨
ааааа, аха, ще ти го напиша  Simple Smile
Пълнени гъби Портобело
Скрит текст:
2 бр портобело
1 скилида чесън, 4 филийки бекон , 1 капачка бял ром, може и хубаво сухо бяло вино, 1 ч. л . масло , 100 мл. сметана 22 % - тя е за готвене,  40 г настърган пармезан ,   зехтин за готвене около 4 с . л разделени , магданоз - 2 с . л. , 1 бр. малка гл. жълт лук, сол на вкус, черен пипер на вкус.
Гъбите се обелват, никога не се мият под течаща вода, но ти вероятно знаеш , ако нещо те притеснява ги избърсваш с влажна домакинска хартия. По принцип гъби никога не се мият под вода, избърсват се , обелват се, това става много лесно.
Отделя им се пънчето и се нарязва на много ситно, също на много ситно бекона, магданоза, чесъна,  лука. За да не се тормозя всички тези продукти сложих в блендер и ги смлях на 2-3 пулсации, достатъчно е. Загрява се зехтин и маслото в тиган,  такъв който може да се постави във фурната, сместа се поставя в тигана  и се запържва под капак за около 5 мин при периодично разбъркване[. Подправя се със сол и черен пипер. След това се прибавя рома, или виного, нека да изсъска от горещината, разбърква се за 30 сек. колкото да ароматизира и се налива сметаната, разбърква се и се оставя на слаб котлон да редуцира. Сваля се от котлона, изсипва се в чиния, избърсва се тигана с домакинска хартия и се посипва нова  струйка зехтин, поставят се гъбите надолу с гуглата, захлупват се с капак и се запържват до приятна златиста коричка, това е за кратко време. Така както са в тигана отгоре се разпределя сместа, позаглажда се, посипва се пармезан,  и се вкарва във загрята фурна  на 180 градуса за 5 до 7 мин. Край.  Simple Smile/spoiler]

# 193
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
.......................

    Марчева, не мога да ги видя. Иска ми регистрация в сайта. 🤨
ааааа, аха, ще ти го напиша  Simple Smile
Пълнени гъби Портобело
Скрит текст:
2 бр портобело
1 скилида чесън, 4 филийки бекон , 1 капачка бял ром, може и хубаво сухо бяло вино, 1 ч. л . масло , 100 мл. сметана 22 % - тя е за готвене,  40 г настърган пармезан ,   зехтин за готвене около 4 с . л разделени , магданоз - 2 с . л. , 1 бр. малка гл. жълт лук, сол на вкус, черен пипер на вкус.
Гъбите се обелват, никога не се мият под течаща вода, но ти вероятно знаеш , ако нещо те притеснява ги избърсваш с влажна домакинска хартия. По принцип гъби никога не се мият под вода, избърсват се , обелват се, това става много лесно.
Отделя им се пънчето и се нарязва на много ситно, също на много ситно бекона, магданоза, чесъна,  лука. За да не се тормозя всички тези продукти сложих в блендер и ги смлях на 2-3 пулсации, достатъчно е. Загрява се зехтин и маслото в тиган,  такъв който може да се постави във фурната, сместа се поставя в тигана  и се запържва под капак за около 5 мин при периодично разбъркване[. Подправя се със сол и черен пипер. След това се прибавя рома, или виного, нека да изсъска от горещината, разбърква се за 30 сек. колкото да ароматизира и се налива сметаната, разбърква се и се оставя на слаб котлон да редуцира. Сваля се от котлона, изсипва се в чиния, избърсва се тигана с домакинска хартия и се посипва нова  струйка зехтин, поставят се гъбите надолу с гуглата, захлупват се с капак и се запържват до приятна златиста коричка, това е за кратко време. Така както са в тигана отгоре се разпределя сместа, позаглажда се, посипва се пармезан,  и се вкарва във загрята фурна  на 180 градуса за 5 до 7 мин. Край.  Simple Smile/spoiler]
    Благодаря ти от сърце, ще ги направя скоро. 🌺🌺🌺
    Днес - зеленчукова супа и печен карфиол. Към него и един дип с крема сирене, заквасена сметана, царевица и тънко нарязани стръкове селъри.







   За вечеря - свинско месо с чушки и лук в Крок Пот-а, пълнени мини чушлета със сирене и ще направя една зелена салата с репички и краставици.





   И снощната салатка за питието 😝.

# 194
  • Мнения: 9 109
И аз обичам лятно, но на салати само не мога
Пълнени чушки със сирене https://pep-4o.blogspot.com/2019/06/blog-post_10.html?m=0

Общи условия

Активация на акаунт