Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 19

  • 86 204
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 279
Merelenda, Благодаря за вкусната идея 😘

# 706
  • София
  • Мнения: 11 701
Пармиджана с тиквички, картофи,  ориз,



Гулаш върху паста -https://uhaena.blogspot.com/2014/06/blog-post_18.html



Дип от червени чушки - Жак Пепен

# 707
  • Мнения: 9 107
Кога ако не сега! Пай и мъфини с череши, бисквиитена торта с къпини, сладкиш със сметана и ягоди и мъфини с боровинки!!! CakeCustardDonut


..............
Никак, ама никак не е хубаво да показвате снимки от интернет за свои. В ерата на съвременните технологии всеки може да си снима печивата и манджите в момента и с телефона.  Останалите тук не са балами, да си вадят телефоните и да снимат къде с набрашнени, къде с блажни ръчичка Simple Smile
Да започнем със сладкиша, наречен при теб пай. Има го на доста места в интернет, едното датира от 2013 год. https://recepti.ezine.bg/r-13240-%D0%A1%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA% … D0%B5%D1%88%D0%B8
Мъфините ванилия са при Кристина от 2018 год https://boutiquedekristina.com/2018/06/13/%D0%BC%D1%8A%D1%84%D0% … 0%BA%D0%B0%D0%BF/ естествено без грозния надпис, с който си ги присвоявате.  
другите няма да си правя и труда да ги търся.
Според закона за авторското право всяка снимка е на собственика, дори публикувана в интернет.   https://lex.bg/laws/ldoc/2133094401 т. 3  

Иначе влязох да си покажа манджите
любимата ми лятна доматена манджа. http://pep-4o.blogspot.com/2010/06/blog-post_20.html

хапки едни със сьомга

свинско бонфиле  а*ла Самурай http://pep-4o.blogspot.com/2017/09/blog-post.html  

с печени картофи с чесън https://pep-4o.blogspot.com/2019/07/blog-post_10.html

# 708
  • София
  • Мнения: 11 701
.....................
Никак, ама никак не е хубаво да показвате снимки от интернет за свои. В ерата на съвременните технологии всеки може да си снима печивата и манджите в момента и с телефона.  Останалите тук не са балами, да си вадят телефоните и да снимат къде с набрашнени, къде с блажни ръчичка Simple Smile
.............................
Напълно те подкрепям, ненавиждам да се показват чужди снимки, а и не мога да разбера защо се прави, след като повечето кулинари са наясно кое на кого е, та ние, и аз в това число,  въртим кулинарните блогове ден през ден и всичко се запомня и знае.

Боровинки, казваш, че си правила,  chef  завиждам ти, тук, в София, боровинки няма, или ако има те са на безбожна цена от 10-15 лв даже и нагоре и сладко няма да направя на тази цена.  `Айде ще пратиш едно бурканче, ама да е по-големшо, за една боровинкова селско-френска торта... Joy Joy

От мен едно руло, Шарено руло с маскарпоне и сметана и нутела, забравих го  в хладилника от вчера е. Joy



# 709
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
У нас пържена херинга

Ципура на скара

Скрит текст:
Да питам, тия които имат нашумялата в последно време подложка за печене на скара.Как я ползвате - върху студена/гореща скара? Макар че ако е на барбекю ще е в/у горещо  Thinking Ползвахме я снощи върху чисто новичка скара за рибата - добре.Измих я и решихме да печем чушки.Опекоха се, но подложката се накъса на местата където е била върху реотаните  ooooh!

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 09:05 от mama iasi

# 710
  • София
  • Мнения: 4 709
.....................
Никак, ама никак не е хубаво да показвате снимки от интернет за свои. В ерата на съвременните технологии всеки може да си снима печивата и манджите в момента и с телефона.  Останалите тук не са балами, да си вадят телефоните и да снимат къде с набрашнени, къде с блажни ръчичка Simple Smile
.............................
Напълно те подкрепям, ненавиждам да се показват чужди снимки, а и не мога да разбера защо се прави, след като повечето кулинари са наясно кое на кого е, та ние, и аз в това число,  въртим кулинарните блогове ден през ден и всичко се запомня и знае.

Боровинки, казваш, че си правила,  chef  завиждам ти, тук, в София, боровинки няма, или ако има те са на безбожна цена от 10-15 лв даже и нагоре и сладко няма да направя на тази цена.  `Айде ще пратиш едно бурканче, ама да е по-големшо, за една боровинкова селско-френска торта... Joy Joy

От мен едно руло, Шарено руло с маскарпоне и сметана и нутела, забравих го  в хладилника от вчера е. Joy




Може ли рецептата за рулото ?

# 711
  • Мнения: 6 013
Трюфели с крема сирене и филирани бадеми

# 712
  • Мнения: 1 265
Привет мили дами и господа, много от вас знаят че поради здравословни причини не мога да чета/пиша и затова предадох временно темата на АлаБала. Но..... пост 707 на пеп-4о ме кара да реагирам. Благодаря ти Пепи за намесата. Аз също в тези 5-6 месеца докато ме "няма" забелязвам много пъти чужди снимки да се представят за свои.
ЗАТОВА като съставител на темата предупреждавам: ВСЕКИ ПОСТ съдържащ чужди снимки ще бъде премахван!.
Скрит текст:
Много моля нека уважаваме труда на другите; а това е уважение първо към самите нас. Искренно се надявам този ми пост да не създаде полемика, затова го и пиша сега - в последната страница. Не бих искала НАШАТА тема да става както другите - с много условности и предупреждения на първа страница. Затова и тях ги няма там. Аз винаги се надявам и вярвам в чувството за мярка и толерантност на пишещите. Но явно за някои взаимното уважение не е приоритет.

И за да не е спам - нещичко приготвено от сина (аз все още стоя далеч от печката).

кашкавалено-сиренени принцеси

и една салата (толкоз си може чадото)

Пожелавам на всички прекрасни почивни дни.Flowers Hibiscus

# 713
  • Мнения: 18 542
Първи опит за домашно пречистено масло (ghee). Видно е, че има утайка в бурканчето с остатъка. Това значи не добре прецедено или недостатъчно варено?  Thinking


# 714
  • Мнения: 1 953
Скрит текст:
Така като го гледам: не е готово. Това бялото трябва да се превърне в топчета, а те да започнат да покафеняват. И аз не успяавам да го прецедя добре, но не е страшно, но при мен остават малки кафеникафи частички, като песъчинки, ръжда, не знам как да ги опиша.

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 16:13 от rovaru

# 715
  • Мнения: 18 542
Благодаря!
Притеснявах се да не го прегоря, че съм с газов котлон и дори на най-намалената сила на котлона, вреше доста интензивно.
Колко време горе-долу трябва да ври?

# 716
  • Мнения: 1 953
Скрит текст:
Знам ли, никога не съм засичала. Правя по 1кг и може би около 45 мин, ориентировъчно.
Лятна манджа, която не успях да снимам добре, но пък е много вкусна:



Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 19:19 от rovaru

# 717
  • Мнения: 18 542
 bouquet ще варя повечко следващия път.
Това беше малка порция, че се притеснявах да не съсипя маслото като за първи опит. Ще си го изядем де. Хич ме няма по готвенето  Crazy

# 718
  • Мнения: 1 953
Скрит текст:
Ще правя скоро, нашето свърши и ще направя снимки, и ще засека време.
Лаврак на скара:

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 19:59 от rovaru

# 719
  • Мнения: 18 542
Супер, ще ти бъда много благодарна.
И още един въпрос, в хладилника стяга ли се като масло или остава сравнително течно?
Тези които съм купувала преди ставаха твърди, а малкото бурканче стои течно все още. В хладилника е от 20-тина минути. Сложих го изстинало разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт