Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 14)

  • 14 820
  • 746
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 144
Благодаря, Кате! Страхотна си! Heart

Момичета намерих книгата с рецепти на файл pdf, качеството не е много добро, защото са снимки от телефон, но се чете. Ако някой иска ще му я пратя, но само на вайбър става. На месинджър и имейл ми изписва, че файла е твърде голям.
 

# 2
  • Мнения: 2 797
Благодаря, Кате! Страхотна си! Heart

Момичета намерих книгата с рецепти на файл pdf, качеството не е много добро, защото са снимки от телефон, но се чете. Ако някой иска ще му я пратя, но само на вайбър става. На месинджър и имейл ми изписва, че файла е твърде голям.
 
Лизи ако може на мен да ми я пратиш☺Може да си открадна някои идейки за готвене☺

Благодаря,Кате за новата тема☺

# 3
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Само запис в темичката ,да не ви изгубя

# 4
  • Мнения: 1 454
Запис и от мен Simple Smile
Здравейте момичета, следя ви... Но сме в толкова кофти серия от два месеца, че не ми се разказва чак...
Надявам се в новата тема да имам време да се включвам повече.

# 5
  • Мнения: 1 219
Благодаря,Кате, за новата тема!
Мисс,радвам се да те "видя" и дано се справите с трудностите!
На нас ни е трети ден без биба,вчера на обяд заспа вкъщи след хиляда изпяти песни, нощта не беше лесна  , почти не съм спала.Днес заспа бързо навън, а сега още се мъчим взаимно.

# 6
  • Мнения: 921
Мерси за темата!
Miss Ag,загубихте се с Божко! Надявам се да имаш време и да се включиш скоро.
Орехче, може би си права за това с гърнето. Аз я слагах от малка и тя затова не плаче, може би ще ми е в полза това, че го толерира. Ще се опитам да изградим някаква рутина.
Сигурно дъщеря ми ще е последното проходило августинче, макар и родена на 1ви август. От седмица се пуска сама и прави по няколко крачки, изминава около метър сама.
Вчера я “учих” на колко е годинки и да показва с пръстче, показах й няколко пъти и вечерта вече показваше на татко си.

Последна редакция: вт, 03 окт 2023, 06:36 от NI_CI

# 7
  • Мнения: 2 144
Аз ги уча да показват, пе са на една годинка, от както бяха на 11 месеца... Никакъв успех нямам Joy не искат и това е! Даже Яна ме удря през ръката, като и покажа едно пъстче...

Момичета имам нужда от помощ, терапевтката ми е писала какво да давам на Сами, но много неразбрано, явно е бързала, пък ми е писала вчера в 23:00ч.  Въпроса ми е за вечерята.


Всяко нещо трябва да го давам отделно, ориз, боб и картоф или всички тези неща в една манджа? Вие как го разчитате?

# 8
  • Мнения: 657
Лизи, според мен трябва да се редуват. NI_CI, и моето още не ходи, само по няколко крачки с протегнати напред ръце да се хване някъде по-скоро.

# 9
  • Мнения: 921
И тя така ходи, да се хване за някъде.

Лизи, според мен на едно хранене/вечеря да има бобови зърна, ориз и картофи.

# 10
  • Мнения: 1 454
Ще съм активна малко тази вечер... А може и много Grinning
Чудя се с лошото или хубавото да започна... Ще започна с това, че се надявам всички да сте здрави и да сте добре. Дано не съм пропуснала нещо важно откакто не успявах да пиша.
Ако има болни да оздравяват бързо...
Лизи съчувствам ти много, но направо не знам какво да кажа... Дано наистина жената да помогне.
За нас, ще се опитам да бъда кратка.
Божидар в момента е болен за втори път в рамките на месец и половина. Този път е на антибиотик. Без колебания преди два дни в спешното казаха, червено гърло (мисля че и налепи има) и вече трети ден е мъка с един отвратителен антибиотик. Всичките пъти в които вдигаше температура... А те не бяха малко, беше над 39.5 до 40... Вече съм професионалист със свалянето на 40 градуса. Живота си видях на лента нялолко пъти. Много ми дойде...
Сложихме 4 те ваксини (на един път разбира се)... След два дена сопол, след 5 температура, след 7 антибиотик, след 8 зверско подсичане, не дава да го докосна. От днеа имаме и обрив. Утре ще се моля пак по телефоните някой да ни приеме за преглед. Бонус - два кътника и два кучешки... Всичко на един път. На мен ми е много зле, на него направо не искам да знам какво му е... Днес е по весел и енергичен и в мен се върна малко живот и успокоение.. Иначе главата ми беше пълна с диагнози и много страх... Много много страх....

Хубавото...
"говори си човека " просто не спира, много често ми отговаря, като днес, едно и също нещо, на един и същ въпрос, но просто не разбирам 😁  .. Полудял е на тема котки, не знам какво да правим . МАЦИ МАЦИ МАЦИ... С 40гр темп в 2 часа през нощта, отваряме прозореца за въздух... Той е свикнал, от там ги гледа и едвам едвам отново чувам МАЦИИИ... Имаме плюшена котка, картинки, календар с котки Grinning става ляга, спи с котката, само това търси и повтаря.
Обича книжките много или поне обичаше до два дена ... Научи абсолютно всички животни, сгради, автобуси, хора, предмети и май вече не иска да ги гледа.
Другото любимо нещо са влакчетата на Томас. Тю- тю - тю и тръгва с влака 😁
Далеч сме от махането на бибата, също и от гърнето... Даже в момента върви с по 3 биберона и си ги сменя... Успокояват го явно заради зъбките. На бибата вика БАБА.
На капачката вика - Пачи... Днес даже отиде при баща му с едно малко шишенце на което сме махнали капачката понеже е много малка... И му казва "тати пачи"... Броя го за първо обръщение 😊
Показва  си годинките, дава 5 вече, пляска, танцува... Много е забавен и много заинтересован от всичко. Няма нужда да се повтаря два пъти, когато му е интересно , когато не е просто няма смисъл... Определено много бързо порасна и много много разбира. Има неща които дори не показвам и не казвам и ги прави 🤔
Сигурно пропускам нещо... Похвалих се с нашите малки големи постижения...
А сетих още нещо, понеже го видях.. Научи се да върви назад и е малко притеснително, за нас Grinning а той върви и се хили...

Та така... Моля се скоро или изобщо да не виждам отново 40гр на термометъра. Хексалгина ми стои на нощното шкафче вместо лампа вече 😔
Ще се включа пак... Понеже е много трудно баща му да го заиграе с нещо, и през минута идва в краката ми да скача, да ме дърпа да играем...

# 11
  • Мнения: 2 748
Miss Ag звучи ужасно ,представям си през какво преминаваш и ние до скоро бяхме болни, дано не вдига повече температура и по-скоро оздравее ,прегръдки 🩷   
 ЛизиАз го разбирам,че в всяка манджа трябва да има боб,ориз и картофи, малко странна манджа ще да е това  . Най-добре попитай какво има предвид,защото от написаното не става ясно. В всяка манджа да има боб,ориз и картоф ,такава манджа не съм яла ... не се притеснявай и просто я попитай всичките тези неща ли се слагат или ги редуваш

Последна редакция: пн, 02 окт 2023, 07:42 от Radii :)

# 12
  • Мнения: 2 797
Аз имам голямо притеснение,Пламена само се върти в кръг и се кефи🤷♀Отделно като върви напред си затваря очите и върви ,понякога се смее. Тази седмици сме при ЛЛ ще я питам,че се притеснявам да не е признак на проблем с очите. Постоянно го прави затваря очи и върви напред и протяга ръчички и се смее. Май за игра го приема,но все пак🤷♀Само глупости са и в главата напоследък

Последна редакция: пн, 02 окт 2023, 12:39 от Милото

# 13
  • Мнения: 657
Miss, обривът може да е от ваксината срещу морбили, ако сте сложили и нея. Ние като я сложихме питах педиатърката да очаквам ли реакция, каза, може да се появи обрив около 10ти ден. Лизи, аз реших, че трябва да се редуват боб, картофи и ориз, защото ми е странно да са в една манджа и да я даващ всеки ден, пък и 3 въглехидрата да съчетаваш 🤷‍♀️ Най-добре я помоли да уточни.

# 14
  • Мнения: 1 454
Милото не мисля, че има за какво да се притесняваш. Всякакви маймунджълъци правят вече. Божидар се клати като махало на часовник, това му е танца 😁

Благодаря Ради Simple Smile

Венче и аз мисля и се надявам да е от ММР, не ми прилича на алергия от антибиотика. Не съм лекар, но google показа друго като потърсих Обриви от пеницилин. Вече писах, чакам включване, надявам се скоро.
Снощи за първи път Божидар спа 8 часа. Само в 6 хапна мляко и спахме до 8.
Лошото е че давам антибиотика на 6 часа, 4 пъто на ден и втори път проспускаме вечер защото спи. А да го събудя няма смисъл, защото той пищи от него не го иска. В 2-3 през нощта ще е още по зле... Само ще съм го събудила за нищо.
И под очичките има, но не знам наистина вече от кое какво е... Толкова много неща са. Може да е от многото плакане, от температурата, от самата настинка. Очичките му са други определено...

Общи условия

Активация на акаунт