Майчинството счетоводно-81

  • 26 887
  • 760
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 861
animimi90 изобщо не са различни неща.Имам приятелка,която записа детето в Несебър на адреса на мъжа си,за да получи “наградата” от община Несебър,която е 2000 лв,а от Ямбол нищо не взе.Помощта е една и се дава от общината,в която е записано детето.Документите се подават в социалните.
Виж сега , първо социалните и общината са две различни институции. Второ пак казвам Социалните дават награди за първо , второ , трето и т.н. дете различни суми. В нашата община , която е , аз взех 500 лв , и отделно от социалните 250 лв . и Трето , няма как да се вземат награди едновременно от две места , награда дава общината към която е записано детето.

# 451
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Ами тогава отиди и попитай в Социално подпомагане, кога ще ти изплатят тази награда.
Аз за награди за пръв път чувам. Помощ-да, но награда...

# 452
  • Мнения: 861
Ами тогава отиди и попитай в Социално подпомагане, кога ще ти изплатят тази награда.
Аз за награди за пръв път чувам. Помощ-да, но награда...

Е , вие намерихте за какво да се хванете , за една дума...както и да е. за пореден път се убеждавам ,че във форума се нареждат хората а не си помагат.

# 453
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Ами тогава отиди и попитай в Социално подпомагане, кога ще ти изплатят тази награда.
Аз за награди за пръв път чувам. Помощ-да, но награда...

Е , вие намерихте за какво да се хванете , за една дума...както и да е. за пореден път се убеждавам ,че във форума се нареждат хората а не си помагат.
Ще го напиша спокойно и ще спра.
В началото реших, че може телефона да ти е коригирал думата и да не си видяла, затова да пише награда.
Отговориха ти, защото смятаха че питаш за помощите които АСП дава.
Нито написа в коя община си, нито поясни за наградата, напротив взе да скачаш срещу тези, които се опитват да помогнат.
Аз казах, че не съм чувала за награда. Чувала съм, че в някои общини дават поощрителни суми, защото детето е родено там и т.н. Те са на местно ниво, нормативно не съм го видяла написано.
Това е, дано скоро ти преведат парите!

# 454
  • Мнения: 175
Как да изчисля 410дни  майчинство, дата на последния болничен беше 27.08.18 до 06.11.18  или от датата на първия болничен преди да родя, моля за помощ  Simple Smile

# 455
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Как да изчисля 410дни  майчинство, дата на последния болничен беше 27.08.18 до 06.11.18  или от датата на първия болничен преди да родя, моля за помощ  Simple Smile
Кога е бил термина?

# 456
  • Мнения: 175
09.08.18г, но       родих 16.07.18

# 457
  • Мнения: 25 758
За всяка община по отделно ли да ви пращам линк, вие сериозно ли искате да спорим. Аз казвам за да знаете. Социалните дават едни пари , а общината други.който иска да си ги проверява
Не. Само за вашата община. Моля линк с официална информация, която потвърждава твърдението, че еднократните помощи са 2 различни!
Награда никой не дава, нарича се еднократна помощ при раждане. Документи се подават в социално подпомагане, парите идват от общината по постоянен адрес.

# 458
  • Мнения: 4 402
Награждават я жената, че е родила и то два пъти.

# 459
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
09.08.18г, но       родих 16.07.18
на 08.08.2019 изтичат 410 дни

# 460
  • Мнения: 25 758
Награждават я жената, че е родила и то два пъти.
Със орден Стара планина, нали. Laughing На мен само еднократна помощ ми отпуснаха, 250лв гр. Варна. Исках линкове, да прочета къде дават награди, ако може за другия път да знам.

# 461
  • Мнения: 175
Много Ви, Благодаря, а дали ще може да ми обясните как се пресмята  Simple Smile

# 462
  • Мнения: 4 402
И аз само с една награда съм от 250 лв. в Пловдив. 

# 463
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Много Ви, Благодаря, а дали ще може да ми обясните как се пресмята  Simple Smile
Ето тук има калкулатор, нанесете си датите и ще видите крайните дати. Иначе от първия 45 дневен броиш 410 дни.
https://www.kik-info.com/kalkulatori/maichinstvo.php

# 464
  • Мнения: 6 608
Еднократна помощ за раждане на дете е от държавата 250 лв за първото, 600 лв за второ.  За нея се подават документи в социално подпомагане по адрес.
Някои общини имат политика да отпускат и те   определена сума (различна за всяка община, а някои изобщо не отпускат). Но това е различно от държавната еднократна помощ.

Общи условия

Активация на акаунт