Майчинството счетоводно-81

  • 26 864
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 554
Данните са си нанесени от НОИ, нищо не намасям аз. Ок, ще им пиша в секцията за въпроси и искания. Благодаря

# 706
  • Мнения: 42

Здравейте, за първи път ползвам болничен над 5 дни и съответно ще получа плащане по него. Болнилният е преди 45-дневния за бременност. Видях, че работодателят ми в подал болничния, има го в системата на НОИ. Срещу него пише и Изчислена сума за изплащане. Въпросът ми е аз тази сума, която пише, ли да очаквам да получа или допълнително се приспадат някакви данъци или друго преди самото изплащане и ще получа по-малко?
Тази сума, да. Не се облага с данъци.
[/quote]

Благодаря за отговора!

# 707
  • Мнения: 920
Здравейте,

Исках да изчисля какви майчински ще получавам, но се обърках тотално дали са 80 % или 90% от брутното възнаграждение. Осигуряват ме на 1290 лева ( повече от 2 години)- чиста работна заплата 1000 лева. Благодаря предварително за отговора. Simple Smile

# 708
  • Мнения: 3 735
Здравейте,

Исках да изчисля какви майчински ще получавам, но се обърках тотално дали са 80 % или 90% от брутното възнаграждение. Осигуряват ме на 1290 лева ( повече от 2 години)- чиста работна заплата 1000 лева. Благодаря предварително за отговора. Simple Smile
90%...В началото на темата има калкулатор за изчисляване на майчинството.

# 709
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Здравейте,

Исках да изчисля какви майчински ще получавам, но се обърках тотално дали са 80 % или 90% от брутното възнаграждение. Осигуряват ме на 1290 лева ( повече от 2 години)- чиста работна заплата 1000 лева. Благодаря предварително за отговора. Simple Smile
90% от брутното, НО не повече от нетното...
За справка КСО чл.49 ал.1

# 710
  • Мнения: 3
Здравейте искам да попитам за една декларация преди изтичането на майчинството 40 дена преди това  се подава една декларация аз я подадох обаче нямам превод в сметката няма майчинство дефактно обеснявам че на 1,10 месеца е детето подадох декларацията и няма превод някой дали знае причината опитвам се да се свържа с Ной обаче не вдигат телефона много благодаря предварително ако някой знае

# 711
  • София
  • Мнения: 10 642
Каква е тази декларация, какво пише в нея? Да не би да не е придвижена от работодателя.

ПП: бих се притеснила, ако успеете да се свържете с Ной Wink

# 712
  • Мнения: 3
За освобождаване на майчинство .счетоводителката каза като останат 40 дни До края на майчинството да отида при нея и да подаде една декларация по електронен път

# 713
  • Мнения: X
Здравейте,
в момента съм по майчинство втора година, изтича януари, а живот и здраве април ще се роди новият член на семейството, в момента съм в чужбина, мъжът ми работи, аз не... Живот и здраве друго лято се прибираме. В такъв случай как трябва да процедирам, за да не си загубя майчинството за второ дете? Тъй като да кажем първите 2-3м няма да сме в България, както и самото раждане. Има доста време, но искам да съм подготвена. Благодаря ви!

# 714
  • Мнения: 137
Здравейте,четох че сте коментирали давността на отпуската натрупана по време на майчинство. Накратко въпроса ми: 2018,2019 имам 40 дни общо. 2020 ще съм по майчинсвто с второ дете. Ще загубя ли дните от 2018?

# 715
  • Мнения: 10 607
Здравейте,
в момента съм по майчинство втора година, изтича януари, а живот и здраве април ще се роди новият член на семейството, в момента съм в чужбина, мъжът ми работи, аз не... Живот и здраве друго лято се прибираме. В такъв случай как трябва да процедирам, за да не си загубя майчинството за второ дете? Тъй като да кажем първите 2-3м няма да сме в България, както и самото раждане. Има доста време, но искам да съм подготвена. Благодаря ви!

Щом си втора година майчинство и не работиш, значи си фиктивно назначена. Ами, значи, пак по същия начин, щом и чужбина е намесена в плановете... Grinning

Здравейте,четох че сте коментирали давността на отпуската натрупана по време на майчинство. Накратко въпроса ми: 2018,2019 имам 40 дни общо. 2020 ще съм по майчинсвто с второ дете. Ще загубя ли дните от 2018?

Ще ги загубиш. Давността е само 2 години. Вариант е, да се върнеш на работа за един ден и да си ги ползваш и след това да излезеш пак в болничен и майчинство. Но не знам работодателя колко може да е навит и как ще се изчислява тогава размера на майчинството.

Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 14:19 от amy_nka

# 716
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Здравейте,четох че сте коментирали давността на отпуската натрупана по време на майчинство. Накратко въпроса ми: 2018,2019 имам 40 дни общо. 2020 ще съм по майчинсвто с второ дете. Ще загубя ли дните от 2018?

Доколкото разбирам от 2018 си в майчинство, което ще продължи с второ дете.Ако е така, то нищо не губиш по давност.

# 717
  • Мнения: 10 607
Здравейте,четох че сте коментирали давността на отпуската натрупана по време на майчинство. Накратко въпроса ми: 2018,2019 имам 40 дни общо. 2020 ще съм по майчинсвто с второ дете. Ще загубя ли дните от 2018?

Доколкото разбирам от 2018 си в майчинство, което ще продължи с второ дете.Ако е така, то нищо не губиш по давност.

Значи през 2021, като се върне на работа ще й се полагат 80 дни отпуск за ползване ли?

# 718
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Да, точно така.С породените деца се получава обикновено така.

# 719
  • Мнения: 3 978
Здравейте,
първо искам да се извиня ако въпросите ми и проблема ми вече са дискутирани и не съм прочела информацията ...от миналата седмица се опитвам да оправя проблема заради който сама съм си виновна но никой не може да ми даде насока какво се прави..времето тече проблема си седи и т.н т.н ..
Скрит текст:
от 1.07 до 31.07 съм в болничен,седми месец бременна тогава,сега вече 8ми,следящия ми лекар ми попълни амбулаторната карта и ме прати на комисия да ми издадат болничен  и това се проточи до 11.07 когато успешно си занесох болничния във фирмата,след това на 31.07 лекаря ми пусна 19 дни болничен преди 45 дневния преди термин него го занесох на 1.08 във фирмата,и на 08.08 от фирмата ми звъннаха че от нои не ми приемали болничните защото имало разминаване във имената ми,моя е грешката че не съм споменала че май месец сключих брак и съм с друга фамилия,нито на лекаря ми нито на амбулаторния ми картон и самата аз не мога все още да свикна с това ..съответно счетоводителката ни на своя глава поправила първия болничен и го подала отново към ной,чрез пик код аз виждам че болничния седи със статус обработва се,а във гугъл прочетох че трябва с оригиналите да отида при комисията и да помоля за корекция на данните,в последствие разбирам че ной така и не са изпратили оригиналите във фирмата ,аз пък от миналата седмица звъня на сестрата от комисията да се разберем дали може да напише нов болничен или поне да ми даде насоки какво да правя съответно или не вдига или ми затваря,на място не мога да отида защото ползват частен кабинет който може да бъде посетен един единствен ден в седмицата и то в прозорец от 1 час,ако тази седмица не хвана деня и прозореца трябва да чакам другата а нямам яснота какво ще се случва..незнам кога ной ще върнат оригиналите,съответно трябва да ми ги пратят от софия в провинцията ,след това да ги коригирам и отново да ги пратя и да изчакаме цялата процедура..много съм притеснена от това че нито от ной нито сестрата ми вдигат ,нямам доход в момента и в такъв напреднал месец се занимавам с такъв проблем въпреки че аз съм си виновна че не съм обърнала внимание че фамилията ми не е коригирана ...надявам се да ми помогнете и да ме насочите какво мога да направя в случая ..

Общи условия

Активация на акаунт