Майчинството счетоводно-81

  • 27 008
  • 760
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 828
В момента съм на трудов договор, като Прогнозно дневно парично обезщетение е изчислено да е Х лв.
При получаване на майчинство се смята 30/31 по Х лв или броя на работните дни в месеца 20/21 по Х лв?

И също ако ми прекратят договора преди да изляза по майчинство, ще взимам ли някакви пари или не?

# 391
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
В момента съм на трудов договор, като Прогнозно дневно парично обезщетение е изчислено да е Х лв.
При получаване на майчинство се смята 30/31 по Х лв или броя на работните дни в месеца 20/21 по Х лв?

Броят на работните дни се смята.

# 392
  • Мнения: 3 777
В момента съм на трудов договор, като Прогнозно дневно парично обезщетение е изчислено да е Х лв.
При получаване на майчинство се смята 30/31 по Х лв или броя на работните дни в месеца 20/21 по Х лв?

И също ако ми прекратят договора преди да изляза по майчинство, ще взимам ли някакви пари или не?
Изплащат се само работните дни.Право на майчинство имате ,ако към момента на започването му сте на трудов договор,тоест ако ви прекратят договора няма да получите (освен може би социално).

# 393
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
В момента съм на трудов договор, като Прогнозно дневно парично обезщетение е изчислено да е Х лв.
При получаване на майчинство се смята 30/31 по Х лв или броя на работните дни в месеца 20/21 по Х лв?

И също ако ми прекратят договора преди да изляза по майчинство, ще взимам ли някакви пари или не?
Изчислява се обезщетение х брой работни дни в месеца.
Ако ти прекратят договора преди започване на 45-дневния болничен, няма да получаваш обезщетение.Може да получаваш социално майчинство и то, ако отговаряш на критериите за доходи.
Ако ти прекратят договора след започване на 45-дневния, ще получаваш майчинство до изтичане на 410-е дни, а за втората година ще трябва да търсиш нов работодател.

# 394
  • Мнения: X
До момента имаш 9 /10 месеца трудов стаж.Трябва да имаш 12 месеца,за да получаваш майчинство.Ще вземеш минималното,което е 560 в момента.

Не гледаха ли 2 години назад за майчинство? Значи от тези 24 месеца 12 са задължителни, за да не вземаш само минималното майчинство, правилно ли разбирам?

# 395
  • Мнения: 25 894
До момента имаш 9 /10 месеца трудов стаж.Трябва да имаш 12 месеца,за да получаваш майчинство.Ще вземеш минималното,което е 560 в момента.

Не гледаха ли 2 години назад за майчинство? Значи от тези 24 месеца 12 са задължителни, за да не вземаш само минималното майчинство, правилно ли разбирам?
За изчисление се взимат 24 месеца назад. Така се формира размера на сумата, която ще получава.
За да получава нещо е нужен стаж от 12 месеца.

# 396
  • Мнения: X
До момента имаш 9 /10 месеца трудов стаж.Трябва да имаш 12 месеца,за да получаваш майчинство.Ще вземеш минималното,което е 560 в момента.

Не гледаха ли 2 години назад за майчинство? Значи от тези 24 месеца 12 са задължителни, за да не вземаш само минималното майчинство, правилно ли разбирам?
За изчисление се взимат 24 месеца назад. Така се формира размера на сумата, която ще получава.
За да получава нещо е нужен стаж от 12 месеца.

Разбирам, благодаря!

# 397
  • Мнения: 282
Здравейте ! Исках да попитам как да процедирам, ако някой има идея? Много съм объркана. На 29ти излязох в 45 дневен болничен преди раждането- термина е на 13ти август. Проблема е, че ще направя 12 месеца стаж на 20тия ден от 45дневния болничен и сега видях, че от ной са ми написали разпореждане за отказ. Дали няма след, като ги навърша да започнат с изплащането или тотално каузата в загубена ? Sad

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дали няма след, като ги навърша да започнат с изплащането или тотално каузата в загубена ? Sad

Да,след като навършиш стажа,ще започнат да ти превеждат обезщетение

# 399
  • Мнения: 282
А докъто съм в този 45 дневен болничен каква ли осигуровка ще ми сложат? Реалната или някаква по-малка

# 400
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Никакви осигуровки, само здравни.

# 401
  • Мнения: 282
Никакви осигуровки, само здравни.
Да, но какъв осигурителен. Доход ще се вземе при изчисление на майминстворо, след, като се зачита за стаж

# 402
  • Мнения: 31
А за минимално майчинство нужно ли тези 12 месеца да са непосредствено преди раждането или като цяло 12 месеца стаж, дори и разпокъсан

# 403
  • Мнения: 3 777
А за минимално майчинство нужно ли тези 12 месеца да са непосредствено преди раждането или като цяло 12 месеца стаж, дори и разпокъсан
12 месеца общо стаж,но в момента на издаване на 45 дневния болничен задължително трябва да си на трудов договор.

# 404
  • Мнения: 25 894
А за минимално майчинство нужно ли тези 12 месеца да са непосредствено преди раждането или като цяло 12 месеца стаж, дори и разпокъсан
Не е нужно да са непосредсвено преди 45 днежния всичките месеци. Може да са разпокъсани, но е задължително да сте на договор.

Общи условия

Активация на акаунт