Майчинството счетоводно-81

  • 26 945
  • 760
  •   1
Отговори
# 405
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Никакви осигуровки, само здравни.
Да, но какъв осигурителен. Доход ще се вземе при изчисление на майминстворо, след, като се зачита за стаж
Дохода от който е изчислено обезщетението.

# 406
  • Мнения: 1 109
Правилно ли разбирам , че по принцип се искат 12 м стаж, дори и примерно няколко от тях да са отпреди 5 години, а останалите към момента на излизане в болничен , а 2години назад се гледат само заради самата сума, която ще се получава?

# 407
  • Мнения: 25 819
Правилно ли разбирам , че по принцип се искат 12 м стаж, дори и примерно няколко от тях да са отпреди 5 години, а останалите към момента на излизане в болничен , а 2години назад се гледат само заради самата сума, която ще се получава?
Точно.

# 408
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Искам да попитам понеже термина ми е март 2020 ,ако излезна болничен от 10г.с. принципно няма да ми стигнат болничните за до тогава.Та въпроса ми е тези 180дни,които имаме годишно в случая ми,само за до края на 2019та ли са или до края на бременността,защото ако са си година за година това означава,че аз през новата година ще си имам нови 180дни...

P.S.Дано сте ме разбрали.Питането ми е в момента съм в 6г.с., ако изляза в 10г.с. болничен ще мога ли да съм в такъв до 45дния преди раждане

# 409
  • Мнения: 347
Здравейте извинявам се , но имам въпрос , който много ме трвожи и искам да ви попитам понеже мисля че може да знаете. Днес бях на работното си място да дам болничния си лист, излязох в болничен на 1.05.2019 а съм на работа от 4.02.2019 в тази фирма и ми приключи 6-месечният изпитателен срок и ме съкратиха днес , та въпросът ми е следният: болничният ми важи от 15.07.19 до 12.08.19 , а мен ме съкратиха днес, и какво ще се случи с болничния лист, ще бъде ли отчетен и изплатрн до края в НОИ? И мога ли да продължа да си внасям болничните сама в НОИ или трябва да съм назначена на работа за тази цел, извинявам се за некомпетентните въпроси , но аз не разбирам и за това питам, много ще съм благодарна , ако има кой да ми отговори , благодаря предварително!

# 410
  • Мнения: 25 819
Здравни можеш да си внасяш и сама. Не разбрах, бременна ли те съкратиха?

# 411
  • Мнения: 347
да аз съм бременна в непрекъснат болничен от 1.05.19 година

# 412
  • Мнения: 25 819
да аз съм бременна в непрекъснат болничен от 1.05.19 година
Незабавно намери фирма да те назначат фиктивно и прехвърли болничния, дано се наредят нещата. Ще си поемеш здравните осигуровки.
Как се съкращава бременна жена в болничен. Нямам думи.

# 413
  • Мнения: 347
Да действам нещата вече, благодаря ! Ами и аз не знам как , но явно става , ще си потърся правата аз , но все пак едно разтакаване...

# 414
  • Мнения: 2 109
  Законът не те защитава докато си в изпитателен срок, независимо дали си бременна. Преди или след като изтече те съкратиха?

# 415
  • Мнения: 528
Здравейте От 04.06 до 18.07 съм в 45 дневен болничен. Въпросът ми е ако раждането е на 20.07 примерно, трябва ли на 19.07 да се издаде нов болничен или след като родя, ще ми издадът със задна дата?

# 416
  • Мнения: 25 819
 Законът не те защитава докато си в изпитателен срок, независимо дали си бременна. Преди или след като изтече те съкратиха?
Да, знаем че закона не защитава в изпитателен срок, но тя е съкратена по време на болничен!

Цитат
та въпросът ми е следният: болничният ми важи от 15.07.19 до 12.08.19 , а мен ме съкратиха днес,

# 417
  • Мнения: 2 109
  По време на болничен също може да се прекрати договора.

# 418
  • Мнения: 175
Последния болничен ми беше от 27.08.18 до 06.11.18




утре мога да ви ги изчисля, напишете ми датите на  последния болничен

# 419
  • Мнения: 347
  Законът не те защитава докато си в изпитателен срок, независимо дали си бременна. Преди или след като изтече те съкратиха?
имам още един месец изпитателен срок , но ми приеха болничния който е до средата на август месец !

Общи условия

Активация на акаунт