Работа, CV-та, HR-и, съвети - 66

  • 29 322
  • 722
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 292
Да кажем, че професията счетоводител ще изчезне съвсем скоро. Големите фирми, например, вече започнаха да автоматизират процесите и никой не се занимава с набиване на дебит и кредит.
Аз в момента работя по проект за напълно автоматизирано производство в сферата на земеделието, където човешкия фактор е сведен до минимум.
Целта на този тип кадри не е да бъдат автоматизирани, а да поемат отговорност... Не виждам скоро точно тази професия да изчезне. Да го кажа по-направо - целта е човек да взима решенията. Типичната "черна работа" в този сектор можеше да си я "вършиш" лесно още преди години с една екселска таблица...

По същество - едно много добро видео за това как можете да се подготвите за интервю в IT сектора:

# 91
  • Мнения: 2 872
Да кажем, че професията счетоводител ще изчезне съвсем скоро. Големите фирми, например, вече започнаха да автоматизират процесите и никой не се занимава с набиване на дебит и кредит.
Аз в момента работя по проект за напълно автоматизирано производство в сферата на земеделието, където човешкия фактор е сведен до минимум.

Това са пълни глупости. Няма как тази професия да изчезне. Може да се автоматизира процеса до някаква степен, но в тази професия се иска мисъл и влагане на отговорност. Не виждам как една машина ще го направи.

# 92
  • Мнения: 168
А как ви се струва следното развитие - От 13 г корпоративна служба - следва напускане и започване работа като подчиненa на чужд работодател - комуникацията е изцяло на английски -франчайз на морето - с обещания за продължаване на бизнеса в София ... Заплатата е по -висока , но пак всичко е условно...

# 93
  • Мнения: 32
Здравейте, предстои ми интервю за работа в EXL Services Бизнес Парк. Дали някой има впечатления от компанията, и от тестовете, които се правят по време на интервюто? Благодаря!

# 94
  • Мнения: 936
Здравейте, току що научих, че в сряда другата седмица съм на тест за Младши експерт Информационно обслужване в Агенция социално подпомагане. Някой знае ли какво включва теста? Искам да се подготвя доколкото е възможно предварително.
Ще Ви бъда много благодарна,ако някой се включи с информация.
Благодаря

# 95
  • Мнения: X
Здравейте, току що научих, че в сряда другата седмица съм на тест за Младши експерт Информационно обслужване в Агенция социално подпомагане. Някой знае ли какво включва теста? Искам да се подготвя доколкото е възможно предварително.
Ще Ви бъда много благодарна,ако някой се включи с информация.
Благодаря
Там местата са заети още преди обявяването на конкурса. Ама пробвай, поне да видиш как е Wink

# 96
  • Мнения: 9 050
А как ви се струва следното развитие - От 13 г корпоративна служба - следва напускане и започване работа като подчиненa на чужд работодател - комуникацията е изцяло на английски -франчайз на морето - с обещания за продължаване на бизнеса в София ... Заплатата е по -висока , но пак всичко е условно...

Извинявай, не знам дали останалите се ориентираха, но аз нищо не разбрах.
Какво значи "корпоративна служба"?
И как ни се струва това развитие с оглед на какво и в качеството ни на какви?

# 97
  • Мнения: 168
А как ви се струва следното развитие - От 13 г корпоративна служба - следва напускане и започване работа като подчиненa на чужд работодател - комуникацията е изцяло на английски -франчайз на морето - с обещания за продължаване на бизнеса в София ... Заплатата е по -висока , но пак всичко е условно...

Извинявай, не знам дали останалите се ориентираха, но аз нищо не разбрах.
Какво значи "корпоративна служба"?
И как ни се струва това развитие с оглед на какво и в качеството ни на какви?

Мисълта ми беше да чуя мнението ви - от дълги години сигурност под крилото на голяма компания - рязко да напусна и започна сезонна работа и то отново като подчинена, работодателят има идея и след сезона да поддържа бизнеса, но нищо не се знае Sad много ли е голям риска да направиш този завой , при положение че не си на 20+

# 98
  • Мнения: X
Риск е. Аз не бих напуснала постоянна работа, заради сезонна и с неясни обещания за бъдещето. Дори и да са повече парите, после ако увисна без работа си е проблем.
Обаче аз не съм ти и определено не знам подробности за ситуацията, а говоря по-скоро принципно.
Ако например новият шеф на сезонната работа е печен, познавате се и може да се разчита на него, ако условията са по-добри и работата ти допада, тогава защо не?

# 99
  • Мнения: 168
Риск е. Аз не бих напуснала постоянна работа, заради сезонна и с неясни обещания за бъдещето. Дори и да са повече парите, после ако увисна без работа си е проблем.
Обаче аз не съм ти и определено не знам подробности за ситуацията, а говоря по-скоро принципно.
Ако например новият шеф на сезонната работа е печен, познавате се и може да се разчита на него, ако условията са по-добри и работата ти допада, тогава защо не?



Не се познаваме, комуникираме все още, изцяло на английски език, поне след сезона и приключването на договора проверих че вариант е да се регистрирам към БТ , имам стажа , докато се пренастройвам евентуално Relieved

# 100
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
И аз май не бих рискувала.

# 101
  • Мнения: 5 380
Madame, всичко зависи от твоите лични мотиви и причини.
Аз съм имала изключително натоварени моменти (седмици и месеци) в моята работа, където съм се прибирала и не съм знаела къде се намирам. Е в тези моменти все си казвайх, че я зарязвам тази работа и отивам да ставам барманка или продавачка на морето. Просто умирах за някоя позиция с по-малко изисквания, отговорности и напрежение. Не знам при тебе как са нещата.

ПС: Моля, нека поста ми не се приема като обида към някоя определена работа, да не влизаме в излишни спорове. Simple Smile

# 102
  • Мнения: 1 292
Риск е. Аз не бих напуснала постоянна работа, заради сезонна и с неясни обещания за бъдещето. Дори и да са повече парите, после ако увисна без работа си е проблем.
Обаче аз не съм ти и определено не знам подробности за ситуацията, а говоря по-скоро принципно.
Ако например новият шеф на сезонната работа е печен, познавате се и може да се разчита на него, ако условията са по-добри и работата ти допада, тогава защо не?



Не се познаваме, комуникираме все още, изцяло на английски език, поне след сезона и приключването на договора проверих че вариант е да се регистрирам към БТ , имам стажа , докато се пренастройвам евентуално Relieved
Дори позицията да е окей - защо би искала подобна промяна? Едва ли е заплатата... Не се налага да отговаряш на мен - отговори на себе си. Скоро да си видяла freelancer със задължения, семейство и деца? Реторичен въпрос Simple Smile Разбира се има ги изключенията, но повечето са ергени на по четиридесет...

# 103
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Цитат
Служител публикации
Описание и изисквания:
Oтговаря за оформление на статиите и материалите, които ще бъдат публикувани

оформя текстове, проверява файлове, проверява и подготвя снимков материал и графични изображения към статии, форматира и проверява форматите на файлове преди публикуване

За позициятасе предвижда назначаване на лице с трайни увреждания
работното място е по процедура BG16RFOP002-2.024 „Насърчаване на предприемачеството“ и проектно предложение с рег. № BG16RFOP002-2.024-0528
Какво мислите за горната обява? Thinking
Умишлено не съм написала възнаграждението, което се предлага.

# 104
  • Мнения: 9 050
Аз не разбирам въпроса. В какъв смисъл какво мислим? Някой търси човек за оформяне на публикации. Мястото е по програма. С предимство ще назначат лице с увреждания. Съвсем нормална обява на пръв прочит. Но явно на теб нещо ти се е сторило особено.

Общи условия

Активация на акаунт