Работа, CV-та, HR-и, съвети - 66

  • 29 144
  • 722
  •   1
Отговори

Анкета

Доволни ли сте от настоящата си работа

Опции:

# 180
  • Мнения: 8 603

Както и нормално ли е едновременно обява да се пуска от агенция и директно от фирмата? И къде е  логиката за това?
нормално е. Това е пазар. Фирмата може сама да си намери кандидат или да плати една комисионна повече, друг да и намери.  А вие трябва да решите с фирмата ли ще вървите или директно. И едното има предимства, и другото.

# 181
  • София
  • Мнения: 3 049
На мен не ми стана ясно пишещите в темата, които не одобряват европейския формат на CV, какви формати харесват/препоръчват?
В този дух да споделя, че наскоро, когато бях в процес на смяна на работата, много ме затормозяваше изискването на големи компании да кандидатстваш през техни платформи. Докато някои имаха възможност за адаптация на личен файл /което пак изисква време, но в рамките на нормалното/, то при други трябваше от-до да писателстваш. Например на IBM сайта, доколкото си спомням, беше много тегава история, там ми писна нещо и се отказах. Не бях явно достатъчно мотивирана. Grinning

# 182
  • Мнения: 9 050
Например това. Прекрасно.Сбито, съдържателно, една страничка. Чете се с поглед, за не повече от минута.
https://images.app.goo.gl/Qc5xmLpyYAe2ipEx7
Има и купища други. Напиши в Google CV templates и ще ти излязат стотици формати. Само европейският няма да излезе най-вероятно.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 07:08 от Нищо лично

# 183
  • Мнения: 7 987
Аз преди няколко странички бях публикувала картинка с формат на СВ, който съм ползвала. С него кандидатствах на места, различни от моята професия и опит. Сега ползвам подобен формат, в който има много повече информация. То и за формата няма универсален, който е подходящ. Зависи най-много от това, колко имате да пишете в СВ-то.

Ето още едно:

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 07:52 от celika

# 184
  • Мнения: 7
Гласувам за първата опция с две ръце. От 7 години развивам свои бизнес. отначалото беше ужасно трудно и в интерес на истината не става по-лесно, това не е работа от 9-5. но пък съм удоветворен от работата си и постигнатите резултати! Успех на всички с търсенето на работа.

# 185
  • Мнения: X
Например това. Прекрасно.Сбито, съдържателно, една страничка. Чете се с поглед, за не повече от минута.
https://images.app.goo.gl/Qc5xmLpyYAe2ipEx7
Има и купища други. Напиши в Google CV templates и ще ти излязат стотици формати. Само европейският няма да излезе най-вероятно.


Само, че този темплейт е платен, иначе и на мен ми допада. За мен е излишно да се добавя нещо в полето skills, защото едва ли някой го чете. Европейският формат е безобразен, тегав и с много излишна информация.

ЧР-ите как гледат на кандидати със стаж 10-12 години само на едно място? И на въпроса защо сменяте след толкова време, какъв би бил отговора, който би ви впечатлил?

# 186
  • Мнения: 9 050
Аз съм дала линк към изображението, а не към темплейта. Има и безплатни. Но такова CV се прави съвсем елементарно в обикновен Word. Да разделиш листа на две колони и да сложиш фон на една от тях е базово умение.

Иначе, на втория ти въпрос, гледам на кандидатите с дълъг стаж на едно място, както на всеки друг. Не ми прави нито положително, нито отрицателно впечатление. Детайлите са важни - на една позиция ли е бил или има разнообразие в дейностите? Има ли растеж (ако такъв е търсен)? Ефективно отработено време ли е? Защото ако за 12 години има два-три отпуска по майчинство, то тогава годините реално не са 12. Simple Smile

А какъв отговор по повод търсената промяна би ме впечатлил? Ами никакъв. Какво да ме впечатли? Или не ти харесва, или се е изчерпало, или искаш повече пари, или търсиш растеж, който там не могат да ти предложат...варианти много, но нито един от тях не бих определила като впечатлителен. Всеки може да се изтълкува в зависимост от опита и възприятията на отсрещната страна. Трудно е да налучкаш кое как ще звучи, така че просто бъди искрена. Каквато и да е причината, ако за теб е валидна, би трябвало да успееш да я представиш като такава и на отсрещната страна.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 16:19 от Нищо лично

# 187
  • БГ
  • Мнения: 350
Аз съм дала линк към изображението, а не към темплейта. Има и безплатни. Но такова CV се прави съвсем елементарно в обикновен Word. Да разделиш листа на две колони и да сложиш фон на една от тях е базово умение.


Извинявайте, но приложения темплейт не е базово умение. В Word трудно ще го докарат начинаещи. То затова е и темплейт, ако можеше всеки нямаше да се разпространява като такъв.  Да разбирам ли, че ЧР ще се впечатлят повече от цветното по биографията ми, отколкото от уменията които имам? Как преценявате кандидати за специфични длъжности - давам пример: счетоводители, финансисти, ТРЗ ? Едва ли ЧР имат капацитета да оценят познанията, от там нататък остава да си е по симпатия.

# 188
  • Мнения: 9 050
Абсолютно базово умение е приложения темплейт и всеки, който в уменията си посочи MS Office, би трябвало да може да се справи с това. Особено пък в новите версии на офиса, в които си има функция за всичко.

Иначе няма проблем и едноцветно да е CV-то. Акцентът беше върху подредбата и върху синтеза. Информацията е малко и конкретна. CV-то е една страница (нещо непостижимо с европейския формат). Ето едно друго, още по-елементарно за изпълнение, което според мен пак изглежда по-добре от Europass-а.


  
Скрит текст:

или това
Скрит текст:
[img]//bg-]

На последния ти въпрос - аз проблеми с изброените сфери нямам, защото имам години финансов опит редом с HR-ския. Даже ми е по-лесно, защото кандидатите не очакват да разбирам в детайл това, което ми говорят и се получават забавни ситуации. Но като цяло, ролята на HR-а не е да прецени технически умения. Разбира се, повечето професионалисти полагат усилия да навлязат в детайлите на сферата, за която наемат хора. Често четат и длъжностинте характеристики като подготовка преди интервю. Но до там. Със сигурност не мога идеално да оценя уменията на електроинженер например. Но, както казах, не ми е и работа. Ролята на HR-а е да прецени дали кандидатът, с неговите нагласи и търсения, ще се чувства добре и ще пасне на екипа и компанията. Дали това, което търси кандидата съвпада с това, което работодателят предлага. За техническите умения си има втори интервюта със специалисти.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 15:36 от Нищо лично

# 189
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Второто показано СВ не е пълно, показаното е само първа страница. Или дори да е пълно, въпросният кандидат има само три работни места до момента на кандидатстване. Ами ако има 13? И както е видно от примера, както е и  нормално за мен и както съм посочвала в моите СВ-та за всяко място се пише възможно най-кратко освен местонахождението на фирмата и длъжността, която си заемал, и това, с което си се занимавал, което си правил или за което си отговарял. Което не винаги може да се каже с едно или две изречения-отново видно от показаното СВ.
Та тези алабализми за това колко супердупер е едно СВ от една страница са валидни /поне според мен/ само когато кандидатът е имал 2, макс 3 места, на които е работил до момента на кандидатстване или когато, както е Селика, е работил само едно и също нещо на всички места, поради което не е нужно за всяко да се обяснява естеството на работа.
Да не говорим пък в колко фирми длъжността е една, а на практика вършиш още сто и една. И като кандидатстваш след това на друго място за работа от стоте, които не си описал /ако не си ги описал/ вероятността да те отсвирят на първо четене е твърде голяма.

# 190
  • Мнения: 7 987
Мери, трябва да се акцентира в зависимост от позицията, за която кандидатстваш. Никой не го интересува какво си правил на работа, която няма общо с тази, за която кандидатстваш. Само им губиш времето, което показва, че не мислиш много рационално.
Не знам какво имаш предвид под това, че съм работила едно и също, но навсякъде се работи с много и различни технологии.
Затова СВ-то се преправя за всяко кандидатстване.

# 191
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Естествено, че никой не се интересува от това какво си правил на работа, която няма общо с тази, за която кандидатстваш.
Аз визирам случаи, в които има. Защото има такива случаи. Може да не ти се вярва, но има. Особено ако както казах покрай основното си вършил и още доста странични неща, част от които или всичките от тях посочени като изискване за мястото, на което кандидатстваш.

# 192
  • Мнения: 9 050
Да, не е пълно. Дала съм го само като насока как би могло да изглежда едно лесно четимо CV. Дала съм го, понеже бях попитана, като не препоръчвам европейския формат, какво тогава препоръчвам. Препоръчвам оформление, подобно на показаните. Колегите могат също да се включат с препоръки.

Мери Ан, информация за местонахождението на фирмите, в които си работила е абсолютно излишна. Какво дава подобно нещо? А при 13 работни места, това са 13 реда. 13 излишни реда.

Между другото, ако кандидат има 13 работни места е добре да си помисли дали наистина всичките са релевантни и да спести тези, които нямат отношение към позицията, за която кандидатства. Работодатели, при които кандидатът се е задържал месец - два също нямат място в CV-то (освен ако не е бил проект, с естествена такава продължителност, който обаче е дал ценен опит, валиден за позицията, за която се кандидатства.)

Аз съм имала CFO-та със CV-та от по една страница. Но това наистина е умение. Само от висши мениджъри съм виждала да успеят да пресъздадат целия си опит в една страница. За повечето кандидати е невъзможно. И няма лошо. Може да са и две. Но повече от две е абсолютно непрепоръчително.

И отново, какво казваш и как го казваш, разкрива на какво ниво в професионалното си съзряване си. Например, човек с развит мениджърски нюх и потенциал ще каже: "участвах в стратегическото планиране на нуждите от човешки ресурси и последващото изпълнение." Докато изпълнителят ще каже същото, но с поне 5 изречения. Ще разкаже как е правил бюджети, как е съгласувал с мениджърите изискванията, как е писал обяви, как е водил подбор и т.н. Просто защото не знае как да го каже по-сбито. И всичко му се струва важно.

Има един много добър постулат в това отношение - "когато всичко ти се струва важно, нищо всъщност не е важно". Когато имаш много неща, които са важни, значи си навлязъл прекалено много в детайла. Което за стартови и чисто изпълнителски позиции не е проблем, но за всяко следващо стъпало вече пречи.

# 193
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Това за местонахождението го написах само и единствено защото в показаното СВ го има, посочено е и то.
А аз коментирах него.
Не помня вече аз дали съм го правила.

# 194
  • Мнения: 7 987
Това по-трудно се прави, но все пак....

Скрит текст:




Сега имам още две компании с много различни длъжности от тези, но пак ми е на една страница СВ-то.
А съм работила и на места, които отдавана изобщо не слагам в СВ-то.

Общи условия

Активация на акаунт