Работа, CV-та, HR-и, съвети - 66

  • 29 309
  • 722
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 7 987
То и аз не знам каква е разликата, въпреки, че сме го обсъждали няколко пъти тук сигурно. Не ми е трябвало да знам и не съм се интересувала, но сега май е добре да се информирам.

# 541
  • Мнения: 22 432
celika, какъв е този работодател, че толкова не може да ти пусне един договор? Като трябва, нека е граждански. Но защо ти ще се занимаваш хем да му работиш, хем да се регистрираш като самоосигуряващо се лице и т.н.?

Интервюто, за което питах мина.
Ами...аз такова чудо не съм виждала.
Както писах, провеждащият интервюто е германец. Интервюто беше в заведение. Когато отидох, тъкмо донесоха пицата на човека, пийваше си и биричка...хапна си пицата по време на интервюто.
Реално освен общите приказки, нищо друго не се разбра за естеството на работа, нищо че зададох няколко въпроса.
Като цяло, всичко ми беше изключително съмнително, но не загубих нищо освен едни 40мин.

# 542
  • Мнения: 7 987
Може да ми направи, но въпросът беше да направим нещата възможно най-лесно. Просто му е за пръв път и е регистриран само по ддс и като саоосигуряващо се лице.

# 543
  • София
  • Мнения: 12 374
Както писах, провеждащият интервюто е германец. Интервюто беше в заведение. Когато отидох, тъкмо донесоха пицата на човека, пийваше си и биричка...хапна си пицата по време на интервюто.

Адски се дразня някой да ми преживя докато говорим за работа. В такъв случай ставам и си тръгвам.

# 544
  • Мнения: 22 432
Таис, адски странна беше цялата работа.
Сериозна и голяма фирма...този някакъв...честно казано като самозванец ми звучеше.
Да си провеждаш интервютата в заведение, когато реално не си притиснат от време (разбирам д агони полет и да бърза и да е умрял от глад).
Цялата работ ами намирисваше на това, че му е скучно и си търси някой за компания докато яде.

# 545
  • Мнения: X
Secylle, този немец си е търсил компания за хапването. Или пък съвсем друга работничка е търсил, сещате се, ... Поне според мен.

# 546
  • Мнения: 22 432
Secylle, този немец си е търсил компания за хапването. Или пък съвсем друга работничка е търсил, сещате се, ... Поне според мен.

То и аз се сетих като видях ситуацията.

# 547
  • Мнения: 2 681
Secylle, този немец си е търсил компания за хапването. Или пък съвсем друга работничка е търсил, сещате се, ... Поне според мен.

То и аз се сетих като видях ситуацията.

А аз си го помислих още докато четох първия въпрос. Човека е решил да разнообрази ежедневието. Поне 1 минерална вода не почерпи ли?  Wink

# 548
  • Мнения: 22 432
Emi Daniel, о, аз съвсем нахално си поръчах кафе и сок. Simple Smile
Дори не попитах може ли. Simple Smile

# 549
  • София
  • Мнения: 11 765
Аз също съм ходила на обяд на интервю, но то беше по-скоро понеже отказах офертата и искаха в неформална обстановка да разберат причините. Адски неудобно е според мен, не ми хареса

# 550
  • Мнения: X
И на мен ми се струва доста странно да се провежда интервю по заведения. Дори и да няма все още офис дадена компания, в момента има много co-working spaces, където срещу прилична сума, можеш да наемеш бюро/а/зала и да имаш всички екстри, които предлага един офис. Ама да ми прави интервю, докато преживя...несериозно ми се вижда.

# 551
  • BG
  • Мнения: 2 217
Както писах, провеждащият интервюто е германец. Интервюто беше в заведение. Когато отидох, тъкмо донесоха пицата на човека, пийваше си и биричка...хапна си пицата по време на интервюто.

Адски се дразня някой да ми преживя докато говорим за работа. В такъв случай ставам и си тръгвам.

Да, изключително неуважително! И аз бих си тръгнала .... след като се опомня от изненадата, при така създалите се обстоятелства. Понякога не мога да повярвам, какви неща се случват, още повече когато става дума за сериозна компания. Angry

# 552
  • Мнения: 54 415
Както писах, провеждащият интервюто е германец. Интервюто беше в заведение. Когато отидох, тъкмо донесоха пицата на човека, пийваше си и биричка...хапна си пицата по време на интервюто.

Адски се дразня някой да ми преживя докато говорим за работа. В такъв случай ставам и си тръгвам.

Аз даже не си го представям. Crazy Той явно си е търсел компаньонка.

# 553
  • Мнения: 22 432
Witchcraft, компанията съществува от доста години, вярно че няма много налична информация за нея в нета, но е голяма и работи основно за чуждестранен пазар. Офис гарантирано има, сградата е голяма.

DeVa®, и аз имам подобни съмнение, ама...то и за това дори, не се прави така. Simple Smile

# 554
  • Мнения: X
Witchcraft, компанията съществува от доста години, вярно че няма много налична информация за нея в нета, но е голяма и работи основно за чуждестранен пазар. Офис гарантирано има, сградата е голяма.

Което още повече ме озадачава.

Общи условия

Активация на акаунт