Работа, CV-та, HR-и, съвети - 66

  • 29 238
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 987
Еми... Колкото да привлече кандидати. Ако не ви е много високо изискването за английски и обявата ви е на български, работното ви време - от 8 до 17, не би трябвало да имате проблем с намирането, защото това е мечтаната работа за повечето майки на малки деца.
Много хора не кандидатстват по обяви без обявена заплата. Поне рейндж да има.

# 661
  • Мнения: X
Заплатата е ниска. Освен това е позиция, на която не можеш да се развиваш - нито скилове, нито заплатата ще порасте някога.

# 662
  • Мнения: 73
Извинявам се ако въпросът ми не е на място, но знаете ли как се определя заплата на държавен служител? Например в обявата са записани максимална (1600 лв.)и минимална (590 лв.) заплата за длъжността, но не е уточнено каква би била при X години трудов стаж, надвишаващ изискванията им?

# 663
  • София
  • Мнения: 17 773
И обикновено има много изброени скилове, което мен лично ме отблъсква за подобни позиции. Като гледам, и за стажове колко неща се искат, все едно съм на друга планета. И от кога зс джуниър позиции се изискват 2г опит, а за синиър- над 5, понякога 7. И всякакви подобни. Преди за джуниър си беше 0, за синиър- 3+. За всички нива, освен най- високите, ми се струва, че са много изкилиферчени обявите.
Вчвра, след като коментирахме тук, от любопитство разцъках за проджект мениджърите и на нито едно място нямаше за опит, по- малък от 3г. Е, как да стане, ако досега не си се занимавал с това. Laughing

# 664
  • Мнения: 4 406
Да за рецепционистка на хотел изискват до 30 години.
Те компаньонка ли търсят.
Знам 5 езика, перфект комп изглеждам по-добре от 25 годишна.
И какво, обичайното на интервюто - ще Ви се обадим.

# 665
  • София
  • Мнения: 11 747
Заплатата е ниска. Освен това е позиция, на която не можеш да се развиваш - нито скилове, нито заплатата ще порасте някога.

Напротив, даже предната асистентка е повишена, рецепционистките получават огромен трамплин, всички мениджъри ги познават и са първите дето ги дърпат по различни отдели.

# 666
  • София
  • Мнения: 17 773
Как така ги дърпат по отдели, ако са без образование? От секретарка отива в маркетингов отдел ли?

# 667
  • Мнения: 19 687
Защо реши, че са без образование?

# 668
  • София
  • Мнения: 17 773
Написала съм "ако".

# 669
  • Мнения: 7 987
Защото то какво образование всъщност се изисква за "професията" рецепционист?

# 670
  • Мнения: 9 050
Да за рецепционистка на хотел изискват до 30 години.
Те компаньонка ли търсят.
Знам 5 езика, перфект комп изглеждам по-добре от 25 годишна.
И какво, обичайното на интервюто - ще Ви се обадим.
А каква заплата очакваш? Според мен там се разминавате. Това е и основния проблем на свръх квалификациите. За рецепционист в хотел повече от 1000 лева надали някой ще предложи, независимо колко езика знаеш. Но вероятно ти очакваш повече, точно защото знаеш 5 езика.
Работодателят е склонен да плаща за уменията, които ще ползва. Останалите са чудесни, но реално погледнато един английски е достатъчен за рецепция, (евентуално и руски по курортите).
Защото то какво образование всъщност се изисква за "професията" рецепционист?
Рецепционист не е професия, а позиция. Временна. На път към нещо друго.
Как така ги дърпат по отдели, ако са без образование? От секретарка отива в маркетингов отдел ли?
А защо да не отиде в отдел маркетинг без образование? Ако са видели човек, който ще пасне в екипа и е доказал (а не просто казал на интервюто), че учи с желание, защо да не? В един момент, когато е сигурна, че маркетинга е нейното, може и да запише една магистратура. Но дипломи работа не вършат. (Сега да не ме интерпретирате погрешно. Образованието е много важно. Но и двете си магистратури - и тази по Финанси, и тази по Човешки ресурси, съм записала и завършила вече работейки в съответната сфера.)

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 14:34 от Нищо лично

# 671
  • Мнения: 7 987

Защото то какво образование всъщност се изисква за "професията" рецепционист?
Рецепционист не е професия, а позиция. Временна. На път към нещо друго.


Точно това имам предвид и аз.

# 672
  • София
  • Мнения: 11 747
Аз рядко срещам хора без висше образование вече, всичките момичета от рецепция бяха завършили я в УНСС, я Софийския, я НБУ някаква специалност, шанса без стаж по специалността да влезнат в тези отдели е малка, но когато са на рецепция имат поглед над работата и за година две научават какво се иска, в такива случаи предпочитат тях отколкото външни. Не ме разбирайте погрешно, не казвам че всяка работила на рецепция става нещо от нея, има една дето цял ден с гримчета се цапа, друга която няма никаква амбиция в нея освен да си лафи с охраната, но има такива с добра работна етика и биват забелязани и им се дава шанс.

# 673
  • София
  • Мнения: 17 773
Ми щото не е етично тогава по обявите да изискват висше образование Simple Smile
На мен това са ми 5г и половина. И не са проформа. Излиза, че по- лесният път е през рецепцията за 2г. Не може хем да се натъртва, че дипломите нямат значение, хем да се изискват. Или- или. Аз съм окей и с 2та варианта, но ме дразни това разминаване.

# 674
  • София
  • Мнения: 11 747
Кечър, по-лесно е през рецепция, просто е такова, не е само при нас, на много места е така.

Общи условия

Активация на акаунт