Етажната собственост - такава, каквато си я направим

  • 30 524
  • 836
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 68 646
http://www.cross.bg/mobile/stantziya-abonatnata-sobstvenitzi-146 … html#.XdVgZRnF40M

Може да сте го чели вече ...
До 3г е срокът Топлофикация да изкупи изградената аб.станция...от завършване на сградата тече срокът.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 159
Скоро се обсъждаше сходен казус някъде във форума, може и същият да е бил. Топлофикация няма да се самосезира, вероятно няма и да изкупи съоражението. Така то си остава Ваша грижа, ремонтите му също.
При нас (РП от декември 2018) също е предвиден ТЕЦ за отопление и няма мощности за хубав проточен бойлер например, но всичко го изпълни строителя, не сме доплащали. Радиатори си имаше, но чугунени. Някои доплатихме директно за да ни сложат алуминиеви, други ги смениха впоследствие. От тази гледна точка липсата на радиатори е улеснение - слагаш колкото и каквито искаш.

# 722
  • Мнения: 148
Някой дали знае,дали може да се проведе Общо Събрания уикенда(събота,неделя),че старата домоуправителка ми твърди,че не може,а аз никъде не намирам в ЗУЕС да не може освен:
(7) В поканата се посочват дневният ред на общото събрание, датата, часът и мястото на провеждането му.
(Sunglasses Освен в неотложни случаи, общото събрание не може да се свиква във:
1. (отм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.)
2. дни, обявени за официални празници;

Имам и друг казус,собственика на земята си спира пред входа и 3те коли и твърди,че има право тъй като е собствник на земята и това е Частна СОбственост,а ние всички сме с право на строеж върху целия парцел,ане само частта на която е построена сградата,някой сблъсквал ли се е с този казус? Simple Smile

# 723
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Може събота и неделя, ако не са празници.

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
Ако сте правили скоро или знаете какви са цените за боядисване на вход,шпакловка,латекс,боя,моля споделете или дайте някаква ориентировъчна цена?

# 725
  • Мнения: 2 089
Привет! Имам въпрос към потърпевшите - може ли да ми препоръчате чистачка за вход в София - център? Става дума за 4 етажен вход + партер.

# 726
  • Мнения: X
Здравейте! Не знам дали въпроса ми е за тук, но се надявам на помощ. Под апартамента на брат ми, живее една жена която постоянно се обажда на хазяйката му и и говори страшни глупости за него. Днес пак е звъняла и е казала, че цял ден свири музика и се скача, имало купон.. Щяла да викне и полиция, но хазяйката я е спряла. Днес цял ден брат ми беше с мен и няма как да е имало какъвто и да е звук от там. Съседката му е пияница и когато и да я срещна мирише на алкохол. Има ли какво да се направи в този случай или да търсим нова квартира?

# 727
  • Мнения: 68 646
Говорете вие с хазайката и обяснете това което обяснихте и тук - че жената просто си измисля.

А на съседката кажете че ще подадете жалба за тормоз.

# 728
  • Мнения: X
Говорете вие с хазайката и обяснете това което обяснихте и тук - че жената просто си измисля.

А на съседката кажете че ще подадете жалба за тормоз.
Хазяйката знае много добре, че съседката си измисля. Но ако се стигне и до полиция тогава не знам.. Дали ще стане нещо, ако наистина подам жалба?

# 729
  • Мнения: 68 646
Какъв е тогава проблема..щом хазяйката не ви прави проблеми?

Съседката имам предвид да я сплашите с жалбата..да й кресне мъж ти малко.

# 730
  • Мнения: X
Проблем ще е , ако извика полиция. Хазяйката я знае що за стока е, но въпреки това се обажда да пита какво става.. Брат ми е на 15години и през деня е сам до към 22ч. Цял ден го няма, защото след училище ходи на тренировки и се прибира към 19-20ч. ако кукувицата извика полиция не знам какво ще стане.. Искам да предприема мерки, заа да не се налага да се местят с майка ми в друга квартира.

# 731
  • Мнения: 68 646
Аз не разбрах ... какъв е проблема и криете ли нещо? Майката къде е-да не вдига тя шум денем?

Като извика полиция, нали ще видят че няма никой в жилището - поне така обяснявате, че брат ви е навън. И какво-полицаите не са толкова тъпи, че при празно жилище да санкционират брат ви за шум, то е нелепо направо.

Щом хазайката се обажда да ви пита, значи не е съвсем наясно, както първоначално написахте.

# 732
  • Мнения: X
Майка ми е на работа всеки ден. Ако се случи полицията да отиде когато брат ми е там ще има ли проблем, че е сам? Хазяйката звъни, за да каже и да пита дали има нещо такова, защото момчето е тийн и сигурно очаква да стават купони когато е сам.

# 733
  • Мнения: 68 646
чл.8 от Закон за закрила на детето:


Чл. 8. (1) (Доп. - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Всеки родител, настойник, попечител или друго лице, което полага грижи за дете може да иска и да получава съдействие от органите по този закон.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, имат право да бъдат информирани и консултирани за всички мерки и действия, предприемани по този закон, с изключение на случаите по чл. 13, и могат да поискат промяна на мерките при изменение на обстоятелствата.

(3) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да го придружават на обществени места след 20,00 ч., ако детето не е навършило 14-годишна възраст, съответно след 22,00 ч., ако детето е навършило 14-, но не е навършило 18-годишна възраст.

(4) (Нова - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Ако родителите, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, не могат да го придружат, те са длъжни да осигурят пълнолетно дееспособно лице за негов придружител на обществени места след 22,00 ч., ако детето е навършило 14-, но не е навършило 18-годишна възраст.

(5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 36 от 2003 г., отм. - ДВ, бр. 14 от 2009 г., нова - ДВ, бр. 42 от 2010 г., в сила от 02.06.2010 г., отм. - ДВ, бр. 40 от 2012 г., в сила от 01.06.2012 г.)

(6) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 36 от 2003 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да изпълняват предприетите по този закон мерки и да съдействат при осъществяването на дейностите по закрила на детето.

(7) (Нова - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Родителят, настойникът, попечителят или лицето, което полага грижи за дете, удостоверява качеството на придружителя на детето по ал. 4 по ред, определен с наредбата по чл. 5б, ал. 2.

(Sunglasses (Нова - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да не оставят без надзор и грижа децата до 12-годишна възраст, ако с това се създава опасност за тяхното физическо, психическо и нравствено развитие.

(9) (Нова - ДВ, бр. 59 от 2010 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да не допускат участието му в реклами или други форми на търговски съобщения за генетично модифицирани храни.

(10) (Нова - ДВ, бр. 28 от 2011 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да не допускат участието на деца в предавания по смисъла на Закона за радиото и телевизията, които са неблагоприятни или създават опасност от увреждане на тяхното физическо, психическо, нравствено и/или социално развитие.


Брат ви е голям-на 15 г. Не е малолетен, но е непълнолетен. Няма пречка през деня да е сам вкъщи.

Кажете на съседката другият път направо да викне полиция, а не да се обажда на хазаите.

# 734
  • Мнения: X
Благодаря ви много за подробното обяснение! 💐

Общи условия

Активация на акаунт