Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 56

  • 38 227
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 38
Здравейте
Искам да ви разкажа какво ми се случи днес в боница Надежда, където отидох за първа инжекция за костите x- giva. Бях в 10 часа в болницата , взеха ми кръв и ми казаха да изчакам между 40 мин и 1 час за резултати. Полегнах в колата 40 мин. и се качих в болницата . Чаках , докато мина 1час и половина от взимането на кръвта и попитах на рецепцията какво става. Оказа се че са ме забравили. Дадоха ми 28 номер и казаха  да чакам преглед при лекар. Към 13 часа влязох не при Тимчева ,а при неизвестен лекар , който ме накара да обяснявам цялата история на заболяването си като преглеждаше документите ми. Така 10 мин и влезе негов колега и за мое изумление лекарят ми каза -- колегата ще те прегледа аз имам друга работа. Вторият лекар пак започна едно четене и чудене по документите докато не му казах какво лечение  ми е казала Тимчева че ще ми провежда. Никъде тя не го беше написала- след прегледа преди 2 седмици.Отидох с лекаря до манипулационната и той каза на сестрите да ми бият урбазон и за инжекцията. След около 30 минути  минавайки по коридора беше учуден защо още не ми е бита нито една от 2 те инжекции и пак подсети сестрите. И така до 14 часа когато в коридора бяхме останали само 3 попитах вече с по остър тон докога трябва да чакам и от умора и безсилие без да искам се разплаках .С безкрайно нежелание ми отговориха да вляза да ми бият инжекцията.  Такова отношение не очаквах от една болница.
      Първо нямам лекуващ лекар - всеки път те преглежда различен лекар ,който не знае нищо за заболяването ти.
       Второ аз нямам сили да чакам по 4 часа на един стол всеки месец- става ми лошо.
       Трето ще си купувам по здравна каса инжекции - хормонални и да търся кой да ми ги слага, няма с кой да се посъветвам за евентуални проблеми. Те не се занимават с това лечение - да се занимава личния лекар.
Ще търся другаде да се лекувам.
      Това е за информация за българското здравеопазване.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 16:16 от vania 234

# 541
  • Мнения: 2 369
Потресена съм, Ваня!

Аз бях на комбинирана вливка днес с химия, херцептин и Перджета. Май я проспах цялата и не я усетих. После бях на ЯМР, но резултатите ще ги обсъждаме заедно с операцията другата седмица. СТРАШНА ЖЕГА е при нас и продължавам да се крия от слънцето. Ужас изпитвам вече от него. Днес за пръв път бях на вън с тюрбан вместо перука. Нещо не ги понасям вече откакто ми никне коса и не ги лепя, а стягам с ластика. Боли ме тиквата от това стягане. Явно вече не ми пука толкова от новото ми болно амплоа, но го броя за прогрес😊
Пак ме заболя стомах като разстройство. Ще се пати пак по нощите сигурно. Ох само още един път имам и ги избутвам тия химии! Другата сряда е големият ден на последната💃

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 16:45 от marittaa

# 542
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
vania 234 Инжекциите може да ти ги сложи джипито. Иначе на баща ми инжекцията в корема я слагат сестрите в Сити клиник срещу 11 лв заплащане. Но то се слага веднъж на 6 месеца, та бива. Иначе за болницата Надежда - аз предварително проучих, че е така и затова отидох да се лекувам в Сити. Хем ми е в квартала и близо, което ми е много важно на мен.
Аз съм голяма бяла птица, да ви кажа. Забравила съм, че не днес, а утре сме с тате при ревматолога. Чак като извадих картончето от чантата и тогава видях. Ама така е, като чакаш 2 месеца ред, забравя се.
 Баща ми също не може да чака дълго по опашки, че се уморява много, за сега за хематолог ще питам утре кога приема доц.Гигов в София мед, че ми е близо до нас и там е и ревматолога, ако го няма там вече, ще потърся още. Спряла съм се и на д-р Хрисчев от болница "св. Иван Рилски", но ми е доста неудобно като локация. За момента ми трябва много добър диагностик на нещо доста сложно, а после лечението може навсякъде.
Аз съм с високо кръвно и алергясала след вчерашната вливка, че и на Дексаметазон инжекции за проклетата алергия. Така както е тръгнало с тези хормони, ще стана като слон сигурно и съм в ужас, защото не съм и висока, на всичкото отгоре и няма как да се крият килцата с ръст...
Марита, изтрай още малко. И тук жегата е ужасна. Аз не мърдам от климатика.

# 543
  • Мнения: 53
Ваня, защо нямаш личен онколог? Джипито не е компетентен,и ти трябва наблюдение от онколог.
По отношение на инжекциите, би могла да ги слагаш във всяка амбулатория. Аз лично си бодях сама и Золадекса, изнервена от процедурата, да вися по 3 дена и да не работя.

# 544
  • Мнения: X
И на мен ми се случи нещо подобно в Надежда. Исках да се прехвърля там от Онкологията защото ми е  съвсем близо. Директно ми отказаха, нямали капацитет дори за техните си диспансеризирани. Не искат нови болни.
В онкологията в Младост е горе долу ОК, като за без пари.... Два пъти годишно изследвания, ако има проблем между тях пак отивам там. За чакането - чака се. Ако отидеш по-рано си взимаш по-малък номер и минаваш по-рано, така е.

# 545
  • Мнения: X
Ваня, аз лично не бих си причинила втори път, такова нещо.....Предполагам има начин да смениш болницата- момичетата тук са писали много пъти от кого и къде са доволни. Проучи и си намери личен онколог, който да се ангажира със случая ти и да си спокойна....Все пак това е доста важна част от лечението ти- психиката  ти трябва да се съхрани.
Иначе, като Ви чета и направо оценявам нашия Онкодиспансер- да, случвало се е да чакам, да не са ми готови документи.....но като цяло е ОК, като отношение и лечение. Пу-пу, да не ги урочасам  Mr. Green
Марита и тук е жега....гарнирана с бури. През повечето времене се диша. И аз вкъщи си ходя по теме, а навън вече няколко пъти излизам с памучна кърпа или тюрбан- вкл. онзи ден бях на фест, така дегизирана. Никой и не разбра, че съм без коса-та, а доста познати видях. Та, зор-а е веднъж да се престрашиш. Пък и то притеснението е само нашите глави май. Но в тия жеги, перуките са си просто мор- мен така ме боде и запарва, че на моменти направо полудявам. А, да- може и направо с една по- широкопола капела- така хем и от слънцето ще те пази.

# 546
  • Мнения: 53
А при мен, уведомяват писмено здравната каса и мен за всеки преглед, получавам отчет. Сами направляват къде и при кой специалист да ида. Писмено ме уведомяват за час, място и лекар.  Нямам грижата да търся лекари. Е има и глоби ако не ходиш на рехабилитация на профилактични прегледи. 

# 547
  • София
  • Мнения: 3 123
Ваня,аз се лекувам в Надежда и част от нещата са така.Ти просто не си била запозната с начина на работа там и за това се е получило така.Не вярвам да са те забравили, просто ти не си била там ,когато са те извиликали.
 Процедурата там е следната - отиваш сутринта и си взимаш номер, след това те викат да попълниш документи и те изпращат за кръв. След това пак започват да раздават номера по реда на получаване на кръвните резултати.Моите са ставали и доста по-бързо от 40 мин.Ако те извикат,а ти си в кафето или в колата ,дават номера на друг.По принцип лекар си има всеки, но всеки път говориш с различни ,за да са запознати всички със случая ти.Аз си имам лекар и всеки път му пращам на вайбър резултатите от изследванията и той ги коментира.До сега не се е случило да не ми вдигне телефона или да не ми отговори на вайбър.Иначе наплива за тази болница е огромен и е нормално да се чака при толкова пациенти.На самите консултации съм задавала,колкото искам въпроси и са ми отговаряли винаги.
  Всеки път ти дават лист ,на който пише кога е следващата терапия и с какво,нея даваш на лекаря (Тимчева ми даде такъв при първата ни среща,неможе да не си имала такъв,с него те плануват и за следващия път).
  Това ,което ми харесва е ,че провеждат щадяща химия и не правят хиляди изследвания, само за да точат касата ,без да се интересуват ,че и те не са безобидни (нищо че пациентите се радват да ходят,защото им е по-спокойно така).
 Сега видях ,че си отишла в 10 ч.,ами ти направо си свършила бързо тогава.Нормално е да имаш 28 -ми номер.Номерата стигат и до 50.Просто наплива за там е огромен,но за мен си струва,нищо че живея на майната си от там(в Дружба).Аз ходя не по-късно от 7.30 ,което обикновено е 11-15-ти номер.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 19:28 от zori_g_n

# 548
  • Мнения: 2 369
А при мен, уведомяват писмено здравната каса и мен за всеки преглед, получавам отчет. Сами направляват къде и при кой специалист да ида. Писмено ме уведомяват за час, място и лекар.  Нямам грижата да търся лекари. Е има и глоби ако не ходиш на рехабилитация на профилактични прегледи. 

За глоби незнам, но и при нас е същото. Аз съм само тялото, където трябва да занеса там и там. Почти за нищо друго не се грижа.

# 549
  • Мнения: 38
zori_g_n Може би наистина ако отидеш по рано резултатите излизат по бързо или аз съм оцелила момент на много пациенти, но самата сестра ,която ми взе кръв ми каза след 40 до 60 мин ще са готови, а жената до мен в чакалнята сподели че чака между 60 и 90 мин така че се настроих да чакам толкова. Проблема е след това - може би защото ще ходя 1 път на месец, ако се появи алергия или нещо друго няма кой да питам. На мен ми е близо ,на 5 минути с кола и затова отидох там.
     Ще се радвам да споделиш как да  имам лекар за консултация.
    При теб може би защото си на химиотерапия са ти обърнали внимание но всичко което споделих е дори по зле спестих някои неща, защото още треперя от нерви. Не смятам че 4 часа да чакам е бързо минаване за 1 инжекция, при 7 сестри говорещи си в манипулационната- чаках час да ми я бият след преглед при лекаря. И аз бях последна на преглед на таблото остана моя номер,в чакалната останаха 3 ма чакащи за химиотерапия.
 Докато чаках за преглед влизаха и излизаха без номера извиквани по име от лекаря -не знам каква им е системата но затова влязох по късно.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 00:15 от vania 234

# 550
  • Мнения: 38
Искам да споделя и това че аз съм с изменение на ребрата и ходя прегърбена и съм с болки в тях, а отделно с дупката от операцията отляво, от която дори Тимчева не се заинтересува въпреки, че я показах. Трябва лекар, който да следи състоянието ми да не се получи счупване защото е опасно . Казах че съм по сложен и нестандартен случай и затова търся индивидуален подход. Досега в тази болница  не видях заинтересованост и дори не прочетоха сцинтиграфията , не ме попитаха как и къде ме боли и т. н. Преглеждане отгоре отгоре на документите за 10 мин и документ с нова дата за инжекция.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 00:10 от vania 234

# 551
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
vania 234 защо не се преместиш в Сити клиник, там тези проблеми няма да ги имаш.

# 552
  • Мнения: 38
Точно това смятам да направя тези дни като събера малко сили. Лошото е, че с кола ми е между 30 и 60 мин и затруднявам мъжа ми да ме кара с колата, а той е на работа. Ще го мисля тези дни.

# 553
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами не знам,какво да те посъветвам.На мен Тимчева ми отдели доста време при първото посещение.След една коремна ехография имах едни притеснения и изчаках да я видя в коридора ,попитах я дали мога да говоря с нея и нямаше проблем ,отдели ли време.Може да направиш същото и ти ,когато имаш някакви въпроси.Аз лично имам няколко познати ,които са се лекува при Тимчева и са били сложни случай и са много доволни. Идват хора от цяла България и винаги е лудница.
 Вече за чакането -явно трябва с малко повече нахалство (Това аз не го умея особено) - щом си за една инжекция ,да подсещаш сестрите по -честичко.При тях идват папките по ред на номерата и консултациите,та те така и викат .
  Аз пък живея до Сити и пътувам дълго до Надежда ,ходя в 7.30 и си тръгвам към 14.00,но не мисля че чакането трябва да е основния фактор при избор на клиника.
 В крайна сметка ,трябва да се чувстваш добре ,ако Надежда не е твоето място ,я смени.
 

# 554
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Мда, местоположението също е важно. То и болницата е направена в нищото, ама на мен ми е в квартала и ми е близо. Е, не се ходи чак толкова често де, винаги можете да го нагласите с часовете. Но, ако запишеш час за консултация, консултациите не се плащат, чака се, понякога доста и часовете са обикновено от 12.30 до към 4.Часовете за консултации са ориентировъчни, аз си освобождавам целия следобед като имам консултация.

Общи условия

Активация на акаунт