Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 56

  • 39 865
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Лейди, с баща ти какво стана?
Преди малко му се обадих, вече е по-добре и то доста. Не понася лекарството, оказа се. За четвъртък съм го записала за консултация при д-р Ганчева. Да го види и да решат какво да го правим. Май само Елигард /инжекцията в корема, която се бие на 6 месеца ще остане/. Но сигурно ще го докладва и ще се реши. Обаче никой не му е назначил скенер за корем, черен и бял дроб, само малък таз гледаха и сцинтиграфия правиха. Не се знае там какво става, та ще питам и ще поискам да му назначат. В четвъртък ще знам малко повече.
Аз утре съм на вливка, почнала съм си противоалергичната подготовка.
За плажове и слънце  - специално съм питала. Топлината може да активиза процеса. На мен ми казаха само на сянка под дърво и то когато слънцето не е силно. Под чадър лъчите се отразяват много повече. Аз рано сутрин не мога да стана да ходя на плаж, а след 5 ... какво пък да правя цял ден в стаята. Да се носи шапка за слънце също ми казаха, дъли поли или панталони и блузи с дълги ръкави. Това последно още веднъж ми го казаха и в лъчето. В топъл минерален басейн не може, само в обикновен, в такъв с обикновена вода, която не е минерална.
Ама всеки сам си решава де.

# 76
  • Мнения: 2 369
Съвети за отказа от химии го намирам за брутално. И аз имах такъв случай. Точно когато ме диагностицираха и бях в шок от диагнозата, както и в шок от това, че ще трябва да преживея химиотерапия, която сама по себе си е брутална, но единственото доказано реално функциониращо лекарство срещу рак се намери моя бивш мъж, с който само се драчим да ми каже, че ще умра, ако се подложа на химия и няколко дена ме зариваше с антихимия клипчета и информации, както и чата му с някакъв италиански доктор, който го съветваше да ми каже всички тези страшни неща. НЕ, НЕ И НЕ! Това си е живо престъпление за мен и злоупотреба. Сигурна съм, че всички тези "доброжелатели" също биха се подложили на химията, ако в тяхното тяло расте тумор и не биха се оставили на природата.

# 77
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Какво ядете за левкоцитите? 8 месеца след химиите са ми под долната граница. Преди три месеца бяха в норма, макар и малко над Долна граница.

# 78
  • Мнения: 2 369
Какво ядете за левкоцитите? 8 месеца след химиите са ми под долната граница. Преди три месеца бяха в норма, макар и малко над Долна граница.

На мен още не са ми падали да чукам на дърво. Не ти ли слагат Нойласта? Това според мен е най-подходящо, но да кажат и другите. Аз си знаех, че съм привърженичка на класическата медицина и не толкова на природно-алтернативната и сега си го подтвърждавам. Май разчитам най-вече на медикаменти.

Аз имам "коса" 🤣 🤣 🤣 Да, сега установих, че имам мъх по главата, който май снощи е порастнал🤣 Ще опада, защото съм още на химия, но ми хареса факта, че се мъчи да расте😊

# 79
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Марита, честита коса!
Моята пък много започна да пада. Утре съм на 2-ра вливка, така че умувам дали да не тегля една машинка. Писна ми да търча с прахосмукачката по цял ден.
Относно слънцето, аз и без това не мога да стоя на припек. Изнервя ме топлината, а и ръката наболява повече. Това лято ще се крия по сенките...
Левкоцитите все още са ок. Ще ги видим и утре сутрин дали държат фронта.
Спокойна вечер на всички!

# 80
  • Мнения: 2 369
Ферара, колко извадени лимфи имаш?
Изчакай с машинката докато не видиш, че непрестанно пада. Има някои хора, на които само оредява. Аз не бях от тях и като видях, че започна наистина ужасно много да пада я махнах. Не беше на кичури, но като дръпнех да вадя от нея падналото си излизаше на малки кичури. Бррррр какъв ужас беше. Ето тогава "заигра" машинката. Когато ужаса налази душата😆

# 81
  • София
  • Мнения: 2 686
И моята коса расте. И не пада вече, като бърша след баня няма нищо на кърпата. Израснала е почти 1 см вече. Чудя се от бялата химия пак ли ще почне да пада?
Днес трябваше да съм на профилактичен преглед след конизацията, обаче цикълът ми ме изненада и подрани. Лекарката ми казваше, че вероятно ще спре още след първата химия, пък ей го, упорит, че даже и подранява

# 82
  • Мнения: 2 369
Тинтири, изумява ме, че ти расте коса по време на червена химия. При бялата пак пада принципно. Мен точно ме бяха предупредили да не се въодушевявам много, ако тръгне да расте докато още съм на терапии и да не се плаша, ако пак опада, защото ще е хилава и без това. Значи истинска коса по време на химии няма (или поне на трзи, на които изобщо им е опадала де). Моя цикъл спря след 7- ма химия.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 686
Марита, тва дето ми расте на тиквата хич не е хилаво. Здрав, дебел косъм. Аз затова се чудя... По тялото също почна окосмението. Мислех, че ще спестя от епилация лятото 😄

# 84
  • Мнения: X
Да те " успокоя" ли, че избуяват доста бързо.....аз, направо взех да се плаша от скоростта, с която растат космите, навсякъде. При мен след бялата, косата си растеше......явно червената не й се отрази, особено....Сега чакам да видя, дали ще има някакъв ефект от нея. Обаче от вчера ми се отлепиха три нокътя- там, където ми беше разликата- пак от бялата имах разлика в структурата на нокътя и като се поразшетах повече, покрай празника вчера и  взеха да се отлепят...Засега ги отрязах вдъно и днес отново го играя принцеса  Crazy

# 85
  • Мнения: 492
Марита, тва дето ми расте на тиквата хич не е хилаво. Здрав, дебел косъм. Аз затова се чудя... По тялото също почна окосмението. Мислех, че ще спестя от епилация лятото 😄
   И при мен не е хилава, но два дни преди втория Доцетаксел започна да  пада, но значително по-малко.Сега е в застой.Нито пада, нито расте. Ноктите освен , че има няколко сиви черти от червената химия на ръката на която ми вливат, друго не забелязвам.

 

# 86
  • Мнения: 2 369
Много странно. На мен ми казаха твърдо да не се надявам на истинска коса преди края на терапиите. Защо при вас расте? DC ли ви се казва червената химия?
А може би има значение интервала? На мен на доста по-къс интервал ми ги правят.....незнам🙄

# 87
  • София
  • Мнения: 2 686
Ей, това с ноктите вече е гадно Sad С ръкавици ли да мия, че да ги спася, колкото мога? Пффф... Оказва се, че косата е най-малкия проблем. Слагаш перуката и готово. Обаче вежди, мигли, нокти... Гадост!

# 88
  • Мнения: 1 355
Нямам вежди без химия..рисувам ги от 15 г. Нокти се чупят... Селеногин пия все. Много ми харесва. Косата ми е станала гъста и не пада и ноктите не се чупят. Това онколозите са ми го изписали за 3 г да го пия.

# 89
  • Мнения: 2 369
Ей, това с ноктите вече е гадно Sad С ръкавици ли да мия, че да ги спася, колкото мога? Пффф... Оказва се, че косата е най-малкия проблем. Слагаш перуката и готово. Обаче вежди, мигли, нокти... Гадост!

На вливка слагат ли ви ръкавици на ръцете. На нас тук ни слагат и като, че ли действа. Аз още нямам аномалии по ноктите, но ще видим. Все пак имам още 5 вливки и един месец като време до края.
Иначе наистина това с миглите и веждите е още по-гадно. То и клепачите някак се подуват от химията, та се получава егати и гадорията. Аз вече на нищо не мязам. 1.5 часа ми трябват да се оправя преди да излизам. Чакам с нетърпение края на всичко това и времето, в което ще съм нормална.

Общи условия

Активация на акаунт