вярно, че никой не ми е длъжен, но за мен е подло!

  • 9 090
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 215
Казваш, че вече имаш едно дете - какво тогава толкова те плаши след раждането newsm78.
аз съм раждало секцио, защото така исках и никога не ми е хрумвало, че някоя баба трябва да дойде да ми се мотка из нас поради този факт.

защо насочваш цялата си жлъч срещу свекървата, като имаш и собствена майка.
Хем не разбираш как свекърва ти избира собствената си дъщеря пред снаха си, а не се чудиш защо майка ти избира работата си (чуждите деца) пред собственото си?

недей да се ядосваш и да се настройваш срещу блзките ти. очаква те толкова хубав момент - отдай му се.

# 46
  • Мнения: 1 128
     Съжалявам много,но не споделям твоето мнение.Малко егоисти4но зву4и от твоя страна.Първо родителите ни не са задължени да помагат.Ако искат и могат добре дошло,ако не децата са си наши(аз все още нямам,бременна съм) и ние трябва да се организираме.Второ,не ти пожелавам да се видиш в ситуацията на нейната дъщеря,тогава може би би преценила по трезво.Ако е то4ен 4овек свекърва ти сигурно я боли,4е няма да може да ви помага в такъв момент,но понякога един избор изисква жертви.Мисля 4е дъщеря и е в  по кофти ситуация все пак.А твоята майка е наблизо и колкото и да работи все ще ти помага.Съпругът ти също.Опитай се да не си толкова емоционална,а да помислиш трезво.Съжалявам 4е не ти казвам това което искаш да 4уеш.Все пак както са ти казали другите като я недолюбваш по добре 4е няма да е при теб.Леко раждане.

# 47
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Не искам свекърва в къщата си , при никакви обстоятелства.
Ако моята свършеше нещо подобно - аз щях да и платя билета

# 48
  • Мнения: 3 268
Скъпа Анонимна,дай боже и аз да стана свекърва някой ден но разбера ли,че милата ми снаха ме ненавижда по някаква причина ще изчезна яко дим. SickНе си права като се ядосваш,защото ДЕТЕТО си е ТВОЕ и сомо ТИ и баща му носите грижата за него.Повярвай по-добре ще ти е така,защото иначе напрежението може много да ескалира.Майка ти щом е учителка ще има време да ти помага.Когато някъде липсва обич и разбирателство по-добре се отдръпни или оправи нещата Peace

# 49
  • Мнения: 8 917
Щом като така или иначе свекърва ти те дразни, защо толкова държиш да е около теб след раждането - тогава си повече изнервена, само ще се джавкате. Да ходи по-добре при дъщеря си, браво на мъж ти, че ще е до теб да ти помага - това за мен е по-добрия избор!  Peace
newsm10
И все пак бих й казала в прав текст, че "СЕГА ще имам нужда от помоща й, а не след като детето ми стане на 3-4 месеца, така, че тогава и да си я предлага, едва ли ще има кой да я приеме" и бих сложила точка на ядосването си - кой разбрал - разбрал Peace

# 50
  • Мнения: 17 416
Подло? И кое е подло? Хем не я понасяш, хем да ти помага.... МИсля, че те е яд, дето ще иде при дъщеря си. МИ аз бих направила същото и не мисля, че дължа обяснение. Жената на брат ми разсъждава като теб, майка ми й е длъжна, понеже помага и на мен. Непрекъснато се сравнява с мен и все си мисли, че тя е прецакана. Истината е, че нищо не и липсава и помощ не й се отказва. Не ви разбирам, честно...

# 51
  • Мнения: 2 085
Да ходи, където си ще!Само ще ти се пречка.И аз родих със секцио, свекърва ми си взе 1 месец отпуск да "помага".На третия ден и казах да не ми се пречка и да не ми надува главата с параноичните си измишльотини, и си бях много добре! Peace

# 52
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Явно си много ядосана. Grinning Излей си яда, ще ти поолекне. Wink
Ще видиш как ще се справиш и без нея. Не се притеснявай, всичко ще се нареди!

# 53
  • Мнения: 3 164
ами наистина никой не ти е длъжен....колкото и да ти се иска.така е решила -така е направила/свекърва ти.и това, че си раждала секцио не е болка за умиране Mr. Green има и други на твоя хал, че и къде-къде по-зле Stop

# 54
  • Мнения: 2 161
Е как е възможно да не понасяш свекърва си,а да изискваш нейната помощ?Това за мен е меко казано невъзпитано и нагло поведение.Освен това мисля,че на хората в чужбина им е много по-трудно ,така че ,защо да не отиде и да помогне жената?Явно там е желана,докато при теб не е така.

# 55
  • Мнения: 431
Ти сама си казваш, че каквото и да стори, все ще си недоволна. Ако беше останала, щеше да пишеш как ти се пречка и как всичко върши не както ти искаш. Не си трови нервите с глупости.  bouquet

# 56
  • Мнения: 7 474
Започни да мислиш в обратна посока, колко ще е хубаво да си сама с детето и мъжа си Praynig

# 57
  • Мнения: 663
Започни да мислиш в обратна посока, колко ще е хубаво да си сама с детето и мъжа си Praynig

# 58
  • Мнения: 1 172
Ясно, че си се вбесила (друг въпрос е, че според мен не си права и е проява на наглост да искаш безвъзмездна помощ от хора, които открито не понасяш). Обаче освен да оплюваш жената, не можеш ли да си представиш, че може да има и други причини за това решение, които на теб не са ти известни? Не си ли даваш сметка, че си в доста деликатно състояние и е възможно да не ти казват цялата информация, за да те щадят и теб, и бъдещото бебе. За мен престой за 6 месеца в чужбина просто така поради някаква си 10-дневна командировка, не звучи много логично.

Скоро една от майките в форума беше разказала, че късно е разбрала за болестите на свекърва си  (или майка си, не помня точно)- бабата не искала да им казва, за да не ги тревожи, и чак тогава майката си обяснила защо бабата не иска да гледа внучетата си.

# 59
  • Мнения: 3 394
душата, я недей да се кахъриш заради свеки!
ти самата казваш,че не можеш да я понасят, а в същото време търсиш помощта й-еееееееееее, избери едно от двете, или ще й се мазниш, за да ти върши работа или я мрази, от лесно по-лесно е!

а и след като мъжа ти ще си вземе отпуска, за да ти помогне в началото, значи всичко е ок и ще се справите и сами. Каква е тази мания бабите да гледат внуците. То ясно,че със секцио си е ужас и безумие да се напрягаш в началото, но пък и любимата ти свеки да се върти около теб, няма ли да ти е по-изнервящо newsm78

а колкото за дъщерята в чужбина-ами ако наистина й се налага да замине командировка и няма на кой да остани детето? Още повече ако няма други роднини и да няма кой да го води на градина или училище, защото бащата да речем е от тукашните селф имплоид и душа да му е яка ако излезе и един ден отпуска....как го мислиш тази работа, детето само да си готви и пере ли?

я, горе главата и не тъжи за свекърва си, естествено, че тя ще предпочете дъщеря си отколкото теб (поне по принцип  е така). Все ще върне и тогава ще може да те отмени с туй онуй, но не забравяй-само АКО ТЯ ИСКА, а НЕ КАКТО ТИ ИСКАШ. Tired
За съжаление не винаги нещата в живота са както ние ги искаме!

Гледай си другото детенце и мисли само,че скоро ще гушкаш още едно сладурче Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт