вярно, че никой не ми е длъжен, но за мен е подло!

  • 9 092
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...- командировката на дъщеря й е по-важна от раждането на второто й внуче...

Ето тук ти е грешката и затова си така бясна.
Естествено, че собственото й дете ще е на 1-во място и после разните му там снахи, внучета и т.н.
Пък ти майка си я оправдаш, а свеки не можеш...някак 2-ен аршин ми се вижда.  Thinking

Освен всичко останало, ти като забременя на баби ли разчиташе да ти гледат детето/децата?
Наистина никой не ви е длъжен, ами се стегни и ще видиш колко добре ще сте си 4-мата. Аз минах по тоз път, не е страшен. Успех.

# 61
  • Мнения: 179
Изобщо никой не ни е длъжен да ни помага с децата.Те са си наши,ние трябва така да се организираме,че да се справим.Майка ми не ми е гледала двете деца дори за ден, когато бяха бебета.За мен е по-добре никой да не се бърка в гледането,защото после стоват много "съветващи",изискващи и пр.

# 62
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Извинете, че не събрах смелост да съм рег-ната, знам, че вече повечето от нас подхождат скептично към теми, пуснати от анонимни, но поне да си изкажа болката, пък дали съм права или не- вие решете.
Чакам бебе. Второ, имам вече дете, което ходи на градина.
Вчера свекърва ми заяви, че след пет дни заминава за чужбина, при дъщеря си, за ШЕСТ МЕСЕЦА, за да й помага, че тя горката сам-сама, трябвало да ходи в някаква командировка и нямало кой да й гледа детето. Кога е командировката?- питам аз. Ми хмъхмъ там не знам хм хм. Конкретен отговор- нц.
Детайли: Ще раждам секцио. Майка ми започва учебната година точно тогава- не може да си вземе отпуск от първия ден.  Мъжа ми работи като вол от тъмно до тъмно, обеща да си вземе отпуск.Само че аз разчитах на помощта й и тя го знае.

Еми бясна съм. Естествено, бесът ми е продиктуван и от факта, че не понасям  свекърва си и каквото и да направи, ме дразни. Но това просто преля капката- командировката на дъщеря й е по-важна от раждането на второто й внуче .  Ще кажете - никой не ми е длъжен, но аз съм възпитана в традиционен дух и смятам, че няма нищо неправилно в това, родители да помагат на децата си, както навремето техните родители са им помагали.  Просто нещата трябва да се степенуват.
Как може да ме зареже в тоя момент бе?!? Почти сто процента съм убедена, че нарочно си вдига дърмите за толкова време- като си дойде в България, бебето ще е на 3-4 месеца- супер, на баба сладурчето, баба колко ще му се радва #Cussing out
Бясна съм и на себе си, че тия работи не й ги казах. Нямам смелост. Мъжа ми застана на нейна страна- горката му сестра, жива да я оплачеш, тя там сам-сама/като че ли аз съм направила избора й/, той щял да ми помага на мен. Знам че ще ми помага, просто се чувствам ужасно пренебрегната . Сякаш няма да раждам, ами съм поискала да ми гледа детето за да отида на кафе.

Така де. Много объркано стана, поне си го казах. Дано ми олекне, че направо вра и кипя от вътре,  #Cussing out киселини ми излязоха от яд Laughing Знам, че и неприязънта ми към тая жена ме кара да не съм обективна, но се ла ви.

Господ да ми прости, направо се моля самолета на свекърва ми да прелети над Бермудския триъгълник.

Не виждам за какво ти е свекърва ти. Аз най-малко от всичко бих искала свеки да ми помага. Щом те дразни няма да е добре. Пък и какво толкова има да ти помага,след като ти е второ дете? Вярвай, че ще справиш и разчитай само на себе си. И моите и двете деца са със секцио родени.Никой не ми е помагал, аз не исках дами помагат и се справях повече от чудесно. Не е толкова страшно.Имам позната, която не вдигаше детето си 6 месеца, защото била родила със секцио. Shocked

# 63
  • Мнения: 2 019
и аз мислех като теб но като се роди сина ми ми бе6е по добре сама да се занимавам с него сигурна сам 4е 6те се справи6.такива са хората а като си помисл6 4е 6те е баба #2gunfire

# 64
  • Мнения: 313
Горе главата, обяснимо е противоречивото ти настроение предвид бременността.Мисля си, че трябва да гледаш по-позитивно. Доколкото разбрах не сте в цветущи отношения.Радвай се,че няма да ти се пречка и да ти дава наставления. Whistling Незнам как си родила първия път, но ако нямаш усложнения при секциото възстановяването е бързо.Сигурна съм,че ще се справиш и сама, още повече, че знаеш какво ти предстои, защото вече си отгледала едно детенце.Леко раждане и повече позитивни емоции. smile3525

# 65
  • Мнения: 1 761
Изобщо не е подло.Жената отива да гледа внучето, което няма дъщеря и на кого да остави.А при теб ще е твоя съпруг.

За мен тези изкуствени "задължения" не са традиции, а семейно лазене по нервите.
Не намирам за нещо специално кръщаването на децата на някоя баба,както и прекалените очаквания за помощ от страна на бабите.Те ако са искали да гледат деца са изгледали техните.Над една определена възраст старите хора имат нужда от спокойствие.

# 66
  • Мнения: 1 202
Започни да мислиш в обратна посока, колко ще е хубаво да си сама с детето и мъжа си Praynig
И да нямаш излишен дразнител който не можеш да търпиш/свеки/ Mr. Green!

# 67
  • Мнения: 1 866
Ооо, мила, ти малко инфантилно вярваш, че свекърва ти ще вземе да се съобразява с теб и ще пренебрегне дъщеря ти...Събуди се! Такъв филм няма и по-добре веднага да го разбереш. А и не разбирам за какво ти е свекърва ти да ти помага, ако толкова я мразиш? Аз дори и майка си не пуснах да помага с първото дете (секцио), а нея много си я обичам, но просто не исках да ми се пречка. Сега пак ще раждам секцио и съм казала също, че не ми трябва помощ. Мъжът ми помага достатъчно. Супер татко е! Heart Eyes

Ето ти пример от нашето семейство. Свекърва ми живее в чужбина (мъжът ми е чужденец) и ще заминава на почивка в друга държава точно, когато ще раждам. Братът на мъжа ми ми каза преди няколко месеца, че държи майка му да замине по едно и също време като него, защото ще ходят на едно и също място. Аз как трябваше да го приема? Че тяхната почивка е по-важна от внучето/племенничето, което ще се ражда? Ами не го приех така. Даже веднага казах на брат му, че много добре ще е така и че после свекърва ми може да дойде есента да види внучето като е малко поотраснало и аз съм си починала от раждането. И побързах да споделя това и със свекърва ми. И й спретнах един дългичък списък с неща които са ми необходими за бебето и тя съвестно си го изпълни и даже вече ми е изпратила колетите.  Grinning Трябва да се научиш да извличаш изгода от ситуациите и да не се нервиш излишно. Сега зълва ми пък ще ражда и знам, че другата снаха (жената на брата на мъжа ми) ще ревнува със сигурност. Тя така като тебе се обижда, че свекърва ми не я зачитала или съобразявала с нея, че зълва ми била на първо място. Ами казах й същото като на тебе. Да не си прави илюзии, а да си гледа живота.

# 68
  • Мнения: 1 288
аз пък напълно те разбирам. и аз се дразня на моята свекърва. но след секциото доста бавно се възстанових и й бях много благодарна, че беше вкъщи да ми сготви, да ми поднесе, да ме отмени в нещо. вярно, че избяга още след първата седмица, защото не й се работеше много, но все пак помогна.
не съм съгласна, че сами трябва да си гледаме децата. който иска така, добре. но аз като знам колко са им помагали моите баби, ми се вижда нечестно сега те да се веят напред назад. още повече да разнасят снимка на внучето и да се хвалят, а да не са му виждали очите от месеци.
успокой се преди всичко. нека върви, прав й път. наистина там е дъщеря й сама. ти нали си имаш най-ценното- мъжа ти и бъдещото детенце. той ще ти помогне, ще се справите. не си трови живота. свекървите не можеш да ги промениш- ти все си оставаш чуждата за тях.
  bouquet

# 69
  • Мнения: 5 468
Щом те дразни, каквото и да направи, за какво ти е? Rolling Eyes
Аз съм казала отдавна - Родя ли второ дете, по език да се влача - помощ Crazy /ОПАЗИ БОЖЕ!!!/ не ща! Crossing Arms
За какво ти е? Да те дразни и изнервя ли? Ари холан... не се ядосвай толкова Whistling.

# 70
  • Мнения: 14 654
много ме същиса темата . хем не понасяш свекърва си, хем се дразниш , че заминава и няма да ти помага ?! ами дъщеря и - защо да не помогне на дъщеря си , като има нужда. много ясно че ще предпочете да помогне на собственото си дете. ще се справиш и сама, то се знае. щом отношението ти към нея е толкова негативно, по-добре да нямате много допирни точки, а и сигурно и тя го е усетила . аз не бих предложила помощ на някой, който ме мрази

# 71
  • Мнения: X
Не те разбирам ама хич!

И какво, като раждаш секцио - и аз така раждах и бях къде - къде по-добре от много нормално родили. Освен това си гледах детето сама, мъжът ми само си взе отпуск две седмици и това е. Никой не ми е помагал и то, защото ние решихме така - колкото и да ни е трудно винаги е по-добре да не ни се дава акъл и да ни се бъркат. Освен това ти не я понасяш, но изискваш помощта и - е, извинявай, но що за нахалство е това...............

И какво толкова, ще ти е трудно, но ще се справиш, ами майките на близначета без помощ, ами майките с породени дечица без помощ.....не е толкова трагично. Така, както описваш е все едно сега, като ще раждаш всички са ти длъжни. На дъщеря и сигурно също е много, много трудно и ако няма на кой да разчита е разбираемо.

Не си права, според мен.

# 72
  • Мнения: 6 390
И от мен нищо ново няма да чуеш  Laughing
Не ти разбирам проблема, а и мисля че хормоните ти идват  в повече  Wink Laughing
Добре че не си казала каквото си мислила, защото ми се струва абсолютно безмислесно  Crazy
Дразните , не те дразни, ама що ще помага на нея, а не на мен  Crazy
Дразненето е може би взаимно, затова единственно може да се радваш че няма да ти помага   Wink
Въобще не е болка за умиране секциото, ще се оправиш, вярвай си малко повече, все пак 2.ро дете чакаш, знаеш какво те чака  Wink Peace

# 73
  • Мнения: 54
По добре се радвай че няма да ти се пречка.Естествено е да предпочете дъщеря си.И не мога да разбера хем я мразиш  newsm78 и същевременно я искаш да ти помага.

# 74
  • Мнения: 7 914
Една майка винаги ще предпочете дете си! Peace
 Пък и все пак не си сам самичка.. майката ти е около теб, мъжа ти...
Ти да не би да искаше да разждаш понеже свекърва ти, която те дразни за всичко ще е около теб? newsm78

 Peace

Спокойно, ще се оправиш и без нея...

Общи условия

Активация на акаунт