?? Какво да поръчам от България - идеи моля...

  • 3 381
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
# 16
# 17
  • Мнения: 2 257
Иначе повечето неща вече са изброени (внимавай с храната, луканка например, не знам за Европа как е, но тук да пренесеш луканка е почти абсурд- конфискация + глоба на митницата;

Всяка година вкарвам "контрабанда" и още не са ме усетили. Миналата даже вкарах и мъжа си в грях. Имам чувството, че зависи от много неща дали ще успееш да ги вкараш. Не казвам обаче, че не е вярно това, което си написала, защото наистина едно 90% от храните се конфискуват по американските летища.

# 18
  • Мнения: 649
джоджен - мента ли е?  newsm78 значи minze на немски???

# 19
  • Мнения: 6 167
джоджен - мента ли е?  newsm78 значи minze на немски???



джоджен и мента е едно и също нещо (в БГ има няколко вида мента, които наричаме джоджен). И аз скоро разбрах.

поради това, че мохитото се правело с джоджен, а в др. рецепти пише  с мента.
та... накрая ми обясниха , аз прочетох в Нет-а и  научих нещо ново.
на немски хич не знам как е Peace

# 20
  • Мнения: 1 393
Иначе повечето неща вече са изброени (внимавай с храната, луканка например, не знам за Европа как е, но тук да пренесеш луканка е почти абсурд- конфискация + глоба на митницата;

Всяка година вкарвам "контрабанда" и още не са ме усетили. Миналата даже вкарах и мъжа си в грях. Имам чувството, че зависи от много неща дали ще успееш да ги вкараш. Не казвам обаче, че не е вярно това, което си написала, защото наистина едно 90% от храните се конфискуват по американските летища.

Дааа, и ти си права, знам че минава понякога. Моето изказване е базирано на опит от 2000 год., когато майка ми и конфискуваха именно луканка (забележи, преди Септ.11) и я накараха да плати $50 глоба. Преди това ми носеше и тя безпроблемно (и не само тя).
След това не съм и молила вече никой да ми носи, а и сама не съм си носила, хем ти знаеш, че при нас има вече (ако трябва, кажи да пращам  Laughing). виж за добрия стар маврут- няма тук, да му се не види, и аз бих вкарала мъжа си в грях за някое шише "в повече".  Wink

Елена, гьозум = джоджен, просто диалектно наименование (напр. моята баба в Ст. Загора така му вика).
А за мента и джоджен, че е едно нещо не си много права, аз ги отглеждам и двете в градинката пред къщата ни, едното ми го донесоха чак от БГ на семена (естествено пресен джоджен тук няма), докато мента тук бог дал.
Но може би мохито става и с джоджен, не знам, ще го "побългарим" ако трябва, не се бях сетила да пробвам.  Peace

# 21
  • Мнения: 7 914
Може да ви се стори смешно , но аз наистина се затруднявам какво да си поръчам от бг.
Майка ми идва в края на месеца и досега съм се сетила само за лютеничка, 2-3 луканки и едно прехвалено кремче за подсечено дупе.
Дрехи не искам, но и не се сещам за нищо друго  newsm78
Ако може да споделите какво си поръчвате или бихте поръчали от бг, за да почерпя и аз идейки ще съм ви много благодарна  Hug

 чубрица
 книжки
 лютеница
семки
ако мяташ да оставаш завинаги къдто си - детските ти снимки + всякакви други Peace

# 22
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105

Елена, гьозум = джоджен, просто диалектно наименование (напр. моята баба в Ст. Загора така му вика).
А за мента и джоджен, че е едно нещо не си много права, аз ги отглеждам и двете в градинката пред къщата ни, едното ми го донесоха чак от БГ на семена (естествено пресен джоджен тук няма), докато мента тук бог дал.
Но може би мохито става и с джоджен, не знам, ще го "побългарим" ако трябва, не се бях сетила да пробвам.  Peace

Дааа - ментата и джоджена са едно семейство, но не точно същото нещо. На английски има разграничение:

мента = peppermint, или Mentha Piperita
джоджен (гьозум, по Пловдивски) = mint, Mentha ...... забравих каква беше...

Първото е много по-ментово от второто.

MrsG, възползвах се от линковете за книжки и музика, много благодаря!

Моята поръчка би била за това, храните си ги доставяме оттук. 

# 23
  • Мнения: 98
Ами аз се върнах от БГ преди по- малко от седмица и си донесох
1. Книги - предимно български. но и някой световни класики
2. Списания- Егоист, Плеибой, Блясък, Наш Дом
3. Българска музика- Предимно стари хитове на Ритон, Васил Найденов, Ваня Костова и Фамилиия Тоника, Щорците, БТР
4. Лекарства предимно болкоуспокояващи - Аулин, Спазмалгон
5.Нови снимки на близки и по-далечни роднини и приятели
А за храна е по- добре да потърсиш начин за доставка по пощата,защото по- летищата правят доста сериозни проверки.

# 24
  • Мнения: 8 163
Смрадлика. Доста. За след раждането.

Мустела в БГ е с цена 1/3 от тази тук. Ако си почитателка на тази козметична фирма, поръчай.

DVD-та с филмчетата на Дисни с български дублаж.

# 25
  • Мнения: 3 367
..аз помолих само за буйки на КОКО за Стефан,Ния изтормози едни такива до зуко,1удесна работа свършиха..
откак имаме онлайн магазини аз не поръ1вам нищо (много книги детски имаме ,дискове и касети,1удесна работа вършат да се въртят в колата и у дома)

# 26
  • Мнения: 1 178
И на мен ми се струва, че има разлика между джоджен (гьозум и в Бургас така му казват Peace) и мента, а когато търсих тук по магазините, попаднах на minze, но реших, че това е мента, а аз я пия само на чай или алкохол ( doh спомняте ли си питието мента, много разхлаждащо за през лятото, ще си го включа в списъка)

За разпоредбите на немските митници нямам идея, но и не ми се рови, ако мине луканката мине, ако не здраве да е, все пак количествата са минимални, ще кажа на мамйка ми да носи актуална моя снимка с големия корем и дано се смилят  Hug
а иначе когато ми изпратиха колет за коледа, луканката се бе развалила, така че не ви съветвам по пощата.

Смрадлика. Доста. За след раждането.
прости невежеството ми, но не се сещам, за какво точно служи?

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099


Смрадлика. Доста. За след раждането.
прости невежеството ми, но не се сещам, за какво точно служи?


Помощно противовъзпалително и антисептично средство за бани и компреси при кожни заболявания - трудно заздравяващи рани, хемороиди, при заболявания на устната кухина-стоматити, гингивити; за вагинални промивки.

много добра идея е дала Абаджиева


# 28
  • Мнения: 649

За разпоредбите на немските митници нямам идея, но и не ми се рови, ако мине луканката мине, ако не здраве да е, все пак количествата са минимални, ще кажа на мамйка ми да носи актуална моя снимка с големия корем и дано се смилят  Hug


аз си дойдох преди една седмица от БГ и на летището в Кьолн никой не ни провери, за късмет, защото доста луканка носихме  Flutter
аз взимам винаги от тази, която е вакуумирана и не се разваля толкова бързо

# 29
  • Мнения: 5 183

Смрадлика. Доста. За след раждането.
прости невежеството ми, но не се сещам, за какво точно служи?



Само да допълня, 4е на смрадликата в Бургас й казват Тетра  Wink

Общи условия

Активация на акаунт