Халацион при малко дете

  • 2 764
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте! Дъщеря ми е на почти 2 години, от 3 месеца имаме проблем с дясното оченце- първо се появи един ечемик, вътрешен на долния клепач, после още 2, после на двете места повтори и така сега сме с халацион- 2 броя- и с почти насрочена дата за операция - отказах, но имам време само 10 дни да реша окончателно. Проблема е, че през цялото време тук ( не сме в България) я лекуват само с Тобрадекс за мазане ( само веднъж имаше и капки и трябваше да правим студени компреси за седмица), та вече повече от 2 месеца я мажем само с това. Може на някои да им се стори глупаво, но не искам да я оперират- знам, че е лека операция- казаха 15-20 мин, но ме притеснява упойката, после след операцията, а и това, че няма гаранция, че няма да се появи отново. Дали някой е имал такъв проблем? Не знам какво да правя!

# 1
  • Мнения: 29 263
Моя позната страдаше от появата на много ечемици, но не в детска възраст. Помня, че ѝ бяха изписали да пие големи дози вит. С и бирена мая. Може да се консултирате за подобно лечение, но не знам дали е подходящо за малко дете.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Синът ми страдаше доста от ечемици. Разбирай- огромни и на двете очи. "Лекували" сме с антибиотици и стероиди, но ограничен период. След това оставяхме да си минат от самосебе си. Доста време отнема.
Пробвайте някакви " бабешки" рецепти.

# 3
  • Мнения: 112
Благодаря, момичета! За жалост, казаха, че витамините не играят роля. Въпреки всичко започнах да й давам рибено масло ( четох тук, в сайта, не помня името на специалиста, но препоръчваше точно това). Ясно ми е, че за 10 дни каквото и да правя, няма да мине- въпроса е, дали да изчакам, дали да се прибера в България да я лекувам, дали да се примиря с операцията, въпреки страховете ми. Ще търся някаква възможност да се консултирам с български специалист от тук- ако има някакъв начин.

Вики, колко време ви отне, докато се излекувахте?

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Моето мнение е да направите няколко консултации с различни офталмолози, по възможност- детски. За София бих препоръчала д-р Росица Лолова.
Ами колко време- последния път излязоха май месец, мазахме и капахме около 20 дни, до месец, виждаше се, че започнаха да се смаляват, но процесът беше изключително бавен, имаше червени белези и есента, когато започна детска градина, но да речем, до към НГ имаше съвсем, съвсем дискретни белегчета, които само аз виждам. Значи, горе- долу- около 6м.
Трябва да се открие причината, възможно е да се касае за далекогледство, хубаво е да погледнете и кръвната захар. При нас не се откри конкретна причина, възножно е да някаква сезонност, защото се случваше винаги пролет.
Витамините укрепват организма, а ечвмиците говорят за спад в имунната защита. На нас ни препоръчаха и ограничаване на захарта.

# 5
  • Мнения: 112
Аз четох много неща и затова повдигнах въпроса, дали няма да помогнат витамини- отговора беше не, това няма значение. И за кръвни изследвания се надявах да направят още като ходихме втория път при личната, но досега 3-ма лекари и 6 посещения за преглед  в две болници - никой не спомена някакви изследвания. Изписват едно и също, а са сериозни лечебни заведения. Много ми е странно. И все казваха, ще се оправи до седмица, две- единия лекар беше такъв оптимист- не се притеснявайте, няма нищо притеснително...Затова сега ми дойде като гръм от ясно небе...Може би защото е само на едното оченце, затова не пускат изследвания, знам ли...

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
В коя държава сте?
Аз бих се прибрала и за консултация в БГ. Всъщност, така и направихме, защото и тук подходиха повърхностно, но, в интерес на истината, не са ни предлагали операция. Даже аз повдигнах въпроса, понеже като дете ми е премахван ечемик по оперативен път, казаха, че се извършва с местна упойка, но за толкова малко дете би се наложила пълна, а да упояват малко дете за нищо (така се изрази лекарят, че това е нищо) е безсмислено.
По ваши наблюдения, смалява ли се това чудо, или няма никаква промяна?

# 7
  • Мнения: 112
В Чехия сме, в Прага.
Едното, което е в ъгъла,от към ухото и беше доста голямо, виждаше се като топче месо , днес като заспа видях,че е понамаляло- от там явно излезе нещо като гной преди 10-тина дена ( това е единствения път, в който излезе нещо от окото), Другото в средата на долния клепач и фактически първото място, на което излезе ечемик, расте и има три бели точки, връхчета, едното доста голямо. За трети път излиза на това място нещо- предполагам, че преди е било ечемик, а сега халацион- така пише на диагнозата сега.

# 8
  • Мнения: 1
В Чехия сме, в Прага.
Едното, което е в ъгъла,от към ухото и беше доста голямо, виждаше се като топче месо , днес като заспа видях,че е понамаляло- от там явно излезе нещо като гной преди 10-тина дена ( това е единствения път, в който излезе нещо от окото), Другото в средата на долния клепач и фактически първото място, на което излезе ечемик, расте и има три бели точки, връхчета, едното доста голямо. За трети път излиза на това място нещо- предполагам, че преди е било ечемик, а сега халацион- така пише на диагнозата сега.

Здравейте,  публикацията ви е от преди четири месеца,  надявам се, че всичко при вас е в миналото. Дъщеричката ми има халацион от три месеца, всичко е както описвате вие, бих се радвал да малко повече информация.

# 9
  • Мнения: 112
В Чехия сме, в Прага.
Едното, което е в ъгъла,от към ухото и беше доста голямо, виждаше се като топче месо , днес като заспа видях,че е понамаляло- от там явно излезе нещо като гной преди 10-тина дена ( това е единствения път, в който излезе нещо от окото), Другото в средата на долния клепач и фактически първото място, на което излезе ечемик, расте и има три бели точки, връхчета, едното доста голямо. За трети път излиза на това място нещо- предполагам, че преди е било ечемик, а сега халацион- така пише на диагнозата сега.

Здравейте,  публикацията ви е от преди четири месеца,  надявам се, че всичко при вас е в миналото. Дъщеричката ми има халацион от три месеца, всичко е както описвате вие, бих се радвал да малко повече информация.
Здравейте! Нещата приключиха преди 3 години- досега няма проблем. Доверих се на детски хомеопат и така избегнахме операцията. Мога да ви напиша координати, ако желаете. Но не мина бързо- на 5-тия ден имаше някаква минимална промяна в зачервяването в окото, пукна се на 20-тия ден, а напълно се махна червеното след около 5- 6 месеца. Лекарствата ги давах месец.

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте,  Д-р Хюлия Рюстемова , очна клиника Корнеа, Лозенец, София. Имах халацион и точно с 2 процедури изчезна напълно, забравете за операция, възползвайте се от новите технологии и си насрочете час възможно най-скоро. С ДВЕ РЪЦЕ ГАРАНТИРАМ ЕФЕКТ

Общи условия

Активация на акаунт