Препарати за съдомиялна - 10

  • 47 353
  • 766
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 20 157
В къщи се оплакват от кофти миризма, като ползвам гела на Финиш. Thinking

# 91
  • София
  • Мнения: 12 006
Вероятно предозираш спрямо замърсеността или спрямо продължителността на програмата и не се доотмива?

# 92
  • Мнения: 150
Пак ще се включа с въпрос за полиращия гел - индикаторът в съдомиялната постоянно свети, че няма гланц, действително не съм слагала. Но ползвам Феъри платинум таблетки, а там пише, че си имат всичко и няма нужда от допълнителен препарат за гланциране. Има ли проблем да си оставя индикаторът да си свети?

Само да поясня, че ползвам програма на съдомиялната БЕЗ изсушаване, 65 градуса. Към момента съм много доволна и затова не виждам нужда да ползвам гланц.

# 93
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 389
Няма проблем да си свети за гланц.

АЗ се чудя на Сомат още , но се поотказах ,мисля на Астониш да взема 42 за 11 лв в лили .

# 94
  • София
  • Мнения: 12 006
Не е проблем, че свети. Той просто информира, че няма гланц, а дали ти ще ползваш такъв е твой избор. Гланца не е задължителен, той способства само за по-бързото съхнене на съдовете. На 65гр. вероятно се изсушават само от разликата в темепратурата. Моите на 60гр. /без сушене в програмата/ без гланц /ползвам гел, така че нямам в таблетка гланц/ пак изсъхват бързо от самата температура на която са след приключване на програмата.

За сомат - аз ползвам само тях. Имат много добри промоции, даже май още имат в метро.

# 95
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 389
Афродита , кой Сомат ползваш ? До утре има промоция в Кауфланд - Голд 45 бр или всичко в едно 65 за 17 лв.

# 96
  • София
  • Мнения: 12 006
Ползвам гел, т.к. мога най-лесно да си го дозирам и е най-щадящ /тавите ми са основно стъклени/, но го дебна на промоции.

# 97
  • Мнения: 20 157
Афродита, сол ползваш ли?

# 98
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, сол ползваш ли?
Задължително - пак е на сомат. И на финиш съм ползвала - не виждам разлика.

# 99
  • Мнения: 20 157
Ние сложихме Лидълска сол, обаче взе да надира някои чинии. Но пък тенджерите се измиват чудесно, от както я сложихме. Чудя се дали да не я сменя със сол на Сомат или Финиш, дали ще спре надирането? Ползвам таблетки на Финиш всичко в 1.

# 100
  • София
  • Мнения: 12 006
Ние сложихме Лидълска сол, обаче взе да надира някои чинии. Но пък тенджерите се измиват чудесно, от както я сложихме. Чудя се дали да не я сменя със сол на Сомат или Финиш, дали ще спре надирането? Ползвам таблетки на Финиш всичко в 1.
Солта няма как да ти надира нищо, понеже тя не влиза в пряк контакт с чиниите /изключая тази в таблетки/. Тя е в контакт с йонообменната смола, намираща се в йонообменника, който пък омекотява водата, за да не се натрупва варовик в машината и се намира извън видимата част, в която се намират съдовете. Тя и солта е в отделен контейнер, на който само отвора му е от към видимата част, за да е удобен за ползване, но не случайно е със стабилна капачка. Надиране се получава най-често от таблетки, т.к. те са с най-твърди частици, следват ги пароховете, единствено гелът нама как да надира.

# 101
  • Мнения: 20 157
Преди да сложим солта не се надираха, за това така реших.

# 102
  • София
  • Мнения: 12 006
Вероятно е съвпадение с теблетки или прах. Солта реално не отива по съдовете, че да ги надере. А ако под надиране имаш предвид, че стъклото ти излиза "на белезникави облаци" това може и да не е надиране даже, а амортизиране /микропукнатини/ на стъклото. Някои не издържат в миялна, жалкото е, че няма как да се разбере предварително кои. Иначе обикновен стъклен буркан издържа и нищо му няма, комплект чаши могат да излязат така "опушени".

# 103
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
А гела къде го слагате,?До сега съм ползвала само таблетки.

# 104
  • Мнения: 5 906
Там където и таблетката. При мен обаче констатирах, че ако направя отложен старт, гелът полека-лека изтича. Затова го ползвам, като стартирам
 веднага.

Общи условия

Активация на акаунт