За тези, които четат любовни романи № 33

  • 53 029
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 2 315
Аз чета поредицата на Джос Стърлинг за Савантите. Прочетох първа и втора книга и ми харесва. Всяка книга е за различна двойка. За сега само в първата книга главните ходеха на училище. Предполагам, че понеже другите братя са по големи няма да ме занимават с училищна дейност. Подозирам, че затова харесах втората книга толкова много. В книгите досега няма секс.
Много благодаря за линка с фен преводи на Аби Глайнс  bouquet Чела съм издадените от егмонт и я харесвам.

# 736
  • Мнения: 348
След костюмара ще започна и аз Този мъж, макар че мислех за календарното момиче....ще видим общо взето Simple Smile
За момиче от календара ли имаш предвид? Дали е хубава поредицата?

Тази поредица точно. Нямам идея честно казано...не знам дали е интересна.
Не ми се нрави да чета, книга която рекламира елитна проституция, та може и да пропусна.
Не съм решила още.
Сега започнах Арогантния костюмар, но мнооооого тегаво и бавно ми върви, не го очаквах.
Може би ще я оставя и ще започна ММА.
Аз лично много харесах "Момиче от календара", особено първите две книги. Направо са ми останали в съзнанието от всичко,което съм изчела. Бих се определила като консервативна, но въпреки това ми допадна как е представена любовта, проституцията остава на заден план. Доста различно от моето виждане, но  разбирах гледната точка. Дори помня, че плаках, а почти не съм плакала на любовни романи.
"Този мъж" също ми хареса, но си спомням, че по едно време нервите ми не издържаха, да чета какво причиняваше Джеси на Ава...

# 737
  • Мнения: 348
Друга авторка чийто книги харесвам въпреки, че са подчертано еротични /аз предпочитам романтика, съспенс и умерена доза страст/ е Аби Глайнс. Книгите и са вълнуващи. скоро открих в wattpad фен превод на още няколко книги от поредицата Розмари бийч и ви ги препоръчвам:
Ръш * 2 ( Фен превод) е всъщност Rush Too Far книга 1-ва от историята на Ръш и Блеър, но разказана от него.
следват две издадени на бг истории /Блеър и Ръш/
прескачат за съжаление Уудс и Дела
и Take a Chance * 5 ( Фен превод) е всъщност книга 7 от поредицата, първа от историята за Харлоу и Грант. Много ми хареса. Тук започват да маркират и малко от искорията на Бети /Бети, разпасаната приятелка сервитьорка на Блеър/ Много, много плаках за нея в тази книга, въпреки, че само я споменават няколко пъти.
One More Chance * 6 (Фен Превод) е разтърсващо продължение на Харлоу/Грант. Пак плаках, за тях двамата. Отново споменават Бети и ужасно съжалявам, че не е преведена нейната история.
Започната е новелата за "ЕмилиТУ на Киро", но още е в процес н превеждане.
Та, за който е харесал поредицата ГОРЕЩО препоръчвам да прочете и историята на  Харлоу и Грант. Фенпревода е приличен и за хора като мен, които не се справят с четенето на английски е съвсе ОК.

От тази поредица "Розмари бийч" разбирам, че има преведени 1,2,3,4,7 и 8-ма книга. Мога ли да прочета само тях? Завършени истории ли са?

# 738
  • Мнения: 1 130
Аз чета поредицата на Джос Стърлинг за Савантите. Прочетох първа и втора книга и ми харесва. Всяка книга е за различна двойка. За сега само в първата книга главните ходеха на училище. Предполагам, че понеже другите братя са по големи няма да ме занимават с училищна дейност. Подозирам, че затова харесах втората книга толкова много. В книгите досега няма секс.

Любима поредица ми е като най-много ми харесаха историите за Скай&Зед и Кристал&Хавиер. Въпреки че няма по-горещи сцени, всичко друго е на ниво. Heart

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
От тази поредица "Розмари бийч" разбирам, че има преведени 1,2,3,4,7 и 8-ма книга. Мога ли да прочета само тях? Завършени истории ли са?
Chelsea, 1-2-3 е историята на една двойка. 4 е всъщност отново книга 1, но разказана от гледната точка на мъжа /не губиш ако я прескочиш/
7-8 е историята на друга двойка персонажи, които са се появявали в предишните книги
Могат да се четат самостоятелно.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 2 315
Аз чета поредицата на Джос Стърлинг за Савантите. Прочетох първа и втора книга и ми харесва. Всяка книга е за различна двойка. За сега само в първата книга главните ходеха на училище. Предполагам, че понеже другите братя са по големи няма да ме занимават с училищна дейност. Подозирам, че затова харесах втората книга толкова много. В книгите досега няма секс.

Любима поредица ми е като най-много ми харесаха историите за Скай&Зед и Кристал&Хавиер. Въпреки че няма по-горещи сцени, всичко друго е на ниво. Heart
На мен втората ми е любима. Не само заради любовната връзка,а и заради многото действие. Усещам, че и на мен ще ми стане любима поредица  Heart Eyes Много ми харесва семейство Бенедиг. Нямам търпение да прочета останалите книги.

# 741
  • Мнения: 4 035
Аз пък чета Миг преди винаги. Супер бавно ми вървеше първата книга, сега и втората така. Лошото е, че съм такава, че никога не изоставям книга, почна ли я, трябва да я прочета докрай. Направо ме е яд на себе си колко се бавя. Вече сигурно месец и съм до 1/3-та от втората книга. Не знам дали ви се е случвало да намерите книга, която в момента, в който започнете да я четете и да ви се приспива. Е моята е точно такава. Искам следващата да ми е някоя по грабваща и се чудя за поредицата Братство на черния книжал. Умувам го още де, защото щом е поредица означава, че следващите няколко книги ще са все от нея. А има толкова други, които съм си записала да прочета.

# 742
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Честно - досега Арогантния костюмар е най-ужасното, което съм чела от любовните романи. Толкова мудно, претупано, никаква химия между героите.... Не мога, а и нямам грам желание да я довърша.
Започнах сноюи ММА книга 1 и това е вече друга бира. Трудно се откъсвам от нея.
"Този мъж" също ми хареса, но си спомням, че по едно време нервите ми не издържаха, да чета какво причиняваше Джеси на Ава...

Може ли малко по-подробно - някакъв психар ли е? Детайлите не ми развалят удоволствието от книгите Simple Smile

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Маги, на мен пък ММА не ми хареса и не я дочетох, а Арогантен костюмар май ми хареса.
И по повод писаното от ioana_g, и аз бях така - не оставях книга без да я приключа, но истината е че има толкова много хубави книги, че вече не губя време с такива, които не ми харесват /или поне в момента не ми се четат/, оставям и минавам на следващата.


"Този мъж" също ми хареса, но си спомням, че по едно време нервите ми не издържаха, да чета какво причиняваше Джеси на Ава...

Може ли малко по-подробно - някакъв психар ли е? Детайлите не ми развалят удоволствието от книгите Simple Smile
Аз съм вече на 40% от книгата и ... той е странен, но аз пък нея не мога да разбера. Лигла някаква, "много ни е хубаво заедно", "май съм влюбена в него", а после му вързва тенекия, крие се от него, лъже го ...  ЗАЩО?! и тя не знае. Поне до момента Джеси не и е направил НИЩО /освен секс, цветя, защитава я - малко неандерталски, но .../

# 744
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Маги, на мен пък ММА не ми хареса и не я дочетох, а Арогантен костюмар май ми хареса.



Аз съм вече на 40% от книгата и ... той е странен, но аз пък нея не мога да разбера. Лигла някаква, "много ни е хубаво заедно", "май съм влюбена в него", а после му вързва тенекия, крие се от него, лъже го ...  ЗАЩО?! и тя не знае. Поне до момента Джеси не и е направил НИЩО /освен секс, цветя, защитава я - малко неандерталски, но .../

Значи ще ти споделя, ако някоя друга книга не ме грабва Simple Smile

Не знам какво точно, но имаше нещо по-различно от другите им книги, които четох.
Най-много ми хареса Егоцентрикът, после Шефът...а тази изобщо. Даже поредицата След ми се стори в пъти по-добре написана. Може би ще ѝ дам шанс след някой друг месец.

# 745
  • Мнения: 348
"Този мъж" също ми хареса, но си спомням, че по едно време нервите ми не издържаха, да чета какво причиняваше Джеси на Ава...

Може ли малко по-подробно - някакъв психар ли е? Детайлите не ми развалят удоволствието от книгите Simple Smile
[/quote]

Скрит текст:
Постоянно вършеше някакви глупости, които я нараняват, но най-много ми е останало в съзнанието, как Ава го завари в кабинета му гол и го биеше една негова подчинена с камшик...

# 746
  • Мнения: 348
Аз пък чета Миг преди винаги. Супер бавно ми вървеше първата книга, сега и втората така. Лошото е, че съм такава, че никога не изоставям книга, почна ли я, трябва да я прочета докрай. Направо ме е яд на себе си колко се бавя. Вече сигурно месец и съм до 1/3-та от втората книга. Не знам дали ви се е случвало да намерите книга, която в момента, в който започнете да я четете и да ви се приспива. Е моята е точно такава. Искам следващата да ми е някоя по грабваща и се чудя за поредицата Братство на черния книжал. Умувам го още де, защото щом е поредица означава, че следващите няколко книги ще са все от нея. А има толкова други, които съм си записала да прочета.
И аз като захвана книга и не я оставям, колкото и да ми е скучна. Сега в момента чета "Братството на черния книжал". Книгите са 18, 15 са преведени на български. Сега съм в края на 6-тата, книгите не са кратки, до сега всяка следваща е по-дълга от другата. Една книга я прочитам за 2 дни. Интересни са горе-долу, щом постоянно чета като мога, но ме дразни това, че се разтягат много локуми. В историята на една двойка се вмъкват отделните историите на други персонажи, което ме дразни, защото нямам търпение да науча какво се случва в главната история. Иначе сюжетите са еднотипни и фантазиите на авторката ми идват в повече, когато се опитва да събере накрая двамата влюбени, особено в книгата за Вишъс и Джейн. Почнах да чета поредицата, защото просто нямаше какво друго да чета, но не съжалявам. А и хубавото е, че докато я изчета ще си набележа нови книги тук от форума.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 22:56 от ~Chelsea~

# 747
  • София
  • Мнения: 30 142
Аз все още чета "Истината за лорд Стоунвил", защото нямам много свободно време. В началото малко мудно върви историята, но взе да става интересна.

Прочетох я. Нищо особено, но е лека за четене и става за преди сън.

Започвам "Обяснения в омраза".

# 748
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
От Братството на Черния Кинжал прочетох и Бъч. Засега най ми хареса за Рот,после Рейдж и Зи са ми на едно ниво и накрая Бъч. Мариса като женски образ не ми допада особено,но пък има много интересни обрати,на мен ми харесва,че вървят паралелно и историите на другите двойки. Сега малко реших да сменя вампирската тематика и "да изляза на светло " Relaxed Препрочитам стари исторически,чете ми се обаче нещо за Дивия запад,индианци ... Нещо,където не се понасят главните ... някакви предложения ?

# 749
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
За Студен слънчев ден съм с леко смесени чувства, ...............
mecani , историята си изглежда съвсем ученическа, но мен ме грабна откъса публикуван от издателството. Би ли споделила още две-три думи за нея като я завършиш, че се чудя дали да си я купя.
приключих книгата и идвам да ти кажа мнението си - историята е абсолютно ученическа .. аз на твое място не бих я купила, а бих чакала да излезе някъде из интернет .. също като теб бях много заинтригувана от резюмето на книгата, но самата книга е слаба .. става за убиване на време, но не е нищо особено .. завръзката /тоест ние разбрахме, че Уес изпитва нещо повече от приятелство към нея/ се случи в 12та глава, а целувката между двамата дойде чак на 188 страница и освен това Холанд уж аааадски много го харесваше, пък през цялото време поставяше всичко останало пред чувствата си към него .. и като цяло поне за мен Уес беше много по-обвързан и емоционален, отколкото тя /той й каза, че я обича, от нейна страна не видяхме подобно нещо /.. доста неравностойно беше положението .. през цялото време имах усещането, че авторката дава заявка за голяма драма, но не знае как да я конструира в книгата и въпросната драма й се изплъзва ..

Започнах новата на Мия Шеридан и съм много заинтригувана .. надявам се и нататък да върви така добре ..

Общи условия

Активация на акаунт