Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 497
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 141
Заниманията на сина ми официално приключиха в петък. Днес и утре си го пишат ваканция и от сряда тръгват на лятно училище, което си е организирано пак от тяхното училище. Не можело по-рано, защото според МОН последният учебен ден бил на 16.06 Neutral Face
Иначе в сряда трябва да върнем учебниците за 4-ти клас.
"Сърце" е доста тежка книга по спомени, интересно как ще я оценят съвременните деца...
Ако въобще я оценят...А имат нужда точно от нещо такова, което да им набие, че всъщност са късметлии
Добре казано!

# 661
  • Мнения: 11 818
За книгите - още не са ни изпратили списък, но със сигурност искам и се надявам да прочете поредицата за боговете на Рик Риърдън!
За съжаление, никак не му се чете, освен това продължава да чете много бавно и аз все така се тревожа - имаме този проблем от 1. клас и все се надявах, че ще го изчисти до 4-ти. Е, има подобрение, но е далеч от това, което ми се иска, а и много сравнявам с кака му, която чете доста.. Единственото ми успокоение е, че чете с разбиране, мног е паметлив също и ми разказва с доста подробни детайли прочетеното.
В момента влачи 3-тата Хари Потър, сега излиза повече и съвсем намали четенето. Май ще наложа пак задължително ежедневно четене, но ще помисля дали да е в минути или в страници..

# 662
  • Кърджали
  • Мнения: 10 268
Днес си учиха. Утре ще ходим да занесе учебниците и да си вземе свидетелството, списъка за четене. И някакви неща имало да попълват родителите. Така чесвърши тази странна учебна година. Единственоъо, което мога да ѝ дам като положително е, че свикна да учи вкъщи, нещо, което ще ѝ е нужно ако иска да поддържа успеха си догодина. В събота ще имат едно импровизирано тържество за края на учебната година е едно заведение. Поне ще се видят след 3 месеца раздяла.

# 663
  • Мнения: 11 818
Ние нищо не организирахме.. Sad Само в 13 ч. децата ще се срещнат за обща снимка и поднасяне на подарък.

# 664
  • София
  • Мнения: 6 142
Ние върнахме учебниците още в четвъртък, в петък се снимаха. Днес са имали 1ч, но девойката дойде с мен да ми е опора, докато вися да чакам седмокласника, та само младежът е бил в час. Утре пак ще имат. Днес излязоха и резултатите от изпита в НГДЕК и по мои сметки девойката е вътре. Сега ще има голямо чудене да я преместя ли.

# 665
  • Мнения: 11 818
milasara, ау, наистина трудно решение и браво! Тя иска ли го много? Стискам палци на малкия батко!! Two Hearts

# 666
  • София
  • Мнения: 6 142
Сиси, не, тя иска да си пази комфорта, а аз искам да ги разделя. Най- големият проблем е локацията на НГДЕК, логистиката ще стане много сложна с 3ма в различни училища. Малкият батко си ходи сам де, ама все понякога се налага или ми се иска да му спестя пътуването с градски транспорт. Нея не виждам как ще я оставя да се придвижва сама в Модерно предградие.

# 667
  • София
  • Мнения: 5 285
Да разбирам ли, че всички сте приключили с учебните занятия?
Ние се влачим още....днес - изходния по ЧО, за утре имаме някакво стихотворение да напишем?!? Леко съм гневна

И днес било учебен ден, мернах домашно по английски, малко вече на мен ми се повръща, на децата - не знам.
Учебниците ще връщат родителите - отново не е помислено за дистанция - 30 минути за целия клас - някакъв тотален абсурд, и, разбира се, посред работния ден.
А нашето училище има от 5 клас паралелка с повече математика, за която има прием и се очаква след първоначален тест децата, които са го минали, да ходят присъствено още 10 дни в подготовка за финалния тест за прием. Честно казано в настоящата ситуация ми е супер изнервено, после си казвам, че може да не мине първия тест. Така или иначе трябва да идат за тоя тест, да се омешат едно хубаво, голям праз, че някои спазват правилата, а други не - какъв контрол имат на поведението си едни деца в 4 клас в крайна сметка... Изключително тъпо решение, те матурите махнаха, а такива "сбирки" си се провеждат :/
П.С. Сега дочетох повечето мнения в темата - ами че то всички ще се държат все едно няма нищо - събирания, вкл на закрито, празнуване, неспазване на дистанция, нищо О.о
Признавам си, че не го разбирам.

# 668
  • София
  • Мнения: 6 088
Ние ще връщаме учебниците септември.
Вчера на практика не учиха, госпожата беше квестор. Днес имаме график за индивидуално взимане на свидетелствата, но уж ще се събираме в близкия парк за снимки. И аз не съм ОК да се сбутаме на закрито, надявам се времето да позволи да го избегнем.

# 669
  • Мнения: 11 818
milasara, каквото и да решите, знам, че ще се справите! А и децата растат! Wink

зелено човече, ние ще връщаме учебниците от 8 до 13 ч. точно, за да няма струпване. Инструктирани сме, ако се засечем с друг, да се изчакаме навън. А в 13 ч. просто за 5-10 мин. децата ще поднесат подаръка на госпожата и ще им направят снимка (1-2 родители и едва ли всички деца ще отидат). Иначе имаше идея да организираме нещо в парка, но отпадна, аз това имах предвид.

# 670
  • Мнения: 8 244
При нас учебната година приключи.
Вчера имахме кратко тържесво в парка и после децата поиграха. Получи се хубаво и за родители и за деца.
Това е последният им ден с този клас тъй като училището е начално.
Изпитите които предстоят са присъствени но реално децата ходят на малки групи по няколко часа вече от седмица.
Учебници ще връщаме тази седмица.

Milasara стискам палци да намерите вариант. Видях че хич малко деца не са кандидатствали в училището.
Детето ми учи в училище с подбор и виждам разликата в нивото и желанието на децата.

# 671
  • Мнения: X
И при нас има някакъв "график" за връщане на учебнци и прочее. Всичко това е адски странно, нощните клубове и заведенията - работят, децата не могат да се видят с приятелчетата си...

# 672
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Тържество по случай завършването ще имаме в събота.
Ще бъдем в заведение с голяма градина.
Там класната ще раздаде свидетелствата и списъка с книгите,които трябва да се прочетат през ваканцията.

# 673
  • Мнения: 1 705
А аз просто нищо не знам, питам детето, не са им казали, дали утре ще връщат учебници, дали вдругиден, ама в петък ли... тържество няма, събиране никъде с никой не се организира, малко ви завиждам за събиранията в парка, ние май няма да се сбогуваме с класа... За почерпка не се говори, за подарък на учителките също... Чакам да видя кога някой ще каже нещо, няма организация, няма и идея за такава... Днес учиха пак нещо, сега чака да имат час по музика. Само учителят по рисуване беше записал едно трогателно прощално клипче за довиждане, от другите ни гък, ни нищо... Точно накрая малко се разочаровах.

# 674
  • Мнения: 913
Нашите и днес си учат, вчера имаха даже и домашни. Не знам какво точно учат, т.к. всичко по учебници, тетрадки, сборници е попълнено още от миналата седмица, но си карат онлайн часове. Учебниците ще се връщат по график на 18.06 (създадена е организация от 08.00 до 09.30 по номера) и след това ще им се дадат и свидетелствата на открито (на парка), та сигурно и ще поиграят. Няма как след като 3 месеца не са се виждали.
При нас ще има още малко напън, за да мине и изпитът по математика, че ще се пробва за МГ и след това вече ваканцията може да започне Simple Smile Има ли други кандидати за МГ? На моето много повече ѝ се отдават литературата (чете страшно много и пише доста прилично, с желание) и английският, но през тези четири години ходеше и на доста състезания по математика и иска да се пробва и за МГ. Моите лични наблюдения са, че при нас децата на състезанията по математика и състезанията по БЕЛ през годините бяха все едни и същи. С някои от тях се сприятелиха и сега иска да отиде в училище с подбор, където ще бъде с такива деца, а в града ни училищата, които ще проведат тази година реален подбор са сведени до МГ. Да се надяваме да сме здрави до 28.06 и да се представи добре, за да си осъществи плана. Ако пък не стане, здраве да е. След 7ми клас отново.

Общи условия

Активация на акаунт