Камъни в жлъчката - тема 6

  • 27 214
  • 821
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 3 326
Аз след операцията за жлъчка повръщах докато не започна да действа лекарството срещи гадене. След първото секцио не повръщах, но бях със спинална упойка, а сега преди секциото анестезиолога ме пита как понасям упойките и като разбра, че съм повръщала ми сложи предварително лекарството. Наложи се да ме преспят, че нещо не ме хвана спиналната, а трябваше вече да започват. И излязох много лесно от упойката без повръщане.

# 781
  • София
  • Мнения: 300
Привет, махнаха ми жлъчката преди три дни Simple Smile. Планирана и лека операция, в Токуда, доц. Маринов. Продължила е 45мин., без особености, само малко сраствания, имам си 12-13 камъчета за спомен. След събуждането бях доста зле - повръщах 3-4 пъти (на всяко изправяне) и спях почти 12часа. Обезболиха ме добре и не ме е боляло. Втори и трети ден сън ужасно отпаднала, сънлива и нервна, това нормално ли е според вас? Днес ще си махам лепенките и мога да се къпя Simple Smile - нормален, дълъг и топъл душ ли си взехта или има някаки ограничения? И последно, засега, коремът ми е страшно подут, като в 8-9 месец от бременността Sad

# 782
  • Мнения: 1 091
На мен ми беше леко подут корема. Аз с лепенка си взех кратък душ  защото ме беше страх душ гел да  не попадне на пъпа:grinning:. При всяко ставане усещах нещо като скърцане, казаха че било от въздуха. Бързо възстановяване.
Да попитам пиещите кафе - задължително ли след ядене пиете? Какво кафе си взимате?

# 783
  • Мнения: 3 326
След ядене го пих около 1м. След това си го пия преди ядене както винаги, а и като бързам за работа няма време за закуска. Имам автоматична кафемашина и обикновенно си вземам Кимбо.

# 784
  • Мнения: 1
Здравейте, имам едно питане. Доста четох по тази тема и тъй като преди около 1 година ми откриха камъни в жлъчката (един, който е 2 см и три по 1 см) тогава бях на 16 и този ноември правя 18 дали е по-добре да си направя операция за премахване на жлъчката. Ходих при 2-ма лекари и първият(който ми ги откри) ми каза, че понеже има хора в моето семейство, които имат същия проблем е наследствено и трябва да си направя операция и ми даде номера на хирург. Обаче вторият не беше на същото мнение и каза че на тази възраст не трябва и да си помислям за операция понеже ще ми навреди. Още 1 ми даде диетата, която се спазва, но я спазвах някъде половин година понеже не издържах да ям едно и също постоянно. И дори по времето, в което спазвах диетата получавах леки кризи. Но напоследък зачестиха и понякога са доста тежки. И исках да попитам дали можете да ми препоръчате лекари в София, при които мога да отида на преглед и за още едно мнение,и да попитам дали някой друг е усещал от нищото, без да ядете нещо, което не трябва или каквото и да е друго нещо, жлъчката ви да почне да пулсира като понякога боли, понякога е като изтръпнало цялото място, а път в други случаи просто си пулсира без болка? Благодаря Ви предварително!☺️

# 785
  • Мнения: 4 384
И по какъв начин ще ти навреди операцията? По никакъв. Ще си спестиш кризи, невероятни болки и евентуални усложнения. Особено пък ако забременееш и започнеш с кризите тогава. Бременност е един от периодите, в който много жени образуват камъни в жлъчката заради хормоналните изменения в тялото. А и ти вече си почнала кризите. Няма да стане по-добре, а само ще се мъчиш и ще се влошава с времето. Както написах по-рано в темата, по-добре планирана операция без усложнения и с бързо възстановяване, отколкото спешна с усложнения и по-дълго възстановяване. При мен пулсиране не е имало, само адски болки по време на кризите, и тежест под и зад долните ребра след ядене. Всяка хапка храна предизвиква раздвижване в жлъчката и размества камъните, а при някои храни е дори по-силно. Аз стигнах до там всяка хапка независимо каква храна да ми докарва жестока криза и повярвай ми, не искаш да стигнеш до там. Планираната операция е лека и ще се възстановиш бързо, ти си млада.

# 786
  • Мнения: 449
Здравейте днес ме приеха в токуда утре ще ми е операцията много съм притеснена някой дали се е оперирал тук споделете вашите впечатления ат болницата,умирам от страх да не се случи нещо лошо по време на операцията защото наскоро ми откриха и тромбофилия

# 787
  • Sofia
  • Мнения: 26 430
Няма страшно,успокой се.
Лекарите знаят ли за тромбофилията?

# 788
  • Мнения: 449
Да донесла съм си изследванията ,но много се притеснявам и след това боли ли колко време е престоя как се чувствахте след самата операция

# 789
  • Sofia
  • Мнения: 26 430
Писано е много в темата.
Всеки различно понася болката.
Аз бях нетърпелива да мине по-скоро всичко,че от кризите бях в постоянен стрес.Дават болкоуспокояващи,но и не е нещо кой знае каква болката,като силна мускулна треска я усещах.Някои ги пускат на следващият ден,но аз пожелах да остана и на третия ме изписаха.

# 790
  • Мнения: 3 326
Не е страшна болка. Обезболяват добре. Аз бях оперирана в късния следобяд, обезболиха ме тогава и късно вечерта и си спах добре. Болеше ме повече вратът и дясното рамо (това е нормално от газа, с който надуват се получава) отколкото операцията. А като ми махнаха и дрена почти не я усещах вече. Раждах секцио и то боли повече. Само да спомена, че аз съм с много нисък праг на болка, а на втория ден не ми трябваха болкоуспокояващи.

# 791
  • Перник
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен,

Колко часа продължава една безкръвна операция в стандартния случай? И другият ми въпрос е имате ли представа в Александровска след колко време пациентът е контактен и мога ли по телефон или друг начин да получа информация как са протекли нещата.
Благодаря ви предварително.
Здравейте, аз се оперирах в Александровска болница на 6 юни 2019г., при доц. Светослав Тошев - препоръчвам с две ръце - прекрасен лекар и човек, казвала съм го няколко пъти в групата.  Стандартната операция, яко няма усложнения е около 1 час, че даже и по-малко, но събуждането на всеки е индивидуално. Може да говорите с вашия близък почти веднага, след като се е събудил не се налага престои в реанимация, а настаняват директно в болнична стая, но си трябва време за възстановяване от упойката. Всеки има различни прояви и го пуска за различно време. На 5-ти ме приеха на 6 -ти ме оперираха, а на 7-ми ме изписаха. Успех!

# 792
  • Мнения: 449
Здравейте мина моята операция всичко мина  добре 3дни бях в болницата, колко време пазихте диета не говоря за пържени и мазни храни а за течни кашави ,другото нещо е че ме боли ужасно дясното рамо за колко време минава болката отделно усещам и опъване в корема като много силна мускулна треска, след колко време се почуствахте добре

# 793
  • Мнения: 1 226
Деси, радвам се , че всичко е ок при теб! Отговорът на всичките ти въпроси е -една седмица. Поне при мен.

# 794
  • Мнения: 49
Здравейте мина моята операция всичко мина  добре 3дни бях в болницата, колко време пазихте диета не говоря за пържени и мазни храни а за течни кашави ,другото нещо е че ме боли ужасно дясното рамо за колко време минава болката отделно усещам и опъване в корема като много силна мускулна треска, след колко време се почуствахте добре

Здравейте , много хубаво че е минало всичко добре , аз не съм още оперирана от жлъчка , но имах една АГ лапароскопска операция .... рамото ме болеше заради остътъчния газ Който е останал след лапарото ... разгради се за около 2 седмици усещах бодежи в рамената

Общи условия

Активация на акаунт