Февруари очакваме мъничко човече,събираме се бъдещите мами вече

  • 25 652
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 64
Алкохолът е ясен, аз поне лично не бих рискувала. Но си позволявам кофеиново кафе сутрин и през деня, ако ми се допие - безкофеиново Relaxed

# 46
  • София
  • Мнения: 145
Здравейте отново. В 6 г.с. съм и днес имах много леко кафеникаво зацапване. Болки в корема нямам, лек дискомфорт само който си върви от 4г.с. В чужбина съм (извън ЕС даже) за още седмица и хич не ми се ходи тук по случайни лекари. С моята лекарка в Бг така и не успях да се видя преди да замина а ходих при нейна колега, сега ако ѝ звънна дори няма да се сети коя съм, пък и по телефона-какво да каже... Чудя се дали да се притеснявам или да видя дали зацапването ще продължи и ако да - тогава лекар. Пих 2х Но шпа, тъй като това имам налично. Предполагам мога ако потърся да намеря Дуфастон или Утрогестан, но не ми се пият просто така. Повечето от вас видях, че ви е втора бременност, дайте съвет :/

# 47
  • Мнения: 47
Здравейте отново. В 6 г.с. съм и днес имах много леко кафеникаво зацапване...

Привет, нормално е да се притесниш. Аз лично бих ти препоръчала да се чуеш с АГ утре примерно (това е по-добър вариант от всякакви съвети във форуми). Дори и да не се сети коя си може да даде поне някакви насоки.

Иначе доколкото съм слушала от познати, никои хапчета в първи триместър не могат да предотвратят спонтанен аборт ако има да става. Препоръките при зацапване долкото знам от познати са лежане, лежане и пак лежане, да не се вдига тежко, да се пият течности и лека храна.

Стискам палци всичко да е наред.

# 48
  • Мнения: 592
Здравейте отново. В 6 г.с. съм и днес имах много леко кафеникаво зацапване. Болки в корема нямам, лек дискомфорт само който си върви от 4г.с. В чужбина съм (извън ЕС даже) за още седмица и хич не ми се ходи тук по случайни лекари. С моята лекарка в Бг така и не успях да се видя преди да замина а ходих при нейна колега, сега ако ѝ звънна дори няма да се сети коя съм, пък и по телефона-какво да каже... Чудя се дали да се притеснявам или да видя дали зацапването ще продължи и ако да - тогава лекар. Пих 2х Но шпа, тъй като това имам налично. Предполагам мога ако потърся да намеря Дуфастон или Утрогестан, но не ми се пият просто така. Повечето от вас видях, че ви е втора бременност, дайте съвет :/
В 4-5 г.с. все още има имплантиране. Ако е близо до кръвоносен съд може да притиска и се получава зацапване. Ако не е ярка кръв знам че не е тревожно. За всеки случай не спирай да пиеш но шпа 3×1 или макс доза е 3×2. Все пак се чуй по телефона с аг, макар и да не те помни все може да каже дали трябва да пиеш дуфастон/ утрогестан.
Аз също бях със зацапване в 5г.с.
Ако прокървиш обаче ще трябва да потърсиш спешен център.
Почивай повече и не се натоварвай.

# 49
  • Мнения: 50
Здравейте отново. В 6 г.с. съм и днес имах много леко кафеникаво зацапване. Болки в корема нямам, лек дискомфорт само който си върви от 4г.с. В чужбина съм (извън ЕС даже) за още седмица и хич не ми се ходи тук по случайни лекари. С моята лекарка в Бг така и не успях да се видя преди да замина а ходих при нейна колега, сега ако ѝ звънна дори няма да се сети коя съм, пък и по телефона-какво да каже... Чудя се дали да се притеснявам или да видя дали зацапването ще продължи и ако да - тогава лекар. Пих 2х Но шпа, тъй като това имам налично. Предполагам мога ако потърся да намеря Дуфастон или Утрогестан, но не ми се пият просто така. Повечето от вас видях, че ви е втора бременност, дайте съвет :/
Плодно сакче видяхте ли? И аз имах много слабо зацапване преди седмица,пих нош па 3х2 и лежах два дни и всичко се оправи. При предишна бременност съм пила
 дуфастон/заради леко отлрпен плоден сак/ Почивай си, това е най-важното.

# 50
  • София
  • Мнения: 145
Момичета, благодаря ви! Утре ако има макар и леко зацапване, мисля да отида на преглед тук. При първия (и за момента последен) преглед ден преди да замина не видяхме още нищо ясно Sad Бях в 4+6 г.с. Тъпо се получи с това двуседмично пътуване точно сега, ама каквото - такова.

# 51
  • Мнения: 592
Момичета, благодаря ви! Утре ако има макар и леко зацапване, мисля да отида на преглед тук. При първия (и за момента последен) преглед ден преди да замина не видяхме още нищо ясно Sad Бях в 4+6 г.с. Тъпо се получи с това двуседмично пътуване точно сега, ама каквото - такова.
Не се притеснявай, и аз съм на почивка в момента. В 4+ г.с. няма как да се види.
Моя лекар ме вика на първи преглед след 6 пълна г.с. аз няма да съм в града и ще отида за първи път чак в 7 + г.с.
Но шпа може да пиеш продължително време. С първата бременност го пиех до 11г.с. а сега ще го пия поне 3 седмици до прегледа и после ще видим.

# 52
  • Мнения: 592
BlaCk RoSe
Какво стана , беше ли на преглед?

# 53
  • София
  • Мнения: 145
О, dream16, благодаря ти, че питаш. Точно се връщам от там. Прегледа ме, видяхме сърчице Heart Eyes Каза, че като общо всичко изглежда наред. Утре ще ходя да пусна изследвания за нивата на прогестерон и ще пия дуфастон ако са занижени. Както и ЧХГ, но защо ѝ е не разбрах съвсем (тази езикова бариера Confused). Имало течност около жълтото тяло, която се вижда на ултразвука, можело да си е била там или да се образувала сега, както и може да е нормална, но може и да е признак на образуване на инфекция - та от там възможно да ми е и самото зацапване. Изписа ми но-шпа но по два пъти на ден, валериан да пия преди пътя наобратно към Бг и свещички някакви: Вибуркол, май пак е за отпускане на мускулатурата.

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 19:28 от BlaCk RoSe

# 54
  • Мнения: 35
Здравете мами,

Присъединявам се към отбор.И аз нося бебоче.Не знам как е при вас,но постоянно ми се спи...

# 55
  • Мнения: 16
Здравейте,дами.Днес видяхме двете чертички, ден след закъснението.Втората беше малко по бледа, но все пак е налице. По мои сметки сме за март месец, но още няма група. Първа бременност ми е, правим опити от 2-3 месеца. Въпросът ми е.-кога според вас т ябва да отида на АГ и с направление от личната ли става или на частно? Също така ако може да ми разясните за приема на фолиева киселина-колко мг, кога, как. Още от сега или трябва да мина преглед?
Леко бременеене на всички мамчета 🤰

# 56
  • Мнения: 592
Black Rose аз съм имала много проблемна първа бременност, смея да твърдя че ме е следил най- добрия лекар в БГ, но за първи път чувам за валериан. В листовката погледнах и пише че не е тестван при бременни и затова не се препоръчва употребата. Аз бих пила 3×2 но шпа вместо валериан, но не искам да ти налагам моето мнение. Просто споделям да обърнеш внимание на листовката. Всичко ще бъде наред!

Добре дошли и на сънлива мама yanna 1994 Simple Smile и след 2 седмици на преглед мама teddy24 Heart

# 57
  • София
  • Мнения: 145
Да, абсолютно си права - така пише и в моята листовка. И без това силно се колебаех дали да го пия изобщо. Противник съм на прием на хапове без основателна причина. Благодаря!

# 58
  • Мнения: 47
Здравейте,дами.Днес видяхме двете чертички...

Честити две черти. Аз бих ти препоръчала да си сметнеш седмица и да отидеш не по-раното от 7-8 г.с., а най-добре и след 10 г.с. Има някои проучвания, според които мониторирването преди този срок може да навреди на развиващия се ембрион. Ако разбира се нямаш оплаквания или притеснения.

Относно фолиевата киселина може да поинтересуваш за фолат. Това е по-лесно усвоимата на форма. Също така може да консумираш и зелени салати, спанак и всякакви зелвнолистни. Има го в аптеките и на всеки флакон си пише препоръчвана доза.

Относно лекаря и направлението не мога да ти кажа.

# 59
  • Мнения: 2 024
Влизам на пръсти и аз. Вчера си направих тест, след двудневно закъснение и ми излезнаха двете черти. По мои сметки терминът ми трябва да е февруари. На лекар не съм ходила още, вероятно ще го направя идната седмица.
Редактирам си поста, за да кажа, че ми е втора бременност. Имам момиченце на 4г.

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 20:31 от МамаНаПринцеса

Общи условия

Активация на акаунт