Модни консултации 40

  • 55 868
  • 752
  •   1
Отговори
# 435
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Може ли едно показно молА?

Иначе широките панталони с висока талия и аз ги харесвам, но не съм убедена че на моите 1.57 ще стоят така.

# 436
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Сетих се за модата с комбинезоните. И нея не я възприех, ама пак по -добре!  поне не беше да се развяваш по сутиен. Grinning

# 437
  • Мнения: 10 210
Момичета, търся такива бермуди в бежово:
Скрит текст:
Дали сте виждали някъде?

# 438
  • Мнения: 2 435
> Покрай заформилата се дискусия ще споделя, че на първо място е важно да си подходящо облечен за мястото или събитието на което отиваш. Дали ще бъде тъпо, просто, просташко, показно, парвенюшко, лелинско, бабешко,... е въпрос на избор, излъчване, позиция в обществото. Има и различни места от офиса, разходка в парка, в мола, заведение на по биричка, кафенце. Камбанарии много.
> Лично за мен си има места, на които да отида и с копринена или дантелена рокля, без подплата и с видимо бельо. Всичко зависи от коприната/ дантелата и от ефекта, който търся. Не ми се рови, но има и много рокли, които се представят и продават из сайтовете и са без подплата. Само един бърз пример.


> За коприната конкретно няма да се изказвам, защото отдавна съм установила, че повечето тук не са наясно кое е естествена коприна, кое изкуствена, шифон, муселин, креп и т.н.
> Офисните рокли ми залепят едни 2,3,5 години отгоре и се чувствам като лелка, но се налага да ги нося понякога, затова в свободното си време изпростявам с черен сутиен под бяла тениска, много скъсани дънки и маратонки.
> Иначе къси поли не нося, не защото краката ми не го позволяват, ами защото изглеждам пошло.
> Все още нося комбинезонени копринени рокли в най-големите жеги. Навън до под коляното, вкъщи микро.
Между другото май пак са актуални. В сайта има и други страхотни за мен примери.


> Любими са ми всякакви силиконови презрамчици, гърбове на сутиени и прочие простотии и най-хубавата рокля с подобен арсенал отдолу отива по дяволите.
> Мисля, че за първи път българките изпревариха модно западноевропейките с ходенето по сутиен. Joy

Нина, и обувките ми харесват, ама и показаната рокля бих
 завела на някоя сватба или парти.

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 23:53 от goddess

# 439
  • Мнения: 10 210
От много време чета как силиконовите презрамки са изпаднали в презрение. С какво се заменят? Бельо със силиконов кант не ми е благонадеждно, нито за топло, нито за студено време. Не съм носила скоро дрехи, изискващи силиконови презрамки, но ако ми се наложи, май няма да знам какво да правя. 

# 440
  • Мнения: 2 435
Зависи от конкретната дреха.

# 441
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Да,Goddess,роклята определено е за повод,а с нея онагледих една дъъъъъълга дискусия,че не на всяка прозирна дреха,може/трябва да се сложи подплата. Wink

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 02:00 от Nina_Z

# 442
  • София
  • Мнения: 3 069
Ако става въпрос само за презрамките - има модели сутиени без презрамки, всъщност на почти всеки сутиен могат да му се махнат презрамките. Ако е за гол гръб - има само чашки, но според мен не са подходящи за по-едър бюст.
Иначе в тийн годините си носех черни сутиени и бял потник с голям кеф. Сега абсурд, няма да се правя на 20-годишна. Но и тогава имах приятелки на моята възраст, които не одобряваха такъв начин на обличане, всеки си има негов стил и вкус. Пак ли се е върнала тази мода Blush Мен пък ме дразни това масово ходене по къси панталони, без съобразяване с фигурата.

# 443
  • София
  • Мнения: 38 486
Тийнейджърките са като клонинги - маратонки, къси дънкови панталонки, блуза по тялото, дълга коса на опашка.

# 444
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
goddess,
Точно и подробно.
Всичко е въпрос на личен избор.
Роклите -комбинезон продължават да са актуални,( поне тук )и  си се носят.
По въпроса за бельото...
Има толкова модели и разновидностти, предназначени за гол гръб или рокли без презрамки.
За прозрачните дрехи също е помислено.



# 445
  • Мнения: 39 327
Темата за сутиените и техните прилежащи части става много актиуална по време на абитуриентските балове. За съжаление има много, много недоразумения.

# 446
  • Мнения: 24 467
По магазините и сайтове се предлага всичко, което не означава, че всичко е носимо от всеки. Продават се и рибарски тирета и тюлени халати и парео, подходящи за плаж, например.

Вярно е, човек следва да се съобразява с повода и мястото при избора си на стайлинг, освен с личните си дадености. Няма много места, на които обаче ще бъде приет положително, когато се разхожда полугол. Би бил приет добре, например, при някои видове представления, особено ако сам е изпълнител. Други поводи са рядкост.
Без значение от възрастта и формите му.

Има много подходящи видове бельо, които целят липса на неговата видимост, но не всяка фигура може да се ползва от всичко. Един голям и/или поувиснал бюст, примерно, би се чувствал по-удобно в сутиен с презрамки. Просто човек ще си избере и подходящата дреха, за да не стърчат бельо с презрамки под нея. Не случайно на английски например бельото има такова наименование.
Избор има за всеки.
Да, mariat,  недоразуменията са най-често видни по подобни поводи. От години следя с удоволствие балните теми, с всички прекрасни попадения и с всички недоразумения.

Не виждам причина да не говорим и за коприната през лятото. И не само тогава. Не подценявам, поне аз, хора, които не познавам. Едва ли само няколко души са виждали и носили коприна, не е нещо извънземно.
Шила съм естествени, както и такива с примеси. Синтетиката не наричам коприна. По-трудничко се шият и са доста различни като плътност, начин на обработка и краен резултат. Имам и съм шила от много тънки до доста плътни. Има качествено обработени, както и зле изпълнени платове. То не е само до тип материя. За жалост на нашия български пазар няма голям избор от готово облекло, но се намират платове.

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 16:03 от Judy

# 447
  • Мнения: 2 230
Изобщо не знам как се носят сутиени без презрамки. Може би има някакъв трик? Защото онези рамкираните със силиконова лента определено не могат без презрамки.

# 448
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Аз имам тези
( този ми е в бордо)
На Wonderbra са сутиените,и са разкошни! Kissing Heart Heart Eyes Моя бюст е голям,а тези модели са с едни"ръчички"отвътре,които държат.
Ето снимка

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 13:59 от Nina_Z

# 449
  • Мнения: 22 432
Разбира се, че могат да се носят сутиени без презрамки.
Дори аз имам такива и нося, когато дрехата го налага, а съм с чашка D.
Един качествен сутиен няма никакъв проблем да се носи без презрамки, когато самият модел е такъв. Не става на всеки сутиен да му махнеш презрамките и той да е ок.

Общи условия

Активация на акаунт