Модни консултации 40

  • 55 897
  • 752
  •   1
Отговори
# 450
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Съществуват различни модели  качествени сутиени , които са предназначени да се носят без презрамки.
Но трябва да са модел с подвижни презрамки, не става с всеки.
Що се отнася за коприната, едва ли някой би се объркал при докосване.
Личи си кое е 100% естествена коприна и кое е смес.
От  много години съм почитател на изчистените копринени ризи(нося ги в ежедневието ) и коприненото бельо(в този случай задължитвлно с примес на  есластан).
Харесвам и матетията смес памук и коприна, която беше хит тук  преди 15 години.
Единствения недостатък на коприните за мен е че при редовно  пране   бързо се повреждат(в пералня).
Тоест максимум сезон два.
Но това си има и добра страна, така гардероба се осъвременява Grinning
Един от любимите ми модели без презрамки.Коприна и дантела.


И между другото за втори път ми е изтрито мнението , че на големи бюстове прозрачни дрехи не стоят добре .Ако някой е убеден в противното какво му пречи , че не сме на едно мнение?
Богатството е в разнообразието.
Не е ли форума за изказване на мнения?

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 12:27 от sl

# 451
  • Мнения: 2 435
> Judy, не знам защо приемаш нещата лично, въпреки че в поста си говоря за себе си, къде и как бих могла да отида аз, с изключение на първия абзац.
> За коприната- не съм споменала потребители. Пише "повечето тук". Трудно е да обсъждаш разновидностите ѝ, когато не можеш да я видиш и докоснеш.
> Малко за разкош, да не ми е суховат поста. Кейт Мидълтън е с подплата, но прозрачна.

Скрит текст:


> Нина, Wonderbra наистина са ненадминати, поне за мен, с този модел.

пп. Когато за мен е допустимо да се вижда сутиена
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 09:41 от goddess

# 452
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Eeeeeeeee... Goddess,пак невероятни красоти показваш...Браво! Моля те,не се връзвай на негативните коментари.
Да,специално с този модел на Wonderbra,мога и да скачам на въже Grinning За голям бюст,без презрамки(нищо,че по предназначение е такъв),държи като бетон.Харесвам и нося Триумф също,но тази марка ми е слабост:
https://uk-en.primadonna.com/myla-dalbesio-black-triangel-bra-8000111zwa/

П.П Абсолютно в десетката е мнението ти за бельото,а снимките отново са прекрасни!

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 10:18 от Nina_Z

# 453
  • Мнения: 10 210
Сигурно не е само до качество. До форма на бюст може да е... 😃 Не са ми удобни и това си е. Ла Перла, Триумф и Викториа сикрет. Не ми се експериментира повече. Рядко нося дрехи, които ми налагат да съм без презрамки.

# 454
  • Мнения: 24 467
Изобщо не знам как се носят сутиени без презрамки. Може би има някакъв трик? Защото онези рамкираните със силиконова лента определено не могат без презрамки.

Зависи от бюста. Когато не е много голям и не виси, не е толкова проблем.
https://elizabethu1.wordpress.com/2015/02/15/%D1%81%D1%83%D1%82% … %BD-%D0%B1%D0%B5/
Има и чисто силиконови, които залепват целите, предназначени точно за разни прозирни блузки:
https://www.olx.bg/ad/samozalepvasch-se-silikonov-sutien-CID655- … y.html#71248c5383
Ето на жена как изглежда:
https://www.olx.bg/ad/silikonov-sutien-CID655-ID7OVMl.html#71248c5383
https://www.olx.bg/ad/sutien-silikonov-CID655-ID6VJ91.html#71248c5383
Има и такива, които опасват тялото, със силиконов гръб, пак без презрамки:
https://olele.bg/mobile/product/%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8-% … 1%80%D1%8A%D0%B1/
Носила съм и нося и за мен са удобни, но аз нямам голям бюст, имам чашка С.

Скрит текст:
goddess
Обсъждам това, което вече се обсъжда в темата. Нито обсъждам лично участник в нея /не си позволявам това по принцип/, нито квалифицирам, нито правя каквото и да било против правилата на форума и комуникацията. В частнист ти къде с какво ще ходиш не ме интересува и не пиша нищо по въпроса. 
Не държа на всеки да допада това, което пиша, както и не се каня да се съобразявам и съгласявам с всичко написано от други хора.
Слагам в скрит текст, тъй като точно аз не обръщам на лични, а споделям изключително и само по темата това, което е повдигнато без друго вече като въпрос.


Цитат
И между другото за втори път ми е изтрито мнението , че на големи бюстове прозрачни дрехи не стоят добре .Ако някой е убеден в противното какво му орвче , че не сме на едно мнение?
Не знам как е било написано.
И аз намирам, че дама с едър бюст
Скрит текст:
/той по принцип няма как и да не е поувиснал, ако е наистина голям, физиката си има точни закони, независимо на кого какво му се иска да види у себе си/
и/или увиснал не изглежда добре нито с прозрачна дреха, нито без подходящ сутиен.

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 10:37 от Judy

# 455
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Вероятно не си попаднала на твоя модел.
Това, което имамам на Ла Перла ми е удобно и стои добре.
Харесвам ги, защото работят с коприна, но има и други, които го
правят и са на много по сносни цени.
На Триумф по мое скромно мнение  им липсва финес.

# 456
  • Мнения: 22 436
Увисналият бюст си е увиснал и некрасива гледка, независимо дали е едър, или среден или малък.
Това с подходящ сутиен се коригира и прикрива.

Аз вече споменах с каква чашка съм, винаги и задължително със сутиен. Прозрачни дрехи не харесвам, но и в редките случаи, когато съм мерила такава...изглежда вулгарно.
Но пък масово жените си правят корекции и  силиконов бюст и ходят с такива дрехи, точно за да изглеждат по този начин. Така че...всичко си е до разбиране.

# 457
  • Мнения: 2 230
Мм не е до големина на бюста, изобщо дори. Аз съм с чашка Б, но както и да го въртя, без презрамки не седи изобщо, изхлузва се. Силиконовите лепящи чашки седят, но не придават форма, само скриват зърната.
Но пък аз не съм и търсила специални модели, така че го отдавам на това.

А как перете копринени дрехи, на ръка не ми е опция?

# 458
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Обожавам Ла Перла! Особено заради това,че Жан Пол Готие,им прави колекциите! Heart Heart Eyes



https://www.laperla.com/us/catalogsearch/result/?q=black+tulle+Jean+Paul+Gaultier


# 459
  • Мнения: 22 436
killpop, става и в пералня на програма за фини тъкани или коприна.

# 460
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Sesylle,
Много точно казано.
Зависи от разбиранто и вътрешния усет.
Коприна ,  пуловери ,ризи, бельо , нощници, халати  в пералня за фино пране и подходящ перилен препарат. Рокли , панталони и поли на химическо.

# 461
  • Мнения: 2 230
Имам програма за вълна без центрофуга и такава за пердета, но тя има центрофуга на ниски обороти... Дали става?

# 462
  • Мнения: 24 467
Мм не е до големина на бюста, изобщо дори. Аз съм с чашка Б, но както и да го въртя, без презрамки не седи изобщо, изхлузва се. Силиконовите лепящи чашки седят, но не придават форма, само скриват зърната.
Но пък аз не съм и търсила специални модели, така че го отдавам на това.

А как перете копринени дрехи, на ръка не ми е опция?

Има различни модели и форми, трябва да си намериш твоя просто.
...
Не обичам също да пера на ръка и ако трябва всяка копринена или вълнена дреха да я пера така... Ползвам си пералнята на специалната програма за такива дрехи, която няма центрофуга, с прах за деликатни тъкани и задължително поставям дрехата, когато е по-фина, в мрежичка за пране. Тези мрежики ги ползвам много. Предпочитам големи по размер, за да не се смачкват дрехите. Малките ползвам за бельо.
Скрит текст:
Големият ми син, който е вече студент в чужбина, поради което му се налага да се пере сам, също много ги ползва за вълнените си пуловери, че и за доста тънки памучни дрехи. Споделям за мрежичките с горещи препоръки.
Чела съм препоръки за ползване на бебешки шампоан, но лично не съм опитвала и не мога да споделя.
Да ти кажа до сега нищо не ми се е повреждало.
А, забравих да с поделя, че е добре коприната да не се суши директно на слънце, нито в сушилня. Спазвам това и за вълнените платове. 

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 10:55 от Judy

# 463
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Програма-ръчно пране,използвам за бельо и по фини материи,и центрофуга за деликатни тъкани.

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 14:01 от Nina_Z

# 464
  • Мнения: 24 467
Момичета, търся такива бермуди в бежово:
Скрит текст:
Дали сте виждали някъде?
Манго?
https://shop.mango.com/bg/women/trousers-cycling-trousers/cotton … lia;26,326,22,322

"Composition: 73% cotton,27% linen. Lining: 100% cotton. Piping: 100% cotton"

Общи условия

Активация на акаунт