Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц - Тема №3

  • 32 429
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Единственият задължен е личният лекар, който трябва да нанесе тези данни в електронното досие на детето. Просто е.

Мразя израза "аз на тая държава деца съм й родила", но пък чинно си плащам осигуровките и смятам, че въпреки безплатните прегледи, държавните служители са задължени да си свършат работата качествено.

# 181
  • Мнения: 4 199
кои са тия държавни служители, за които става дума?

# 182
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Във здравната книжка на ВСЯКО едно дете/онази синичката/има нанесени абсолютно всички дати, вид имунизации,серийни номера и дъра бъра..


Не е вярно че на ВСЯКО дете там са вписани..както ти писа. Не е вярно това.
А как е при мен и при теб или при Пенка няма значение.
Коментирах обобщението ти като НЕвярно. При всеки е различно, а ти каза че при всяко дете в синята книжка са нанесени.
Разбира се,че има значение!
Това е задължение на всеки личен лекар.
Правя разлика между имунизационен паспорт и здравна книжка.
Имунизационния паспорт се издава още при изписването и вътре се вписват имунизациите.
Същото трябва да фигурира и в книжката.
Обясних как е при мен:по възраст,с дата ,сериен номер и стикер на ваксината.
Всичко е въпрос на организация от ЛЛ.
Излишно е да се влиза в спор и да се твърди кое НЕ Е ВЯРНО!

# 183
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
РЗИ искат да се водят едни журнали, където се вписват направените ваксинации, те са на хартия Sad До преди десетина години РЗОК изобщо не са ги интересували ваксините и в информ. системи на личните лекари не са се попълвали тези данни и за това ги няма в досиетата на децата. Това ми каза познат личен лекар, дали е точно така... не знам на 100%.
Ваксините на децата ми са вписвани в имунизационен паспорт, който седеше при педиатърката, като я сменихме тя ни го даде и сега си е в нас.

# 184
  • Мнения: 68 629
Ти продължаваш да не разбираш...
Ти написа че при ВСИЧКИ е така.
Е..не е при всички. Така ясно ли е?Rolling Eyes

Практики много.

# 185
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
teta75, това към мен ли? АЗ не твърдя никъде за всички, просто поясних защо ги няма в системата на здравната каса. Всеки личен лекар си има различна система и е станало мазало, един в картон, един в имунизационен паспорт, друг в синята книжка (аз не знам дали там има място за тях) и ако детето е сменило поне веднъж личния си лекар... отиде коня в реката Simple Smile

Ние сега живеем в Германия, тук имунизациония паспорт е жълт и се лепят стикери с партидата на ваксината и датата. Направените в България ваксини ми ги нанесе на ръка педиатъра (аз си направих една таблица с немското име на ваксината, датата и партидата), а за новите лепят стикер. Когато детето пътува на двудневна или по-дълга екскурзия ни искаха освен здравната си карта, да носи и имунизационния паспорт. Но никой не ни е питал защо нямате тази или онази ваксина.

# 186
  • Мнения: 68 629
Не. Към Feeling..☺

# 187
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ти продължаваш да не разбираш...
Ти написа че при ВСИЧКИ е така.
Е..не е при всички. Така ясно ли е?Rolling Eyes

Практики много.
Успокой се бе,жена...защо подскачаш?!
По закон,стандарт,презумпция ,както искаш така го разбирай Тетке,но е така!
Мен чужди практики не ме касаят,опирам се на достоверни източници преди да кажа или напиша нещо и не  голословя празни приказки.
Здравна книжка/стр.26-27,28 и инунизационен паспорт на детето.
Абсолютно идентични.
Факт е,че всяка една система има куцащо звено;дали здравеопазване,образование,икономика...има го.
Но,щом нещо е фиксирано като задължително,значи е за ВСИЧКИ!
Скрит текст:


Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 23:44 от AnMary

# 188
  • Мнения: 68 629
В такъв случай не си се изразила правилно...да, има съответни графи за ваксини и в синята книжка и не, далеч не при всички там се нанасят на практика. Това са различни неща и ти не си уточнила за кое от двете говориш.
Така си го написала -" на всички ваксините се нанасят в сините книжки." Иди разбери какво имаш предвид.

# 189
  • Мнения: 5 895
Виж сега. Ти се успокой. Никой не го интересува колко стриктни сте ти и твоят лекар. Факт е, че не на ВСИЧКИ (както ти обобщи) книжките са попълнени. Нашите дори не ги знам къде съм ги прибрала. Тета, а не Тетка единствено ти опонира на обобщението, а не на това как трябва да бъде. Факт е, че ти и твоята синя книжка сте по скоро изключение, а не правилото в практиката.

# 190
  • софия
  • Мнения: 25 436
За първи път виждам толкова съвестно и добре отразен имунизационен статус.
Нито в ЗК, нито в имунизационен паспорт (дори не знаех за съществуването на такъв) има нанесени имунизации на детето. Седят в досието му при ЛЛ.
Фиилинг, твоето ГП е изключение и далеч не всички деца имат това, което си снимала.

# 191
  • пак там
  • Мнения: 2 885
кои са тия държавни служители, за които става дума?

В дадения случай - служителите от РЗИ, които трябва: а) да проследят за правилното попълване на имунизациите в електронното досие на децата; и б) да отворят съответното досие и да извадят необходимите данни от него. Все пак те изискват данните, нали?

# 192
  • София
  • Мнения: 6 060
За първи път виждам толкова съвестно и добре отразен имунизационен статус.
Нито в ЗК, нито в имунизационен паспорт (дори не знаех за съществуването на такъв) има нанесени имунизации на детето. Седят в досието му при ЛЛ.
Фиилинг, твоето ГП е изключение и далеч не всички деца имат това, което си снимала.

Вече си мислех, че съм единствената. Neutral Face В картона на детето, който носех едно време на всяка консултация, са описани ваксините. Здравната книжка никога не съм я взимала с мен, а имунизационният паспорт не знам как изглежда.

Сестрата в кабинета днес ми изкара разпечатка от компютъра за ваксините, и за моя изненада ги има серийните номера. Надявам се в училище да са доволни.

# 193
  • София
  • Мнения: 17 591

Аз пък изобщо не съм му и вадила здравна книжка. В картона има нанесени всички, вкл. и тази, която сме слагали по собствено усмотрение Embarassed, но не и последната - тъпа съм, забравих го...  Embarassed

# 194
  • София
  • Мнения: 5 285
На две от децата снимаха корицата на картона, на третото (най-малкото) има разпечатка от компютъра.
Сините книжки никога не са ни искани от личния лекар, само от зъболекар.

Общи условия

Активация на акаунт