31 или 12 СОУ за първи клас - плюсове и минуси

  • 497
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Мили мами, моля ви за помощ, защото съм пред страшна дилема. Приети сме и на двете места. Първоначално и категорично бях избрала 31, но  колебанията ми са заради липсата на занималня след 1 клас и минаването втора смяна във втори клас. На матури и класации е много по напред от 12, но 12 си е със занималня до 4 клас и от 1-4 са само една смяна. И двете училища имат лекар, психолог, физкултурен салон. Днес трябва да реша. Моля ви за мнения и опит. Много много ви благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 601
За 12то СУ...и двете ми деца са там...много съм доволна!

# 2
  • Мнения: 3
31 лежи на стари лаври и за съжаление е нарко центъра в района поради глезените богати отрочета в горните класове. Има безумни клипове на възпитаници на училището и от строгата преди години Бастилия е останало само името.
За 1-4 клас са важни локацията( да е близо до дома), учителят( да създаде любов към знанията),а ако работиш денонощно и занималнята( при нас е до 19, което е супер). Другото са екстри.

# 3
  • Мнения: 1 137
Разбира се, че 31-во е по- добре. Втори и трети клас са втора смяна и ако има кой да ви гледа детето се наспива и после на училище. Проблем е занималнята, но наоколо има частни.
Учителите са на ниво, сред децата почти няма с лошо поведение. За 1-4 кл. е идеално, двора е страхотен, стаите са хубави след ремонт, зелено и с хубав парк пред училището. За горните класове - какво да кажа 6-7 кл. ходят да пушат, но казаха че и в други училища било така. Малките са на отделен коридор и проблеми за тях няма.

# 4
  • Мнения: 423
Деца с проблемно поведение има навсякъде, включително и 31 не е застраховано, а за втората смяна, която е целогодишно съм чувала и други мнения на родители. Особено, ако детето е някакъв спорт или др-а дейност след у-ще.

Общи условия

Активация на акаунт