Котката ми не иска да яде нищо друго освен гранули

  • 2 470
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте!Как виждате по заглавието на темата това е проблемът.На 1 годинка е,майката я изостави седмица откакто роди и се наложи да мине на сухо мляко.По-късно започнахме с гранули и когато стана на 5 месеца пробвах да и давам това,което и аз ям.До сега съм имала много котки,но нито една не е отказвала супа,кюфтета,или пиле.Е,тази котка отказва.Забелязвам,че пие доста вода.Може би заради гранулите.Ако не и сложа в чинийката гранули-не яде.Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 4 000
Да не мъчите животното с вашата храна а да си я храните с гранули както си и трябва.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Не давайте на котката човешка храна. Няма проблем да яде само гранули.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 986
Няма по-хубаво от това животното да яде подходящата за него храна и нищо по-вредно да бъде хранено с човешка. Особено овкусени храни с подправки, сол и неестествени за природата на вида му. Явно животното е по-интуитивно и усеща кое е добро и кое е вредно за него.

# 4
  • Мнения: 1 073
Божеее, ако котката ми ядеше само гранули щях да скачам от щастие. А той не ги и подушва тях... нямате никакъв проблем вие Simple Smile

# 5
  • Мнения: 896
Така трябва и да бъде.Просто не купувайте евтини, защото имат много оцветители.
Човешката храна е вредна, те котките дори си подушват, че е боклук и моята котка не близва салами, колбаси, млякото е вредно за възрастните котки.
И един голям плюс-няма да се качва на масата докато ядете вие и да ви притеснява да й давате каквото ядете и да "краде" докато не сте в стаята.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 392
Вземете й хубави консерви за разнообразие.

# 7
  • Мнения: 11 294
Ами какво да правиш - радвам се!

Моето куче яде камъни, дървета, текстил и найлон, но не и кучешка храна Simple Smile

# 8
  • Мнения: 29 225
Хранете котката с котешки консерви. Сухата храна между храненията с консерви. Човешка храна не трябва да ядат постоянно, т.е. може залче пиле, но не и супи, манджи и попари.

# 9
  • Мнения: 11 294
Хранете котката с котешки консерви. Сухата храна между храненията с консерви. Човешка храна не трябва да ядат постоянно, т.е. може залче пиле, но не и супи, манджи и попари.

Но защо с консерви? Всеки ветеринар препоръчва гранули.

# 10
  • Мнения: 29 225
Досега никой ветеринар не ми е препоръчвал да се храни котката само с гранули. Винаги са казвали - сутрин и вечер с консерва, през деня - гранули.
Дори и на хотел беше нашия, пак така са го хранили - с мокра и суха храна.

# 11
  • Мнения: 9 513
Досега никой ветеринар не ми е препоръчвал да се храни котката само с гранули.

и на мен.
а моето куче пък не иска да погледне гранули и консерви, дори и много висок клас...само котлова храна иска.

# 12
  • Мнения: 29 225
Май на кучетата не им пречи толкова да ядат готвено /не съм убедена, де/, но на котките им е много противопоказно.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 986
Човешката храна е прекалено овкусена на животните. Ако не е специално приготвена за тях, вреди сериозно на здравето им - като се почне от зъбите, през храносмилателната система, стомаха, прави проблеми с изхождането и много други.
Най-добре и за куче, и за коте, е твърдата храна. Гранулите помагат за прочистване на зъбите от зъбен камък и поддържат тонуса на стомаха. Консерви се дават на много млади, на много възрастни животни, при проблеми с изхождането или като лакомство. Животните нямат нужда от разнообразие в храната, както го разбираме ние. Достатъчно е да получават витамини, да им се предлагат сурови зеленчуци, нишестето, подправките.
Едното ни куче е осиновено на по-късна възраст и е било хранено с храната на предния си стопанин, заради което има гастрит и често прави сериозни кризи, съпроводени с повръщане, вкл. на кръв, спазми, болки, запек.
Да се готви домашна храна за животно е трудно и времеемко. Може да се прави ориз с бульон от кости, варено (неовкусено) месо, различни задушени зеленчуци, обезсолено сирене или извара, яйца. Под никаква форма не е хубаво да се дава мляко, защото може да предизвика диария. Не бива да се дава сурово месо, пилешки кости (хрущяли може), захар, шоколад и др.

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Аз на моя котьо често му давам сварено пилешко, без сол. Когато готвя пиле, винаги го сварявам преди това, като предвиждам по- голямо количество и за кот. Отделям неговото и продължавам да си готвя нашето.

Общи условия

Активация на акаунт