Туризъм?

  • 983
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 44
Интересува ме, каква работа ще мога да работя, ако запиша туризъм, какви задължения и заплата ще имам, горе-долу?

# 1
  • Мнения: 4 013
Това звучи малко като "Ако си купя котлон какво ще мога да готвя и за колко да го продавам?" 
Може да завършиш и да работиш като чистачка за 350 лева в туристическа фирма, може и да станеш мениджър на круизен кораб за 5000 евро.  Съдейки по въпроса, кристалното ми кълбо ми подсказва, че ще е по-скоро първото...

# 2
  • Мнения: 44
Г-н нервен хамстер много ми е интересно Вие как бихте задали въпроса ми, защото на мен ми звучи напълно нормално, но какво разбирам аз съм една чистачка нили, не съм интелигентна като вас и ви питам за съвет как да се изразя по-добре Simple Smile
 
Това звучи малко като "Ако си купя котлон какво ще мога да готвя и за колко да го продавам?" 
Може да завършиш и да работиш като чистачка за 350 лева в туристическа фирма, може и да станеш мениджър на круизен кораб за 5000 евро.  Съдейки по въпроса, кристалното ми кълбо ми подсказва, че ще е по-скоро първото...

# 3
  • Мнения: 11 570
Хаха, г- н Хамстер е жена.

За туризъм ще ти трябва език на отлично ниво- владееш ли някой?
Може да пътуваш на кораби, примерно.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 292
Зависи накъде се насочиш след това. Може в администрацията в областта на туризма (вкл. в държавната), може в туристическите услуги, в агентските услуги, в хотелиерския бранш и др. Има различни опции и при всяка от тях заплащането, задълженията и изискванията са различни.
Защо реши да се насочиш натам?

# 5
  • Мнения: 3 743
Интересува ме, каква работа ще мога да работя, ако запиша туризъм, какви задължения и заплата ще имам, горе-долу?
Ще записваш нещо,което грам не ти е ясно.Има различни специалности свързани с туризъм.Към всяка специалност има обявено какво може да работиш.То и за рецепционистка искат туризъм,но взимат смешни заплати.Както са ти казали може и чистачка да станеш.Може и на кораб да работиш,но дипломата далеч не ти е достатъчна.Всъщност една гола диплома без език (дори 2) в тази сфера е нищо.
Fever ray потребителката днес втора тема пуска.Първата е с питане за заплатата и задълженията на личните лекари (джипи).Изобщо на никъде не се е насочила.Явно мисли,че с едната диплома ще вади пари без да има никакви знания.Пази боже от такива лекари(не че ще я приемат).

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 15:30 от Desi1989

# 6
  • Мнения: 5 262
Запиши мениджър туризъм и ще можеш @мениджър@ /а да го ползваш и в други контексти.
Туризъм може да се ползва къде ли не. НЕ се знае къде ще ти излезне късмета. 5 г. по рано никой не може да дти каже какво те чака. Ако ти е интересно го учи и междувременно се ориентирай и преориентирай.  Твоя воля
 

# 7
  • Мнения: 3 743
Запиши мениджър туризъм и ще можеш @мениджър@ /а да го ползваш и в други контексти.
Туризъм може да се ползва къде ли не. НЕ се знае къде ще ти излезне късмета. 5 г. по рано никой не може да дти каже какво те чака. Ако ти е интересно го учи и междувременно се ориентирай и преориентирай.  Твоя воля
 

Авторката изобщо нищо не й е интересно.Пуска втора тема днес и я вълнуват единствено парите,а изобщо не й идва на акъла,че това не е нещо,което може някой да й каже.Тя на никъде не се е насочила.И с това мислене може и никъде да не я приемат.

# 8
  • Мнения: 5 262
Не знам какво търси. Обикн. не питат без да имат някакъв интерес. В смисъл аз никога не бих попитала за зъботехника например, но за туризъм бих задала същите въпроси. Дали мога да уча нещо, което ми е интересно и после да си намеря свястна работа и да не оставам без перспективи.

# 9
  • Мнения: 44
Да, говоря английски, немски и руски
Хаха, г- н Хамстер е жена.

За туризъм ще ти трябва език на отлично ниво- владееш ли някой?
Може да пътуваш на кораби, примерно.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 292
ОБМ, това звучи като девойчето, което беше учило медицина, после се прехвърлило екология и накрая мечтаеше да стане бариста.
Къде е джипи, къде е туризъм, къде е ключът от палатката?! Ще приема само ако пише дете в 9-ти клас и има още накъде да се ориентира.

# 11
  • Мнения: 44
Сина на една приятелна на мама учи това и е много доволен и затива, благодаря за информацията
Зависи накъде се насочиш след това. Може в администрацията в областта на туризма (вкл. в държавната), може в туристическите услуги, в агентските услуги, в хотелиерския бранш и др. Има различни опции и при всяка от тях заплащането, задълженията и изискванията са различни.
Защо реши да се насочиш натам?

# 12
  • Мнения: 5 262
И една моя приятелка учи това за второ ... и е много доволна , но ... как ще го ползва на нея и е все тая . Тя си има добра професия и работа. Т.е. готино е да си студент, готино е да учиш нещо интересно с готини хора ... реализацията обаче ... е въпрос на голя мкъсмет и много добро планиране и преценка на ситуации. Т.е. за тези 5г. не ти е работа само да учиш ами основно да се ослушваш, оглеждаш и да преценяваш . Току виж си намериш каквото търсиш. Но това важи за ВСЯКА една професия.

# 13
  • Мнения: 44
Това че имам различни интереси и проучвам разлипни варианти лошо ли е? Търся най-доброто и минавам през различни професии. Всипки се лутат докато намерят пътя си. Плюс това, имам цяла година, за да се подготвя, а по химия и биология се подготвям от 2 гидини. Аз не бих говорила без да знам. Лутам се толкова, защото родителите ми не искат да съм лекар и търся нещо не толкова сериозно. Но това не значи че съм тъпа или несериозна. Оценките ми са 6 от горе до долу и съм печелила много състезания. Също така влдея 3 чужди езици. Чесно казано се моля всички лекари в България да са като мен.
Интересува ме, каква работа ще мога да работя, ако запиша туризъм, какви задължения и заплата ще имам, горе-долу?
Ще записваш нещо,което грам не ти е ясно.Има различни специалности свързани с туризъм.Към всяка специалност има обявено какво може да работиш.То и за рецепционистка искат туризъм,но взимат смешни заплати.Както са ти казали може и чистачка да станеш.Може и на кораб да работиш,но дипломата далеч не ти е достатъчна.Всъщност една гола диплома без език (дори 2) в тази сфера е нищо.
Fever ray потребителката днес втора тема пуска.Първата е с питане за заплатата и задълженията на личните лекари (джипи).Изобщо на никъде не се е насочила.Явно мисли,че с едната диплома ще вади пари без да има никакви знания.Пази боже от такива лекари(не че ще я приемат).

# 14
  • Мнения: 4 013
ЧесТно казано като ти гледам българския, имам подозрения, че тези другите "3 чужди езици" са още по-зле.

# 15
  • Мнения: 44
Едно е да пишеш от телефон, друго на ръка. Все още чакам да ми кажеш как да си задам въпроса, с извинение г-жо нервен хамстер
ЧесТно казано като ти гледам българския, имам подозрения, че тези другите "3 чужди езици" са още по-зле.

# 16
  • Мнения: 7 574
И на мен ми се виждаш доста неориентирана. Първо джипи, после туризъм ... огромен радиус от възможности. Май само бъдещите доходи те интересуват, пък каквото ще да е.
Замисли се малко какво ти е интересно и в коя област се чувстваш добра. За жалост 6-ици от горе до долу в бележника не са гаранция за добра реализация в живота. За да си лекар, трябва да имаш призвание. Изискват се много саможертви. В туризма не толкова.
Отиди при училищния психолог и направи тест за кариерно ориентиране.

Апропо, имам приятел, завършил туризъм. Трудно е в тази сфера, заплащането също не е особено добро. Затова човекът се преориентира.

П.С. Медицинските сестри се търсят в Англия и Германия. Плащат им много добре. И е доста по-лесно за учене.

# 17
  • Мнения: 5 262
Качеството на езиците няма значение освен филолозите за преводачи и превод на документи .
Голяма работа ако стопанина говори неправилен английски на французина гост, който също говори развален английски ... и т.н.
Важно е да разбира . И с българския е така.
Така че даскалиците да си проверяват диктовките и да не се бъркат с туристическия мениджмънт.

# 18
  • Мнения: 44
 Точно!
Качеството на езиците няма значение освен филолозите за преводачи и превод на документи .
Голяма работа ако стопанина говори неправилен английски на французина гост, който също говори развален английски ... и т.н.
Важно е да разбира . И с българския е така.
Така че даскалиците да си проверяват диктовките и да не се бъркат с туристическия мениджмънт.

# 19
  • Мнения: 795
Според мен, ако завършиш само туризъм, нямаш много варианти за добре платена работа, особено ако нямаш и стаж в някоя агенция още по време на обучението. Заплатите за агент варират около 700-800 лв и то в София. Другите варианти са по хотелите, но едва ли се виждаш като рецепционистка цял живот.

Аз завърших икономика на туризма и забелязвам, че  "икономика" е думата, за която работодателите се хващат. Освен това езиците са задължителни, докато си още студентка, ако случайно все още разчиташ само на английски, задължително изкарай курс със сертификат за още някакъв език.

Иначе следването е много интересно Simple Smile Учат се различни неща, като хотелиерство, ресторантьорство, събитиен мениджмънт, спа, екотуризъм и т.н.

В момента изкарвам и магистър във финансовата сфера, тъй като ми се иска да се подсигуря, та мисълта ми е, че само туризъм, няма да ти докара добри доходи.

Успех Simple Smile

# 20
  • Мнения: 44
Много ти благодаря за полезната информация! Heart
Според мен, ако завършиш само туризъм, нямаш много варианти за добре платена работа, особено ако нямаш и стаж в някоя агенция още по време на обучението. Заплатите за агент варират около 700-800 лв и то в София. Другите варианти са по хотелите, но едва ли се виждаш като рецепционистка цял живот.

Аз завърших икономика на туризма и забелязвам, че  "икономика" е думата, за която работодателите се хващат. Освен това езиците са задължителни, докато си още студентка, ако случайно все още разчиташ само на английски, задължително изкарай курс със сертификат за още някакъв език.

Иначе следването е много интересно Simple Smile Учат се различни неща, като хотелиерство, ресторантьорство, събитиен мениджмънт, спа, екотуризъм и т.н.

В момента изкарвам и магистър във финансовата сфера, тъй като ми се иска да се подсигуря, та мисълта ми е, че само туризъм, няма да ти докара добри доходи.

Успех Simple Smile

# 21
  • Мнения: 10 993
В туризма не са високи заплатите и не си струва да губиш 5 години. Медицина или колеж за медицинска сестра е много по-добър вариант.

# 22
  • Мнения: 44
Благодаря за съвета
В туризма не са високи заплатите и не си струва да губиш 5 години. Медицина или колеж за медицинска сестра е много по-добър вариант.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 955
ми ако зема 2 висши , или 3 ???

Общи условия

Активация на акаунт