Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Висше образование в САЩ

• 725
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте!
Сравнително скоро ми предстои да кандидатствам след гимназията. Колкото повече наближава този момент, толкова повече се чудя какво би ми доставяло удоволствие да работя, а не след десет години да съжалявам за решението си. Все повече достигам до извода, че може би изкуствата или по-специалто рисуването е нещото,  което ми харесва най-много. Но след дълги разговори с родителите ми разбрахме, че за жалост в  България нямам голям шанс за професионално развитие в тази сфера и може би единственият ми шанс да правя това, което харесвам без да работя на десет други места едновременно е да отида, завърша висшето си и работя в Америка. Като засега съм се насочила към университети като Принстън, Харвард, Йел и Джорджтаун.

Моля за обективни мнения и съвети!

# 1
  • Niagara Falls, NY
Таксите са много високи, ще са Ви необходими доста средства за начало.
Подготвяйте се и със Сат1.

# 2
  • Сан Франциско
Ти си наредила най-престижните университети в Бръшляновата Лига. Работя с изброените и имам преки наблюдения - скъпи са и трудно се влиза в тях. Не, че не може, постижимо е, има българи студенти, но не е лесно. Ориентировъчно, само финансовата част - Yale ти струва $78 000 на година (такси, учебници, общежитие), Harvard - $69 000 на година, Georgetown - $70 000 на година и т.н. Отделно, трябват ти не само отлични резултати на SAT, но се пишат и специфични есета, има и други изисквания. От друга страна, дават стипендии на международни студенти, но трябва да им скриеш шапката по всички точки. Също така, след първата година, по така наречените work-study програми можеш да работиш и учиш и да си покриваш част от разходите. Често работата е в самия университет - в библиотеката, в кафетата/столовата, в офиси на професори. Моят съвет е да седнеш и да почнеш да четеш сайтовете на университетите, които си си избрала - всичко е много добре обяснено за всяко индивидуално училище.

# 3
  • София
И то да учи там рисуване, забележете.
Да беше споменала Pratt поне, ако знаеш какво е.
А интервютата ще минеш ли?

# 4
Аз не съм чувала за страна, в която художниците ги замерят с пачки. Навсякъде е трудно, малцина успяват да станат известни и да продават скъпо картините си, докато са живи.
Вземи прочети няколко биографии на прочути художници и ще ти се проясни картината... Simple Smile
Ако искаш да рисуваш и да не умреш от глад, завърши у нас нещо по специалността, стани един учител по рисуване, за да имаш някакъв сигурен доход, а в свободното си време твори колкото си щеш. И продавай, ако можеш.
А може да се окаже, че си добра в дизайна – там също има възможности за кариера и добри доходи.

# 5
  • София
Аз имам...5 приятелки, които рисуват. За 4 от тях е хоби, но продават онлайн по 100-200 лв. Не е зле.

Общи условия

Активация на акаунт