ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 5

  • 22 352
  • 768
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз съм си харесала няколко и съща не мога да си избера. Тази е едно от тях:

# 61
  • Мнения: 67
Здравейте,
нашето момченце го очакваме на 23.10 Simple Smile
И аз започнах нещо да се поуморявам повечко и като че ли изведнъж ми се появи корема тия дни Grinning Гледам се и не мога да свикна със себе си.

# 62
  • Мнения: 226
На мен ми пускаха изседвания по касата два пъти до сега- първо в началото- 8г.с.-12г.с.  и сега към 20г.с.
И аз започнах много да се изморявам, дори и от по-дълги разходки или домакинска работа. На работа като седя по цял ден пред компютъра не се изморявам толкова, но пък ме заболява главата понякога. Разсеяна съм и трудно се концентрирам, а как ми се спи не е истина...
Секс си правим редовно, но с презерватив за всеки случай.Yum

# 63
  • Мнения: 4 186
Мами, преди феталната морфология мога ли да ям и да пия вода?Thinking

# 64
  • Мнения: 989
Разбира се!

Мами, преди феталната морфология мога ли да ям и да пия вода?Thinking

# 65
  • Мнения: 807
Ядеш и пиеш, каквото искаш правиш. Някои часове, които дават лекарите за фетална м. са следобедни, т.е. няма как да се издържи без храна и вода. А и няма зависимост между двете неща.

# 66
  • Мнения: 26
Тези модели дали могат да се видят в някой магазин на живо, че и аз ги мернах в някакви чужди сайтове, но не искам да поръчвам без да видя количката преди това.

Иначе и аз не мога все още да си харесам, но и не съм тръгнала по магазините. Нещо не ми харесват кошовете на повечето в седнало положение.
Мисля края на този месец да започна да се заглеждам по бебешките магазини Simple Smile

За секса... и ние не правим Sad
Първият един месец ми беше много, ама много кофти. Всяка нощ сънувах, че правим секс хахахах, ама вече свикнах...Чакам Коледа, живот и здраве, да наваксаме Grinning

Спряла съм се на Bebetto Luca Black 2018 . Отзиви?! Много ми е трудно да си избера количка..

# 67
  • Мнения: 84
Аз имам някакъв спомен, че ПКК и микро имаме по веднъж на триместър по каса, но не съм много сигурна. Ако има нещо може да се пуснат още. Аз досега съм имала веднъж, но пусках и за Сигридов, после още веднъж 🤣 Изобщо влязох в преразход...

Аз ходя в Сердика по принцип. Ходила съм и два пъти в частния - единия път да се запознаем и ме прегледа, втория беше наскоро, когато получих факс и набързо го посетих без причина 🤣 После някак много смешно ми стана как бременните сме с доста необясними реакции и постоянни притеснения за нищо и трудно ни разбират дори партньорите ни, а АГ от мъжки пол... Кой знае какво си викат 🤣

 

# 68
  • Мнения: 309
Момичета някоя от вас страда ли от сенна хрема и, ако да какви мерки взема? Аз днес сигурно кихнах буквално 100 пъти и не мога да дишам..Ще си питам лекаря, но ако и някоя от вас иска да сподели..

# 69
  • Мнения: 989
Аз- не пия нищо, но и не стоя навън, освен ако току-що не е валяло- с този дъжд напоследък положението е по-добре.
Антихистамините по време на бременност- само по предписание на лекар алерголог, имащ опит с бременни.
Мии си лицето веднага след прибиране отвън, за да свалиш полените.
Най-важно е да ограничиш излагането на дразнителя- ти знаеш ли към какво точно имаш алергия?


Момичета някоя от вас страда ли от сенна хрема и, ако да какви мерки взема? Аз днес сигурно кихнах буквално 100 пъти и не мога да дишам..Ще си питам лекаря, но ако и някоя от вас иска да сподели..

# 70
  • Мнения: 1 521
Аз имам сенна хрема, боря я от 10 години с хомеопатия, не пия нищо друго.
Взимам на боарон Поленс и Алиум Цепа, правя инхалации с морска сол - всичко това облекчава симптомите, но си я нося.
С лекар хомеопат от две години в мъчим и имахме напредък, но сега пия куп др неща заради бремеността и я оставихме на заден план.
Ходя с маски за лице когато има някакъв пик от полените.
Аз не зная моята към какво точно е, но наскоро видях в лаборатория Геника, че има изследване, за да се разбере, около 200 лв струва.

# 71
  • Мнения: 469
Tова с хремата и алергиите ми е болна тема от няколко години. Не обръщах внимание преди бремеността, пиех си каквото ми изпишат.
Като забременях не знаех как да пия, на алерголог така и не отидох ,пък и ми казаха, че сега не могат да ме тестват....
Питах Сигридов какво да пия, той каза ако е антихистамин може, кортекостероид, категорично не.
Сега като ме хване взимам хапче, проблем ще стане като цъфнат липите, тогава не мога да се покажа навън...

# 72
  • Мнения: 2 352
Зависи колко е тежко положението, аз съм с алергична астма, и са ми казвали че мога да ползвам инхалаторите си, както и да ми се бие Орбазон при нужда.

# 73
  • Мнения: 295
Тези , които са от София, къде мислите да раждате и защо избрахте съответната болница или лекар?

# 74
  • Мнения: 3 096
Без да съм правила някакви проучвания все още, съм се ориентирала към Щерев, Токуда и Майчин дом на база лични впечатления и откъслечни коментари из разни теми във форума.

Щерев:
  + Поносима цена за раждане, около 2100 лева
  + Добри условия и чистота
  + Чисто като усещане там се чувствам спокойна, харесва ми обстановката
  - При настъпило раждане преди 36 седмица те насочват към Токуда или Майчин дом
  - Неонатология

Токуда:
  + Добра неонатология
  + Добри условия и чистота
  - Всеки път се изнервам на максимум там, имат ужасна организация като хванеш още от паркирането, та до това как са организирани прегледите
  - Много висока цена за раждането, мисля, че излиза около или над 3000 лева...

Майчин дом:
 + Срещам много коментари, че всички по-сложни случаи се прехвърлят към тях или Токуда
 + Раждането излиза около 900-1000 лева с избор с екип
 + Неонатология
 - Чета за лошо отношение от акушерки и санитарки
 - Условията и хигиената са по-зле от горните две
 - Не ми допада и че има много цигани. Пречат ми, защото са шумни, не умеят да се съобразяват с околните и са скарани с хигиената

Ако няма някакви усложнения, предпочитам да раждам нормално. Искам да си намеря лекар, който ще ме чака без да се изнервя, без да бърза да ме среже, защото напъвам вече два часа, а той иска да си ходи...

Общи условия

Активация на акаунт